• erkeksi lezbiyenlere denir. bir kismi kendinin gayet de feminen oldugunu idda eder ve gulunç duruma du$er, çunku genelde futbolcuya benzerler. abimden bile daha erkeksi olanlarina rastladim, urktum, "siker beni bu" diye du$undum.. feminen hatunlari tercih etmeme ragmen bazi butch'larin da çekici bir yani oluyor itiraf etmeliyim..
    daha da "fucker" gorunumlu olanlarina matkapli lezbiyen denir.
    kendine dokunulmasini hiç hazetmeyen yatakta elinizi kolunuzu baglayan tipleri de vardir ki bunlara stone lesbien denir.
    gorunumun di$inda erkek zihniyetine de sahip olanlari vardir ki onlari hiç hazetmem!
  • erkek tipli kadinlara da denir.
  • ing. ar. lezboş.
  • bilinen lezbiyen imajini tanimlayan kelimedir. onyargilarla butunlesmistir.
  • ing. belirgin olarak erkeksi ozelliklere sahip.

sozluk'un lezbiyen uzmanlari bu sozcugun aslen erkeksi lezbiyenlere dendigini iddia etse butch oncelikle erkekler icin kullanilan bir sozcuktur. (pulp fiction'daki boksor karakterinin adinin butch olmasi da baska turlu mantikli olmuyor zaten. hangi anne erkek cocuguna "erkege benzeyen lezbiyen" adini takar?) ama sozcugun anlami geregi bir kadin icin, lezbiyen olsun ya da olmasin, erkeksi davraniyor ve ya gozukuyorsa, butch denebilir. son olarak, lezbiyen alt kulturunde butch, erkek gibi gozukup davranmaya calisan (ama cinsiyet degistirmek amaci gutmeyen) lezbiyenlere denir.
  • butch-femme ayrımı hakkında daha ayrıntılı bilgi icin judith butler'ın gender trouble kitabı okunmalıdır.
  • asıl adı bülent gürler olan minimal techno dj/producer.
  • tom ve jery'den bir karakter
    tom'un sokak serserisi modeli kedi arkadaşı. jerry denen ibne zaman zaman tom'u tuzağa düşürmek için butch'u kullanır.
hesabın var mı? giriş yap