• 8 haziran 1975 tarihinde ankara'da dogmustur.

odtu fizik bolumu'nu birakarak yildiz teknik universitesi bilgisayar muhendisligi bolumu'ne gecmistir. o arada yari zamanli olarak istanbul devlet konservatuvari'nda opera san egitimi almistir. su anda galatasaray itm'de muzik teknolojisi uzerine ogrenim gormektedir. piyano, gitar ve davul ugrastigi enstrumanlar arasindadir..

onder focan'in vocalist 2006 projesinde, vokalist olarak konserlere katilmaktadir.

cenk sokmen'e olan benzerligiyle deniz pulas ve melis sokmen'i bile sasirtabilmis, george benson dinlerken "soyle yanik bir zenci sesimiz olamadi, garip bir zenci sesimiz oldu" diyerek kendine haksizlik eden, dinlemeye doyulmayacak bir sese sahip, yuksek yetenegine ve zekasina ragmen mutevazi olmayi becerebilmis harika bir insandir.

hayal kahvesi'nde her pazar galactica ile sahne almaktadir..
  • o kadar iyi bir vokal yeteneği var ki, sahnede put gibi durup sadece dudaklarını oynatıp şarkı söylese bile çok beğenirsiniz.

galactica ile her hafta pazar günleri, hayal kahvesinde sahne alıyor. gidip dinlenesi.
  • tv de bir tanıtımda önce ismini sonra da burada laf çok'un tekrarında kurtalan ekspres ile yüzünü görünce lan bu adamı nerden tanıyorum ben deyip kısa sürede hatırladığım kişi. bir alt sınıftan arkadaşlarının canbo diye seslendiği bölümdaşmış meğerse.
  • güzel insan,güzel ses. seviyoruz kendisini
  • göğe selam 2'de, eğri eğri doğru doğru şarkısını icra eden vokal. ben de kendisini bu vesileyle tanımış oldum.
  • ekşi fest 2013'ün en eğlendiğim anlarını bana yaşatan muhteşem ses.

özellikle hayko cepkin'i beklememe rağmen hayko çıktıktan sonra "iki parça daha söyleyeydi iyiydi" dedirtmiştir.

kendi ne kadar söylemek istemese de dadaloğlu beni benden almıştır.

ayrıca gösterdiği efor bizi donduran havayla birleşince kelinden buhar çıkartmıştır.
  • rock müzikaller adlı gösteride en çok dikkat çeken sanatçıdır. ayrıca mikrofonu eline aldı diye alkışlanan tek kişidir.
  • müzikle yoğrulup harmanlanmış bu adam hakkında söylenebilecek fazladan bir şey varsa o da şudur : bu adam abartsızı 3 yaşından beri tip olarak değişmemiş, hetfield modeli esp gitarına bakıp "ehuh ya işte ben de gaza gelip bunu aldım" diyebilmiş, sadece mouse kullanarak şahane fifa96 oynayabilen, bize geldiği her seferinde "bakla" yemeğine maruz kalmış, uzun yıllar odtü amerikan futbolu takımında oynamış, türkiye'nin gelmiş geçmiş (gelip geçeceği de işte 10-15 sene) en psikopat ve başarılı 3 middle linebackinden biri olmuş ve hayvan lakabı kendine haklı nedenlerle verilmiş, babası tarafından bana da "gerge" lakabı konulmuş, dünyanın en güzel insanlarından biridir.. bi de cheshire grin diyorum o kadar..
  • cuma ve cumartesi aksamlari sarabi'de soyluyormus. ne guzel de ediyormus. tanisikligimiz 10 yili assa da nihayet ilk defa sesini duydum bu adamin bu aksam. tesadufler ne guzelmis. hayat ne tuhaf vapurlar filan...
  • (bkz: smiley)
hesabın var mı? giriş yap