• genlerden gelen bir şey mi, bilemiyorum, zira çok nadir görülebilen bir vizyonerliğe sahip genç insan kişisi.

evet, petek pansiyon girişiminden bahsediyorum. yalnızca ailesinin mirasını korumak değil, dönemin otantik mimarisine saygı duymak ve elindeki somut kültürel mirastan faydalanarak (esas bomba şimdi geliyor) pansiyonculuk kültürünü tekrar yaratmaktan bahsediyor bu arkadaş. kolektif yaşam diyor, 60ların sayfiye kültürü diyor, bir odaya girip gözüme alelade görünen bir şeyin hikayesini bir anlatıyor ki 'oha lan yaşayan müze bu?' diyorsun.

somut kültürel mirası kapalı duvarlar ardına müzeye kaldırmak yerine hayata kazandırmak desen var, otantik eşya ve ruh desen var, soyut kültürel mirası koruma desen var. helal olsun ne diyeyim, hikayesi olan şeylere değer vermek ve onları çoğaltmak çok mühim.
  • jabbar&raf etkisi. gitar rifleri, aynı tempo bass-kick senkronizasyonu, burun tıkalı vokal denemesi...
  • pr’a önem veren bir arkadaş ama pr için sanırım yanlış kişilerle çalışıyor olsa gerek. nasıl mı ? şarkısını instagram’ın youtube’a yönlendiren sponsorlu reklamında duydum. youtube yorumlarında bakalım ne kadar yerden yere vurulmuş diye merak edip youtube’dan dinledim şarkısını açıkcası bir apple macbook pro ile kotarırsınız gibi bir sound. klipte de über zengin bir ailenin kürk giyen oğlunu canlandırıyor sanırım diğer türlü o hanımefendilere o pozları kesmek zor :))) yorumlarda yerden göğe övgü yağmuruna denk gelip şaşırdım olumsuz yorum hiç yok. twitter’a baktım bir kaç hesap 4 gün önce “heryerde bu çalıyor beee süper şarkı” filan diyerek paylaşmış. son olarak ekşi’ye bakayım dememle üstte ki üç övgü dolu entry’i görüp dehşete düştüm “buraya da yazdırmış helal olsun :)))))” demekten alamadım kendimi.
  • serseri şarkısının verdiği hissiyat arda turan'ın aşk yaşamına bir hipsterin gözünden bakış sanki.
    ruhu arabesk yeni nesil hipsterların bayılacağı bir şarkı olmuş. severek dinliyoruz reyiz!
  • daire kanalında yaşadığı evi anlatmıştır.
  • cem, ilber ortaylı'nın "bir insanın entelektüel olması için en az 3 kuşak ailesinin okuması gerekir" cümlesinin karşılığı tam olarak. dedesi ressam mustafa pilevneli, babası yavuz pilevneli ise saint joseph fransız lisesini bitirdikten sonra eğitimine marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesinde devam etmiş. kuşaklar boyunca sanatla uğraşmış, entelektüel, bilinçli bir ailede yetişmenin başarısındaki etkisi yadsınamaz. elbette sanatçı olmakla, iş insanı olmak birbiriyle karıştırılmamalı. varlıklı bir aileden gelen insanlar pek yetenekli, becerili olmasa bile iş insanı olabilirler, ancak sanatçı bir aileden gelmek sanatçı olabilmek, üretebilmek için tek başına asla yeterli değildir. cem, entelektüel bir aile, çevrede yetişen yetenekli bir sanatçının neler başarabileceğinin güzel bir örneği.
  • youtube'da dalga geçmek için boktan müzik dinlerken öneri geldi. celal öz'den sana çok bağlıyam en azından komikti. bir insandan bu kadar "date rape" enerjisi akmaz olsun ya.
  • kendimi gecelere veremem isimli şarkısıyla güzel bir çıkış yapmış olan genç müzisyen arkadaş. yeni yetme popçulardan farklı olarak müzikal altyapısı ile ön plana çıkıyor. müziğe de bateri çalarak başlamış.
    devamını merakla bekliyorum.
  • ilk albümü petek pansiyon spotify'da çıkmış olan, bulutların üstünde şarkısı çok güzel olan müzik insanı.
  • denk gelerek dinledim. serseri "şarkısı" sanki amy winehouse - back to black "eserinden" fazlaca esinlenilmiş. çok fazlaca...
hesabın var mı? giriş yap