• fren pedali ile bok arasi birseydir.

bazen gerekli oldugunda basarsin bazen yanlislikla.
  • 2006 mayıs ayının son haftasının pengueninde, emrah ablakın köşesinde bu fevri, fuzuli, iptidai tuş varlığının değerini katlamıştır. komik bi tip, terminatör arnold abimize soruyor "abi gözünde bi ışık yanıyor, nedir?" diye. arnold abimiz de "caps lock açık kaldı" diyor elinde tüfeği, sırtında dandik deri ceketiyle. kestim astım odamın duvarına. insan böylesine gülemiyor da. öyle şaştakaldım yani. vay be ne keşfedilmemiş tahtalar var insan beyninde, kiminde. şaka şaka emrah ablak, zaten bildik bileli dehanın üst sınırlarında tevazusundan ödün vermeden gezinedurmaktadır.
  • shift yerine kullananını gördüm. bildiğin cümlenin ilk harfinde basıp sonra bi daha basıyor. ne diyim.
  • melih gökçek tuşu. konuşurken daha çok bağırırsam, iftira atarsam haklı duruma geçerim mantığının sosyal medyadaki yansıması. caps lock açık yazarsam haklı olurum. hatta kendisinin normalden daha çok büyük yazan caps lock'lu klavye aradığına dair söylentiler var, ancak o kadar da değil deyip ciddiye almıyoruz... sonuçta başgan bu, olur mu olur bir yanda...
  • accessibility tu$u.. hayatimin geri kalaninda buyuk harfle yazmak zorunda kalmadigim surece kullanmam..
  • eğer googleın yaptığı bu son hareket tutarda gelecekte bilgisayarlarda capslock tuşu olmazsa bundan en çok zararı gazete internet sayfalarında ki yorumları yapan türk insanının göreceğini düşünüyorum.

(bkz: haber sayfası yorumcularının capslock fetişi)

(bkz: türk yorumcusunun shift ile imtihanı)
  • kod falan yazanlar gereksiz bulur bu tuşu. niye? çünkü zaten küçük harfle yazılır onların yazdığı. yüksek lisans tezi falan yazmamışlardır ki bilsinler bu tuşun işlevini. bilmezler ki bölüm başlığını büyük harfle yazmak zorunluluğu olduğunu, bölüm başlığının "amme alacaklarının tahsil usulü hakkındaki kanun ile ilgili avantajlar ve dezavantajlar" gibi upuzun olabileceğini, bunu sol (veya sağ) serçe parmak shift tuşuna basılı dururken yazmanın zorluğunu. tez içeriğinde bunun gibi yüzlerce başlık olabileceğini. anca gereksiz mereksiz diye konuşulsun işte. senin büyük harf ile yazdığın en uzun cümle benim bir kelimem kadar be.
  • bu tuş basılıyken tivit atanın pipisi küçük demektir.
hesabın var mı? giriş yap