• eskisehir odunpazari'ndaki eski evlerin arasinda super dekorasyonlu son derece sakin bir kafe/restoran.
  • sayısız yuva kurulumuna * yardım ve yataklık etmiş nesne.
  • geçenlerde yurt dışında özlerim belki diyerek iki kutu kahve ile birlikte bir adet cezve aldım hava limanından.kahveler neyse de cezve de bir gariplik sezinledim. ulan aynı bakır cezve gibi duruyor ama daha hafif sanki ama neyse başkasını nasıl bulayım zaten diyerek attım çantaya gittim. geçen gün canım kahve çekti cezveyi aradım buldum. meğer şüphelerimde haklıymışım. alüminyum gibi bir şeyden imal etmişler, ocağa koyar koymaz dış boyası yandı. ulan bakırı kaç para ki şunun sahtesini ürettiriyorsunuz ibneler demekten kendimi alamadım. en kalitelisinin üç tanesini yirmi liraya eminönü civarında satıyorlar. otuz lira para verdim sikindirik tenekeye. hayır, başka kahve yapacak alet edevatta yok evde.
  • nasıl üretildiğini merak edenler, videoyu izleyebilir.
    kullanılan teknik: metal spinning
  • solakların sağ eliyle kullanmak zorunda kaldıkları onca eşyadan yalnızca biri.
  • standart olanlarının kullanımı solaklar için eziyet olan nesnedir. kolu içeri bük dene yok olmadı ters tut dökmeye çalış aha yine olmuyor.
    her iki elini kullananlar için de kullanışlı olanını düşünmek / üretmek çok mu zordu bilemiyorum ama düşünememişler.
    tahtakalede bir yere gidip abi bunun böyle tutma yeri ters tarafta olanından var mı dedim yıllar önce. yok ama 2 gün sonra gel, yaparız dedi abi. 3 tane yaptırdım, bir solakların eşyayla imtihanı eziyeti de böylece son buldu.
    hamiş: azınlık mısın derdin var.
  • bizim kuzen doğacak kızına isim düşünüyordu... dedemin de olduğu bir aile meclisinde dile getirmiş bulundu aklından geçen isimleri... "ceren ya da cemre güzel isimler değil mi... ceren mi olsa acaba yoksa cemre mi" dedi bir ara...

dedem de "isim kalmadı mı allasen kamil ne bu boyle ikisi de cezve der gibi... cezve koy en iyisi sen kızcağızın ismini" dedi... cezve görünce ya da işte cezve bahsi geçince aklıma dedem gelir hep bu muhabbetten kelli...
  • bir hipopotam ismi. dünyada tektir.
  • (bkz: briki)
  • (bkz: dzezva)
hesabın var mı? giriş yap