• içinde hiç bir temenni barındırmayan, parola niteliğinde gereksiz bir söz.
    parolanın anlamı da "son bir şey söyleyelim de mal gibi kalmayalım" olsa gerek.

yanında esenkalın bile ne anlamlı kalıyor.. (bkz: #1586761)
  • bi delikanlıya asla yakışmayan söz, babam söylese yüzüne bakmam, sofrasına oturmam...

edit: karar değiştiriyorum. otururum. babam lan neticede, yuh.
  • eğer bir türk tarafından kullanılıyorsa dünyanın en itici sözcüğüdür. bay ne ya, bye ne? adam gibi hoşçakal de, hadi kaçtım eyvallah de, öpt.kib de. ama bye deme gözünü seveyim abicim. valla çok itici ya.
  • e=mc2 albümünün ikinci single'ı olan mariah carey şarkısı. touch my body'nin fırtınasını arkasına alıp listelere iddialı girişler yapsa da bekleneni verememiş ve güzelim albümün promosyonunu baltalayarak başarısızlığına ön ayak olmuştur.

yitirdiğimiz sevdiklerimizi anarken dinleyebileceğimiz eli yüzü düzgün bir şarkı olmakla birlikte bir one sweet day değildir; daha naiftir ve buruk gülümseme içerir.
  • okuma yazması olmayan ve ingilizce bilmeyen ninemin* vedalaşmak için kullandığı söz. her duyduğumda beni gülümsetiyor...
  • bu günlerde istenilmeyen kişi/ler için farklı şekillerde de bol bol söylenmesi eğlenceli olacak, ingilizce bir ''uğurlama'' sözcüğü. hoş.

örneğin bir ilkbahar sabahı, mesela bu ayın 15'inde neşe içinde kullanmamızı gönülden dilediğim veda seslenişlerinden bir buket bırakıyorum usulca. üç noktalı yere ne konulacağını en iyi siz bilirsiniz*:

goodbye ...

cheerio ...

addio ...

ta ta ...

pip-pip ...

arrivederci ...

auf ...

aloha
  • türkçe'deki güle güle sözünün yerini asla tutamayacak olan vedalaşma, telefon kapatma ifadesi. bir de bunun 'babay' şeklinde bir söylenişi vardır ki akıllara zarar.
  • gördüğüm, duyduğum, bildiğim en itici vedalaşma öbeği.

kullanımı tamamen yasaklansa da kurtulsak.
  • zamanında kıbrıs'ta yol sorduğum, en az 90 yaşında bir dedeye "hadi dedecim iyi günler" dediğimde "ba bayyy" şeklinde karşılık verdiği, beni dumurlara uğratan vedalaşma örneğidir.
  • güzel şarkı. tam kopkop şarkısı. yazın başında piyasaya sürseler daha iyi iş yaparmış.

benim esas yazmak istediğim konu ise şu: gülden mutlu klibin bir kısmında (düz saçlı, siyah arkaplan üstünde yeşil veya kırmızı ışıklandırma olan yerler - özellikle gözlüklü olduğu kısımlarda) bildiğin nejat yavaşoğulları'na benziyor. o imajı yakıştırıp klibe koyan imaj danışmanının çöpten ekmek toplayacak hale gelmesi lazım. o kadar adam o imajı nasıl yakıştırıp piyasaya sürdü inanılır gibi değil ya. hamuduyla para kazanıyor bir de kabiliyetsiz herifler.

bir de klipteki hareket ve mimikler hiç hoşuma gitmedi. kendisinin anne olduğunu biliyorum, bu yüzden umarım durum düşündüğüm gibi değildir.
hesabın var mı? giriş yap