• konserine giden ve kendisini bizzat taniyan bir arkadasimdan ogrendigime gore kadin vokalin muthis bir sahne korkusu varmis. new york'da tek basina ciktigi bir konserde heyecandan butun sarki sozlerini unutmus, sicmis, batirmis. butun seyirciler kendisini yuhlamaya baslamis ve o da aglayarak sahneden kacmis. arkadasimin dedigine gore cat power butun gece aglamis ve kendisini yatistiramamislar. ayrica cok utangac ve sessiz bir bayanmis.
  • bir sürü dandik şarkıyı vokalinin ses rengiyle dinlenebilir kılan, hatta sevdiren yaymış grup.. mesela kıraç söylese kimse dinlemezdi bu şarkıları bence..
  • sabahtır playlistte aynı şarkı dönüp duruyor, bunun the greatest'i.

ağzımda bildiğin krema tadı, çalışma masamın üzerine kollarımı koyup uyuyasım var. sonra usulca gelsin jude law.
    (bkz: my blueberry nights)

bu entryi kocam okumasa bari. gerçi bi dilim pasta çekmiş canım, bundan ne çıkabilir ki?
  • bu utangac kizimizin sahnede icine kapanip ne yapacagini sasirmasi her konserde gorulen bir hadiseymis. konsere her giden de dumur olup gelirmis.
  • vincent gallo'yu horozdan civcive evire çevire transforme etmesi bi yana, bu kadın tom waits'ten şarkı sözü aldı. sanki yaşayan betty blue, sanki yaşayan apollonlardan bihaber bi defne.. kağıda, kalıbıma sığamıyorum; falımda, yazgımda çıksın istiyorum.

ben çok seviyorum dayı. olmuyor bu işler böyle.
  • sanki bana ruh sevici, sanki bana kucağına yatıp saçını okşayan anne huzuru.
    bu kadını dinlemeyen insanların varlığına inanasım gelmiyor.

dinle.
  • wanderer isimli yeni albumuyle nihayet kavustugum canım peri sesli.
  • i found a reason isimli velvet underground cover ı iç parçalayıcıdır basitliğine rağmen..
  • yaklasik son iki haftadir, fantastik bicimde, bana haftanın gunlerini, gece gunduz farkini unutturan bulten formatinda bir gazete-brosur isiyle bilikte haytima sokun etmis bisey. israrla evde, yolda, iste, gece, gunduz, sigara molasinda dinliyorum. baska seyler de dinlerken bile hep onu dinlemis gibi oluyorum...*
  • my blueberry nights filminin aynı zamanda soundtrack i olan the greatestadlı süper ötesi bi şarkıları vardır. vokalin sesi de norah jones a çok benzemektedir.
hesabın var mı? giriş yap