• vucut manasinda kullanilan super laf (bkz: hastasiyim)
  • nefret ettiren kelimedir, ota boka bunye bu ne lan?

1. oyun oynadim bunyem rahatladi
    2. tra$ oldum bunyem kendine geldi
    3. bi haltlar ettim bunyeme ii geldi
    4. bunyeye oh be dedirtti
    5. bunyeye gobek attirdi
    6. hede hodo yapan bunyeler icin supper
    7. bidi bidi olay oldu da bunyeler kendine geldi.

off yeter! bunye'den ba$ka kelime mi yok, bi kelimeden bu kadar nefret edemezdim herhalde. bunyeniz sizin olsun, ama nolur bunye lafi ile gelmeyin artik, moda falan filan anlamaz ben, yeter biktim.
  • bünye, bünye, bünye, bünye, bünye, bünye, bünye, bünye, bünye, bünye. bünye ne lan? ne garip bir kelime değil mi: bünye. bünye, bünye. bünye.

kelime anlamını kaybetti. sözlükçe rahatlayabiliriz.
  • ekşi sözlükte kullanımı itibariyle artık nefret uyandırmaya başlayan bir kelime. genelde "ben" kelimesini yerine kullanılıyor, böylece yazılanlara anonimlik kazandırılmaya çalışılıyor ama aynı zamanda bünyede tiksinti uyandırmaya başlıyor bir süre sonra, bünye kaldırmıyor. bünye böyle düşünüyor, geronimo ne düşünüyor acaba?

kısaca: "bünye bünye bünye, şeriatın gelmesinden beter ettiniz lan adamı, biraz yaratıcılık kardeşim ya!"
  • insanoğlunda motor şasi uyumudur.
  • ders çalışmamak için üretilen bahanelerin gerçeğe dönüşmüş halidir.

ulan resmen yavşak bir bünyem var. aylardan nisan; hava güzel mi güzel, güneş pıspırıl parlıyor. alerjim yok bişeyim yok. sapasağlamım; dedemin tabiriyle koç gibiyim. pazartesiye iki adet makale teslimim var, sabahtan bu yana uğraşıyorum başlamaya lan olm bünye, nedir kastın?! bu nisan günü burun akıntısı halsizlik de neyin nesi lan? azcık adam ol, azcık kalıbının adamı ol kızım. hasta olcaksan da edebinle bir şubatı bekle ne biliyim bir aralık eylül filan; nisan ne lan?
    neyse benim harbiden makale yazmam lazım.
  • insanın en çok zarar verdiği şey
  • sözlükte dedirten kadar olmasa da hayat kurtaran kelimelerden biridir. genelleme yapmazdan evvel "bünyelerde x yaratmış", "bünyelere x getirmiş" formatına sokularak kullanıldığı gözlemlenmiştir. firma, organizasyon vs. anlamlarında da kullanıldığı vakidir .
  • ben de son okuduğum 5 entrynin 4'ünde bu kelimeye rastladığım için nefretimi kusmaya gelmiştim ama zaten kusulmuş bu.
  • nerdeyse her entryde gectigi icin sikayet edilen bir kelime ama alternatifi yok gibi sanki. ben, ben, ben, desen cok benmerkezli biri olursun ya da yazdiklarin kisisel deneyimlerden oteye gitmez, genellestiremezsin. surekli gizli ozneler kullansan, onun da bir sonu var, cumle yeri gelir ozne ister. yerine benlik kullansan olmaz, vucut desen olmaz, dusun dusun alternatifini bulamadim. "dedirten" gibi birsey bu da. ne onunla, ne onsuz.
hesabın var mı? giriş yap