• insanlari yuruyen sofra bezleri gibi dolastirarak dunyanin parasini kazanan ama parfumu gercekten basarili ve kullanilir olan firma
  • bayan classic versiyonu muazzamdir.yolda yururken bile o koku duyulunca pesinden surukler. sevgili kullaniyorsa aski katmerler adami deliye dondurur.bir de soyle bir hikayesi vardir:
    uzak bir limandayken esine bir hediye almak isteyen bir denizci * bir arkadasinin tavsiyesiyle burberrys classic alir.o kadar cok ozlemistir ki esini o gece yastigina azıcık sıkar parfümden. esini hayal edip yastigina sarilip uyur. gemi 3 ay sonra turkiyeye dondugunde bir de bakilir ki sise dibi boylamistir. *
  • antalya terra city magazasının çalışanları rezalet olan firma. arkadasımla magazanın önünden geçerken "bak burdaki çantalar söyle pahalı böyle pahalı" diye bahsettim o da: "girelim nolcak" dedi. "cok pahalı hem ilgilenmeyebilirler, sinirin bozulur" dedim. sonrasında cantaların fiyatını merak edip pat diye girdi arkadasım. ben de kendime gomlek baktıgım icin arkadasım: "biz gömleklerinize bakmak istiyoruz" dedi. ben şok oldum tabi neyse adam hangi renk falan diye sorduktan sonra bayan arkadası cagırdı. rus ya da ukraynalı kızımız geldi ikimize uzaylı gelmiş gibi, "bunların burda ne işi var yea" bakışıyla 5 10 saniye ikimize agzı ve gozleri şaşkınlıktan acık baktı. neyse gitti getirdi biz aramızda nasıl baktı o oyle ya diye fısıldasıyoruz sonra depodan 2 gomlek getirdi kızımız zaten alamayacaksın bakışı fırlattı gomlekleri tutarken. ( bu arada ustumuz basımız dökülmüyor, ne de pisiz gayet sade marka diye bagırmayan giysilerimizle ordayız). neyse kıza acmanıza gerek yok sadece model olarak gormek istedim deyip cıktık. bu sırada ortada bir erkek eleman dikiliyordu,suratına bakmadım cıkarken. arkadasım nasıl baktı bana gordun mu deyince sasırdım, hayrola dedim. "ayakkabıma ardından suratıma tiksinerek baktı" dedi. biz baya sok yasadık tabi cıkınca. arkadasımı resmen zor tuttum geri dönmemesi icin. anlamadıgım sey elinde burberry ya da louis vuitton cantası olmayan ayagında prada, louboutin ayakkabısı olmayanlar giremiyor mu magazalarına. girislerinde uyarı yazsınlar bari de insanların morallerini bozmasınlar. arkadaslar heralde en az 10000 tl falan maas alıyor ki insanları kucuk gorme haklarını kendilerinde buluyor. bazen bu calısanlara egitim verilirken zengin olmadıkları belli olmayan insanlara bu muameleyi yapmaları gerektigini soylediklerini dusunuyorum.cogumuzun huyudur ya utansın diye cebimizde ne kadar varsa onlara inat baktıgımız seyi almaya.
    sozun kısası, yapılan oncelikle eren holding adına sonrasında burberry adına büyük bir utanc. calısanlara ise ne denir bilmiyorum ama kimseyi aşagılamalarına hakları yok. işlerini yapmak zorundalar sonucta müsteri baktıgı seyi almak zorunda degildir.(yine aynı alısveris merkezindeki hugo boss magazasından ders almalılar bence, magaza sahibi ya da müdürü kapıda karsıladı ve satıs danısmanı arkadaslar cok ilgilendi hicbir sey almamamıza ragmen.) paramla seni de burayı da satın alırımcı müsterilerin azarlamaları belli ki bagımlılık yapmıs bünyelerinde. ha benim zaten burberry ile işim olmadı musterileri degilim bir daha işim olmaz demek komik olur ama burberry denildiginde aklıma ekose deseni ve trenchcoatlarından önce bunlar gelecek.
  • bir gün %800-1000 falan indirim yaparlarsa trençkotlarından koleksiyon yapmak istiyorum.
  • tüpçü montuna 600 dolar isteyen marka
  • artık official sitesinde türkiyeden de online shopping yapılabilinen marka. geçen sene baktığımda türkiyeye shipping yoktu en azından. ancak siteyi ilk açtığınızda ülke seçme kısmında çoğu markada olduğu gibi türkiye avrupa başlığında değil, asyada da değil, orta asyada da değil...e nerde derseniz rest of the world diye bölümde ve orda da bi tek türkiye var zaten! bi de all other countries yazıyo. yani adamlar türkiyeyi koca dünyada nereye koyucaklarını bilememişler, dünyanın geri kalanı diye bi kategori oluşturup oraya atmışlar. duyan da bizi fransız polinezyası gibi okyanusun ortasında bi ülke falan sanıcak...

edit: avrupalı olduğumuza karar vermişler sonuç olarak.
  • normalde girmediğim pahalı dükkana girdim meraktan neymiş bu kadar pahalı olan diye, karşıma ilk çıkan paltonun düğmesi sökülmüş ve fiyatı 1000 tl'ye yakındı. daha sonra gülüp çıktım.

başka yerlerden 15 tlye alınabilecek atkıya yüzlükler saçmak hiç doğru değil. hiç olmadı afrika'daki çocukları düşünün ve burberry'ye vereceğiniz parayla 100 tane döner-ayran alıp afrika'ya gönderin.
  • weekend ile koku da güzellii yakalamış esans...
  • 50 sise hediye etseler bikmadan kullanicagim parfum. (bkz: classic)
  • "havanın yağmurlu olmasından ötürü montuyla vatandaşları selamlayarak kürsüye çıkan saadet partisi lideri, “ingilizler, birinci dünya savaşı ve haçlı seferleri’nde müslümanlar’a büyük zararlar verdi. birinci dünya savaşı sonunda ingiliz generaller osmanlı ve müslüman mezarlarını tekmeledi. bu saldırılar günümüzde de sürüyor” dedi. ancak tam bu sırada dinleyicilerden biri “ingilizler için bu sözleri söylüyorsunuz ama üzerinizdeki burberry mont da ingiliz malı” deyince bu konuda bilgisi olmadığını söyleyen kurtulmuş hemen montu çıkarıp yardımcılarından kendisine yeni bir mont getirmelerini istedi ve yüzlerce kişinin gözleri önünde montunu değiştirdi."

http://www.radikal.com.tr/…�s 2010&articleid=997451
hesabın var mı? giriş yap