• ilkokuldayken resim derslerinde sulu boya yaptığımız da fırçayı temizlemek için kullandığımız su dolu plastik kapta resim bittikten sonra oluşan gri pis bir renk var ya he işte o renk bu renk.
  • chanel sıçmış!
    -aa ne güzel rengi, hemen alıp sürelim..
  • bok rengi değil az sulu ishal rengidir efendim
  • taupe rengidir, güzel bir elde ne yaşlı kadın ojesidir ne de avam tabirle bok rengi, buna bok rengi diyen varsa doktora gidip yeni bir diyet programı yazdırmalı.
    garip bir şekilde, sürdüğüm ojenin rengi 1-2 saat sonra feci rahatsız etmeye başlar beni, "bu ne biçim kırmızı yahu kenar mahalle styla", "şu pembeye bak lan, ne kadar ciddiyetsiz tipine tükürdüğüm" diye söylenmeye başlar, aseton ve pamuk bulduğum an ojeden kurtulmaya çalışırım. ama bu renk (bkz: chanel 505 particuliere) tam bir sür ve unut rengi. hiç rahatsız etmiyor, günlük kullanımda çok klas ve serin duruyor.
    "kırmızı varken pembe varken ne gereği var yahu" derseniz de her ortama merhaba ben buradayım diye bağıran tırnaklarla girmek olmuyor, giyim tarzına da bağlı, trençkot, blazer, ipek, kaşmir, pastel renkler, maskulen kesimler tercih eden, üstüste giyilmiş boğazlı kazak, salaş hırka, seyis çizmesi, kemer, carlak renkleri üstüne geçirmekten imtina edenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim, bana hafta başı fönlettiği saçları bozulmasın diye 5 gün saçını yıkamayanları hatırlatan şu kırmızıdan da, artık cılkının cılkı çıkarılmış son derece yapay french manikürden de daha kaliteli ve kullanışlı geliyor tıpkı aynı rengin farları gibi.

şimdi tekrar bakıp şu güzelliğe bok rengi yok kocakarı rengi diyecek olan varsa, ben de diyorum ki chanel yapmışsa vardır bir hikmeti, kafanı yorma. bunu da her marka için söylemem bak.

not: benzerleri sevilla 140, claire's 44, flormar 413 numalarında bulunabilir.
  • ben ortaokuldayken, yani daha milenyuma bile girmemi$ken bakirkoy parfumerilerinde satilmaktaydi. ben de gotikli ceset rengi giysiler icinde gezdigimden gune$ gormemi$ olu beyazi ellerime surerek nefis nekrofil ellere sahip olmaktaydim. sene 1999 filan diyorum.

sene 2010 olmu$. moda olmu$. olaylar cikmi$. onundeki renkli ekrandan dunyaya ula$tigini sanan turk erkegi "surmeyin igrenc" deme geregi duymu$. dunyam aydinlandi. cok haklisin turk erkegi, chanel'i sen bitireceksin.
  • beşiktaş'ta bi bijuteride "chanel rengi oje geldi" diye koskoca bi kutuyu tezgaha boşaltan bi tezgahtar ve o yöne doğru koşmaya başlayan kızlar gördüm ben.
    ve herşey şimdi anlam kazanır...
  • bu ojeye "bok rengi" diyenler en kısa zamanda konuyu bir genel cerrahla görüşmelidir.

(bkz: akolik gayta)
  • resözlük görselleri sağolsun, budur efenim:

http://3.bp.blogspot.com/…4/s1600/flormar_413_1.jpg

buradan anlaşılan flormar 413 aranacak da böyle bir rengi sürmek için neyse ki çok gencim de kılımı kıpırdatmayacağım. gerçi ileride de kıpırdatmam, chanel'in boyu devrilsin, bu mu moda yaptıkları renk allasen?
  • kendisinin adı chanel particuliere olup numarası da 505'tir. sephorada bulunabilir. khaki brun rengi ise fashion night out vesilesiyle sınırlı sayıda çıkıp tüketilmiştir, şuan başka bir yerde satılmamaktadır...

renk ise tam olarak budur

not: bu senenin değil, geçen sezonun rengidir.
  • gundeminizi siktigim oje.
hesabın var mı? giriş yap