• sen hem sparrow*'un hem de edward teach'in gemisini elinden al. öteki dünya'yı görmüş ol, bi ara undead takıl, bi ara kraliyet donanmasında takıl. bütün bunlara rağmen her türlü antlaşmaya* sadık kalacak kalar süper bi korsan ol. her babayiğidin harcı değil.

kendisi 9 korsan lordundan biridir, büyük ihtimalle de öteki dünya'ya iki defa gidip gelen tek kişidir.

bi de küçük not, maymununun adı jack'tir.
  • neutral evil karakter. the black pearl'ün 2. kaptanı. captain jack sparrow sonrası seriyi izlenebilir kılan 2. karakterdir. yeri geldiğinde delikanlılığın kitabını yazacakmış gibi davransa da sonuçta korsandır, ilk fırsatta kazığın alasını atacaktır. özellikle 2. filmin sonundaki elma yediği sahne unutulmazlar arasındadır. bence bu karakteri hiçbir oyuncu geoffrey rush'dan daha iyi canlandıramaz.
  • geoffrey rush'ın başarıyla oynadığı bir karakterdir barbossa. ama gönlümüzde bir kaptan varsa bu ümit özat'tır.
  • asıl adı hector barbossa olup kaptan jack sparrow'un ikinci kaptanıydı. tüm uyarılarına rağmen sparrow'u dinlemeyen barbossa lanetli aztek altınlarının peşine düştü. kaptanının haklı olduğunu öğrendiğinde artık çok geçti. nitekim sparrow ile aralarında geçen duello sonucu aldığı kurşun darbesiyle öldü.

- spoiler-

o zamana kadar ölü biliniyordu. taa ki yeniden ortaya çıkıp "söyleyin bana, gemime ne oldu?" diyene kadar.
  • --- spoiler ---
    pirates of the caribbean filminin üçüncü ve son bölümünde jack sparrow u öteki dünyadan getirmek için büyücü tia dalma tarafından getirtilen siyah inci nin eski kaptanı. kötülerin kötüsü canımız o bizim. ahah bir de maymunuyla gelmez mi !
    --- spoiler ---
  • çatal tutarken serçe parmağı ile tavanı göstererek kendisinin artık bir korsan değil girişimci olduğunu idda etmesi ile beni gülmekten kendimden geçiren karakter.
  • tam adı hector barbossa olan, barbaros hayrettin pa$a'dan esinlenilmi$ karakter. ikinci filmdeki* ahtapot villain*'dan daha karakterlidir.
  • pirates of the caribbean'da bulunan kötü/ibne/puşt kaptan.. bana evil pirate le chuck'u hatırlatır nedense..
  • devlet için çalışmaya başladıktan sonra çok sevdiği elmalarını dilimleyerek yiyen kral adam. birebir dövüşte serideki en üstün kişi olabilir.
  • ölmüş adamın arkasından konuşulmaz amma velakin 10 numara adamdı.
hesabın var mı? giriş yap