• evvela düzeni yıkmak için şu yurt seven kardeşler solist mantığını bıraksınlar.
    adam akıllı tek vokal devam edilsin. akustik albümden beri herhalde ayıp olmasın diye ogün de murat da grupta unutuldu kaldı. ya da gökalp böyle devam edecekse etmesin. murat ilkan iyileştiyse devam etsin. demir demirkan da çalıyor arada, 8 kişilik grup 3 vokal. saçmalamayın lütfen.
    şarkı maalesef vasat. 2012 albümünün içindeki şarkılarla aynı kalibrede. çekirdek kardo ile focuslanıp iyi işler çıkaracaklarına eminim. sadece fanteziyi bırakıp albüme odaklanmaları gerekiyor.
  • ilk dinlediğimde bana da pek olmamış gibi geldi. bir kez daha dinleyince daha kötü olduğunu fark ettim. belki bir yerlerini kaçırmışımdır deyip bir daha dinleyeyim dedim ve affedersiniz s*k gibi bir şarkı olduğuna karar verdim. bunu dinleyip de güzel şarkı olmuş diyenlerin daha önce pentagram dinlediklerini düşünmüyorum. siz buna iyi bir pentagram şarkısı diyorsanız metal müzik falan dinlemeyin. şebnem ferah dinleyin death metal yapıyor.
  • güzel mani.

herkes kendi evinin önünde ki düzeni yıksa dünya mesmetal bir yer olur.
  • pentagram tarihinin en kötü parçası. şaka gibi. kulaklarıma inanamadım. o kadar grup üyesi içinde bir tanesi de demedi mi "abi biz ne yapıyoruz bu nedir?" diye. davullar çalınsın heyyy, destanlar yazılsın heyyy . hahaha. 8 c sınıfından tuğberk'in yazdığı şiire teşekkür ediyoruz.
  • şu şarkıyı "manası derin" diye beğenenlerle sabancı holding 29 ekim reklamını beğenenler aynı kişiler. olmamış işte kardeşim.
  • söz: aysel gürel
    müzik: erhan güleryüz
  • 8 yıl sonra gelmiştir. protest etkiyi şarkının ilk sözlerinden hissediyorsunuz. ne olursa olsun, hardcore vokal bekliyorsunuz. anatolia gibi dillere yapışacak bir nakarata sahip olsa da aynı güçte hissettirmiyor yine de konserde dibine kadar bağırılır.
    edit:yazım
  • bu kadar ruhsuz bir vokal hayretler içerisindeyim, sanki kırkpınar'da finalde kaybetmis bir pehlivana yazılmış, dinlerken uykum geldi nasil isyan sarkisiysa haluk levent'e okutsaydiniz daha iyiydi, ciddiyim.
  • vokallerde hepsinin(ogun, murat, gokalp) sesi geliyordu, kliple beraber netlesmis oldu. demir'i de cok begendim, iclerinde en heyecanli ve coskulu olan oydu. klibi izledikten sonra sarki daha guzel gelmeye basladi. sevdigimizden oluyor hep, gorunce dayanamiyoruz...
  • beklentilerin altında kalmış şarkıdır. kötü diyemem ama pentagram standartlarının altında. grubun ilk 10’una sokmam mesela. hatta ilk 20’ye de sokmam. ve asla ve kat'a ilk 30’a da sokmam*.

tek hoşuma giden yanı, gitar solosu oldu. metin türkcan ve demir demirkan ortaklığından doğan solo, k.k. downing ve glenn tipton'un ortaklaşa sololarını hatırlattı.

sonuç itibarıyla eargasm’lık değil de konserlerde bağıra bağıra eşlik etmelik bir şarkı olmuş. eh biz de üzerimize düşeni yapıp hep bir ağızdan söyleriz artık.

bu arada klip çok güzel olmuş: https://www.youtube.com/watch?v=xmwy_6ioyfg
hesabın var mı? giriş yap