• bir istanbul'lu olarak hesap gelince masadaki bir kaç kişiyi unutmuşlar sandığım mekan
  • salatalari super bi mekan
  • hic de tiki yeri olmayan cafe.
    (bkz: sen tiki gormemissin)
  • bostanlıdaki recis de moşe ve tovi adında iki yahudi asıllı vatandaşımızındır.
  • tavuk fajitas'ı muazzam bu mekanın..ama porsiyon küçük geliyor. 1.80'e 80 kiloluk adamı doyurmuyor öyle diyeyim..* soslar da güzel. hatta ilginç bi detay mıdır, bilemedim. bir acılı sos getirdiler. yeşil renkte bi sos daha ve bi de süzme yoğurt. renkler yeşil kırmızı beyaz'dı ki, meksika bayrağı bu renklerden oluşuyor. eğer özellikle yapıldıysa cidden çok güzel düşünülmüş..ayrıca ben bu detayı farkettiğim için çok mu detaycıyım bilemedim..
  • reci's ve rcs farklı mekanlar malumunuz. jo kohen'inki yani reci's, sitesinde ayarı vermiş süt kardeşine:

"cafe reci's tescilli markadır. hiç bir kısaltma kullanmaz.
    bulunduğunuz yerin ürün ve hizmet kalitesinden memnun değilseniz muhtemelen oturduğunuz yer cafe reci's değil. bunu öğrenmenin en kolay yolu tabelayı okumaktır."
  • pizzaya bakış açımı değiştiren mekan.. özellikle bornova kücükparktaki şubesinde bi kere lavaş pizzasını tattıktan sonra o hamur yığını seyler yenilmiyor..
  • izmir bostanlı da cıvıl cıvıl bir mekan.
    atmosferi ve ortamı inanılmaz sıcak, içeri girdiğiniz de sanki herkes sizden, herkes tanıdık. pizza konusunda alayına gider yapabilecek kadar iyidirler. roni benim favorimdir. yerler ahşap çok enteresan eski radyo, plak vs. gibi şeylerden oluşan dekoru var. şiddetle tavisye ederim gidin görün.
  • coleslaw ve sandviçleri harika olan mekan.ayrıca salata porsiyonları* büyük ve içindeki malzeme çeşidi de fazladır.hatta buranın salatasına alışınca insan, diğer mekanlarınki çok sıradan ve yetersiz gelebiliyor.
  • üç kuruşun hesabını yapan insanların işlettiği mekandır.

ızgara tavuklu salatanın içinde bulunan portakal yerine, ananas koymalarını rica ettim garsondan ve koydukları iki dilim ananas için adisyona ''ananas: 1 tl yazarak'' beni dumura uğrattılar. hayır 1 tl'nin derdinde değilim kesinlikle ama sen böyle birşeyden ekstra ücret alıyorsan iyi bir işletme değilsindir benim gözümde. insanlar böyle üç-beş kuruşun hesabını yapıp köşeyi dönüyorlar demek, yazık...
hesabın var mı? giriş yap