• lat., yargıç, hakim.
  • iki günde zor bitirdiğim boktan ötesi film.
    uzak durun! ben yandım siz yanmayın.
  • az önce izlediğim türü korku olarak yazsa bile daha çok psikolojik/gerilim türü olan filmdir.film benim genel olarak beklentimin altında kaldı,çünkü gene her zaman ki gibi fragman,özet vs bakmadan direkt gözüme çarptı diye listeye alıp daldım swh.film genel olarak anlatım dili hoşuma gitse de ki zamanın korku filmlerinin yaygınlaşması ile tüm dünya’da nasıl baskılandığı bilinen birşeydi,şimdi günümüzde ise 2-3 ülke kaldı biri malum swh.her neyse filme gelirsek kurumun yayınlamasında sakınca görmediği ve arkasından işlenen cinayetin bu film yüzünden bahane edildi diye çarptırma haberlerin çıkması ve sonrasında karakterimizin iyice sıyırmasını konu alıyor.genel anlamda olumlu eleştiriler alınsada beni sarmayan bir film oldu.
  • sonunda "ben ne izledim lan şimdi" gibi bir durum oluşuyor. bütün bir film seyirciye bırakılmış gibi. ne anlarsan onu çıkar gibi. bir de az çok ingiltere kültürüne ve hikayelerine hakim olmak gerekebilir filmi anlamak için, ya da 80 lerde yaşanmış bir olaylar silsilesini. en son ocağın 22 sinde bir film izlemiştim. bu kadar zaman sonra, dar zamanımda bu tip bir film izlemek açıkçası sıktı beni.
  • korku/gerilim türü ve ingiliz filmi olması sebebiyle direkt üzerine atladığım vasat bile olamayan film.
  • sinemalarımızı şenlendiren başka sinema tarafından türkiye'ye getirilmiş paketi çok şık ama ürünü defolu gerilim filmi.
    fazla cool fazla ilgi çekici bir film gibi duruyor ama ııh değil, asla değil. saçma sapan bir şey izlerken buluveriyorsunuz kendinizi. sanki germek değil de kafa karıştırıp izleyiciyi öylece bırakmak için yapmışlar bu filmi. 80'ler nostaljisi ve vhs kültürü falan çok iyi de sonuç?

pakete aldanılmaması gerektiğini kanıtlayan nadide bir film. öyle kötü öyle kötü...
  • 2021 yapımı tuhaf bir film.

sonunu izleyiciye bırakmayı geçtim tüm film ne oldu, ne oluyor ne alaka bu kim bu ne ile geçiyor. filmin ortasından itibaren sayısız belirsizlik var. filmin havası ve gerilim ortamı güzel ama ne oluyor ne izledik ne oldu anlamadıktan sonra hiçbirinin önemi yok.

bu sebeple farklı bir film ama tavsiye etmiyorum. puanı 6 nasıl almış anlamadım. neyine kim bu puanı verdi? korku desen değil gerilim desen değil. boğucu bir film.

3/10.
  • 2021 yılı yapımı ağır bir korku filmi. konusu, demir leydi lakaplı margaret thatcher'ın başbakanlığı dönemi 1980'li yılların korku filmleri zıvanadan çıkmıştır. insanlara ilham veriyor ve kötü yönde etkiliyor diyerek bir sansür kurulu oluşturulmuştur. kurulda görevli kadınlardan birisi çocukluğunda kızkardeşi ile ormanlık bir yerdeyken kız gizemli şekilde kaybolmuştur. kadın filmleri izledikçe kız kardeşini hatırlamakta ve bazı ipuçları aramaktadır.

çok durağan bir film. bu yüzden sıkıcı ilerliyor. korku unsuru pek yok. fakat izledikleri filmlerde acımasız sahneler var. çizgi filmlerde bile vahşeti sansürlemeleri aslında güzel. vahşet oldukça fazla çıplaklık ve cinsellik içeren sahneler yok. bence ımdb puanı yüksek verilmiş.
  • ana karakterin (enid) hayalimdeki mesleği icra ettiği ettiği film.

bütün uncut filmleri izleyip üzerine para kazanmak, rüya gibi...

onun dışında mevcut imdb puanını (6/10) pek hakedecek bir yapım değil. derdini anlatamamış bir iş. sonuna ilişkin çok fazla ipucu veriyor, rahatlıkla tahmin edilebilir bir akışı var.
  • prano bailey-bond'in yazıp yönettiği, ingiltere yapımı bağımsız korku filmi.
hesabın var mı? giriş yap