• kendisi maltepe de gittiğim boks salonuna geliyor. biz antreman yaparken o da kişisel koçu ile yanımızda antreman yapıyor. tabi biz torba döverken o sürekli ağırlık kaldırıp indirip ufak ufak istasyon çalışıyor ama taşıdığı ağırlıklar ve hızı inanılmaz. salonda sürekli bir gözümüz onda. neyse bi gün bizim hoca şaka yollu ringe çıkın isterseniz dedi o tek kolla dövüşecek ve kafaya vurmayacak sana herşey serbest, kabul etmedim tabi. sonra arkadaşında çıksın ringe dedi iki ye tek kapışın biz ona da hayır dedik :) bu arada busenaz sanırım 50 kg ben 70 kg ım arkadaşım da 85 filan. erkek olduğumuzu da belirteyim...

o gün kendisi ile ringe çıkmayarak sağlam bi dayaktan kurtulduğumu bugün daha iyi anlıyorum. vurduğu altın olsun... başarılı bir türk sporcusu. umarım olimpiyat sonrası profesyonel olur. kendisinde o potansiyel var.
  • buse naz’a sonsuz teşekkürler. gümüş madalya yarın altın olur. tecrübe önemli.
    ama yanlış gördüğüm bir durum var. trt spikerleri.. tamam bizim sporcularımızın yaptığı olumlu hareketleri coşkulu şekilde anlat, kabul ettik.
    ama rakibin puanlarını da bildir bir zahmet. bir anlatışı var, izlemeyen yada sporu bilmeyen 5-0 kazandık sanır, sonuç 5-0 rakibin.. söylemiyor adam.

sen doğru bilgilendir insanları, kaybedersek kaybederiz. ne yapalım? canı sağolsun.
  • başarısı aktarılırken "ama olsun" denmesini anlayamıyorum. az önce busenaz sürmeneli şampiyonluğu gösterilirken "buse naz çakıroğlu'nda üzüldük şimdi seviniyoruz" diyen spiker için de çok nazik olmayan yorumlarımı satır arasına saklıyorum. kız gümüş madalya aldı. alanında dünya ikincisi.

buse naz'ın röportajındaki mahcubiyeti, madalyayı direkt çıkarması da beni şaşırttı.

amasız fakatsız müthiş başarılı aşırı karizmatik bir sporcu. umarım başarısı busenaz sürmeneli'ninkinin yanında gölgelenmez. tebrikler ve teşekkürler buse naz!
  • arkadaşlar spiker yüzünden gaza gelmeyin. hep biz yumruk atıyormuş gibi gaza getiriyor ama dikkatli izlerseniz yenilen yumrukları görürsünüz. busenaza altın yakışırdı ama olmadı maalesef
  • sporcu kadın, medeniyettir.

tarihsel süreçte geri bırakılmış, eğitim hakkı elinden alınmış, mal gibi alınıp satılan coğrafyaların dahi bulunduğu dünyayı görüp de olimpiyatlarda bu kızımızın finale çıktığına şahit olmak gurur veriyor.

o 'islamın kadını evinin salonunda olur' falan gibi saçma sapan açıklamalar yapan adamlar, şu kızlarımızın boks eldiveni kadar memlekete hayrı olmayan insanlardır.
  • tokyo'da gümüş madalya alıp tarihe adını yazdıran boksörümüz.
    burada güzel dayak yedi vb. yazıp kendini bir halt zannedenler, siz olimpiyatlara gidin de madalya alın görelim.
  • "direnişte bir kadın nene hatun gibi, ilk kadın doktor safiye ali gibi, ilk kadın savaş pilotu sabiha gökçen gibi, ilk kadın bakan türkan akyol gibi; taşıdığım bu asil kanla bugün tokyo’da bir tarih yazıyor, ülkemizi dünyanın her bir yanından alkışlatmanın gururunu yaşıyorum.."
    https://twitter.com/…glu/status/1423944309045399557
  • gümüş aldı. çok heyecenlı gibiydi. her şeye rağmen harika bir sonuç fakat buse naz o kadar yetenekli ki gümüşe bile üzülüyor insan. :) bir dahaki olimpiyatlarda madalyanın rengini sarıya boyar umarım. tebrikler buse naz.
  • kadın olimpiyatlarda gümüş madalya kazanmış.
    hala balon diyebilen andavallar var.
    ekşici tabirine gelince.
    sen nereye girdin entry'ni?
    farklı bir siteye mi yazdın?
    sen ekşici değil misin?
  • sol kısımda kadın ismi görünce korkar oldum...

tebrikler buse.
hesabın var mı? giriş yap