• kimse de dememiş onedio burdan çakmıştır efendim formatı. hem de fena çakmıştır; öyle çakmıştır ki bazı galeriler sadece çeviriden oluşmaktadır.
  • the huffington post kurucularından jonah peretti tarafından 2006 yılında kurulan haber-blog sitesi. kaliteli, iyi geyik dönüyor sitede. özellikle haberlerle ilgili tepkinizi ölçmek için sayfaların sonuna yerleştirdikleri lol, win, omg, cute, wtf, fail gibi etiketler harika.

http://www.buzzfeed.com/

3 yıl 26 dk sonra gelen edit: bu entry'i ilk girdiğim zamanlar sık sık takılırdım burada. gayet güzeldi. ama sonraları klonları çıkınca bunlar da sıçtılar.
  • miami'ye gittiğini duyurmak için çırpınanlara gelsin: "onedio gibi bir tarzı var" değil, onedio'nun orijinalidir.
  • başlığına siteden güzel listeler paylaşmışlardır belki, bakayım millet hangi haberleri beğenmiş, var mı ortak noktalarımız falan gibisinden temennilerle geldiğim ama bunları bulmayı bırak hakkında sadece 5 adet entry girildiğini görünce şaşkınlık içinde kaldığım site. e bre yiğit delikanlı ve narin genç kızlar ekşisözlüğü sevip bu siteyi nasıl sevmez, sevmemeyi bırak nasıl bilmezsiniz. edeb ya hu! neyse tamam sakinim.
  • onedio bunlardan aşırırken bunlar da reddit'ten aşırmaktadır.
  • can sıkıntısına flipboard la birlikte çok iyi gelen site. uygulama.
  • anasayfası açıldıktan sonra klavyeden sırasıyla yukarı ok, yukarı ok, aşağı ok, aşağı ok, sol ok, sağ ok, sol ok, sağ ok ve ardından da b ve a tuşlarına basıldığında yıllardır gizlediği belieber'lığını ortalığa döken internet sitesi.
  • benzerlerinden ayıran özelliği (benim bildiğim kadarıyla) kendi çalışanlarından yeni ünlüler* yaratıp, bunun üzerinden de fanlar kazanıyor olmaları, ki bence şahane fikir. tv'de izleyip de "biz daha iyi geyik çeviriyoruz lan bunlardan, biz olcaz ki ohoooo" diyenler ne dediğimi anlayacaklar. çünkü adamlar/kadınlar resmen kendi aralarında geyik yapıp videoya çekip bunun üzerinden de para kazanıyorlar. yani gün içinde geyik yaparak hem para kazanıyor hem ünlü oluyor hem de hepsinden önemlisi eğleniyorlar.

youtube kanallarını da blue, yellow, violet vs çeşitlendirmiş ve bu yeni yarattıkları ünlü çalışanlarına bölerek bırakmışlar.
    ne zaman canım sıkılsa açıp videolarını kurcalıyorum, mutlaka iyi bir şey çıkıyor.

boş beleş olmayan, mesaj içerikli videolar da yok değil.
    yeterince reklam yaptıysam ben kaçtım.
  • can sikintisina iyi gelen site, arada eglenceli seyler de ogretiyor
  • ilk başlarda youtube'daki videolarını oldukça hoş ve eğlenceli bulsam da bir süre sonra social justice warrior kimliğinden fenalık getiren internet sitesi. çok yapay geliyor insanların "politically correct" olucam diye binbir takla atarak konuşması. bilhassa ırk, din ve cinsiyet üzerine yaptıkları videolar bazen ciddi şekilde saçmalık ve karın ağrısı.
hesabın var mı? giriş yap