• bu tekstil ürününe çeket diyen çok ciddi bir kitle var. alenen “çeket” diyorlar ve hiç de bilmiyormuş gibi, yanlış söylüyormuş gibi, dili dönmüyormuş gibi davranmıyorlar. üstelik sizden ve diğer normal insanlardan ceket telaffuzunu duymalarına rağmen aynı umursamazlıkla çeket demeye devam edebiliyorlar. öyle ki, sizi bile “ulen doğrusu çeket mi yoksa” diye şüpheye düşürebilirler. muhtemelen bilmediğimiz bir görev için bizle birlikte yaşayan dünya dışı canlılar onlar. korkuyorum.

buyrun bu da google'ın buldukları.
  • çoğu türk erkeğinde inanılmaz sakil duran kıyafet. bedenine uygun, göbeğine uygun, tipine tarzına uygun seçemediği gibi bir de durmayı ve taşımayı da bilmediği için olmuyor işte. hele bir de el pençe durduğu andaki yani korkudan önünü ilikleyip bir duruşu ya da duramayışı var ki, giydiği takım dior da olsa, hugo boss da olsa hadi yurdun malı diyeyim sarar da olsa, olacak gibi değil.

örnek: https://media-cdn.t24.com.tr/…055124-untitled-1.jpg
    https://t24.com.tr/…akkinda-da-bilgi-verildi,833404
  • zevkime gore olanlarina fetis derecesinde ilgi duydugum giysi, zaafim.
    butcem elverdigince begendigim ceketleri almaya calisiyorum ama hakkaten cok paralar lazim her istedigini alabilmek icin.
    ne arabalar, ne yatlar ne de katlar vs. icin... zengin olmayi, sadece istedigim her ceketi alabilmek icin, isterdim.
    bir gun zengin olursam ceket koleksiyonu yapip da koymak icin ayri ev alacagim. *
  • ceketin kollarında bulunan ve şu an ne işe yaradığı pek bilinmeyen düğmeler aslında zamanında ceketlerin kollarını iliklemek için kullanılıyormuş. eskiden tıpkı gömleklerde olduğu gibi ceket kolları da sıkı sıkıya kapatılıp ilikleniyormuş. daha sonra değişmiş bu moda. ancak ceket üreticileri, insanoğlu bu ne yapacağı belli olmaz, başka düğmeler kopar, kaybeder diye devam ettirmişler bu adeti.

bugün de gayet gereksiz bilgiyi kutsal bilgi kaynağına verdiğime göre rahat edebilirim.
  • işe başladığımdan bu yana fark ettim ki ceket benim boyun bölgeme baskı yapıyor ve haliyle başım ağrıyor.

germe-kasma gibi bir durum söz konusu değil ceketlerde zira çeşit çeşit kumaştan, her model ceketle test ettim, onayladım. yakasız ceketler dışındakiler hep boynuma baskı yapıyor ve başım ağrıyor.

oysa seviyorum ben ceket giymeyi.
    n'apcaz şimdi?
  • ''ceket kadar iktidara yakın hiçbir elbise yoktur. iliklenir ve her şey tamam olur.'' *
  • bu kadar az girisi hakketmeyen dunyanin en fiyakali, en havali, duruma gore de en funky kiyafetidir kendisi.
  • çoğu annelik hastalığının sebebi olarak gösterilen soğuktan korunma amaçlı geliştirilip bir takım türevleri medeniyetle özdeşleştirilmiş giysi

genellikle üşümüş ve büzüşmüş hatun kişinin o masumhane ve acınılası haline aldanırsın ve örtüverirsin ceketini üzerine sonra al başına belayı önerim kesinlikle ceket kullanmamaktır
  • herkes gomlek giyerken kul ahmet'in giydigi.
    (bkz: ahmet beyin ceketi)
  • erkek ceketlerinin sol yakasındaki iliğin ilginç bir öyküsü var. prens de gall'e güzel bir kadın çiçek armağan eder. prens, çakısıyla ceketinin sol yakasına bir delik açar ve çiçeği oraya takar. bu moda ingiliz centilmenliğinin sonucu olarak ortaya çıkar.
hesabın var mı? giriş yap