• --- spoiler ---

bugüne kadar çekilmiş diziler arasında muhtemelen en karizma sahnelerden birisine yer verilmiş efsanevi karakter. derede yüzen dedenin naaşına yanarlı dönerli oku sapladıktan sonra ilk iki defasında oku atamayan elemana yayı "al bunun götüne sok amına kodumun ayarsızı" dercesine fırlatmasıyla beni ayağa dikmiş ve dakikalarca "reyiz geliyor reyiz, ananızı sikecek!" diye bağırmama neden olmuştur.

--- spoiler ---
  • en sevdiğim game of thrones karakteridir.

--- spoiler ---

bolton ve frey'leri sikerteceği günü iple çekeceğiz.

--- spoiler ---
  • karabalık lakabını inatçı ve alaycı karakterinin sonucu almıştır ve hikayesi şöyledir;

hiç evlenmemiş olması sebebiyle, ağabeyi ve nehirova lordu hoster tully ile sürekli tartışan ser brynden, döndüğü bir seferden sonda ağabeyinin kendisini redwyne hanesinden* bethany redwyne ile evlendirmek için anlaşma yaptığını öğrenir. redwyne hanesinin gücü ve zenginliği ile potansiyel eşinin uygunluğuna aldırmaksızın, ser brynden, evlenmeyi reddeder ve evleneceği kişiye ve zamana kimsenin karar veremeyeceğini söyler. bu tavra sinirlenen lord tully, aileye karşı görevlerini yerine getirmemesi sebebiyle kardeşine kızar* ve ona "tully ailesinin kara keçisi" ("the black goat of the herd" ingilizce deyimdir, sepetteki çürük yumurta anlamı taşır) der. bunun üzerine ser brynden işi dalgaya vurur ve tully hanesinin armasının alabalık olduğunu bu sebeple kendisine "karabalık" denmesinin daha uygun olacağını söyler. "karabalık" herkes tarafından çok benimsenir ve artık bu isimle anılan ser brynden da kişisel armasında gümüş renkli yerine siyah bir alabalık kullanmaya başlar.

edit: yazım
  • d&d dizide artık nasıl bir planlama yaptılar anlamıyorum. 3. sezonda brynden tully ve edmure tully'yi diziye sokup önplana çıkardılar, özellikle blackfish diziye baya gaz gir karakter olarak girdi. sonra kendilerinden haber alınamadı.

--- kitap spoilerı ---

kitaplardan anladığım dizinin 5. sezonunda görünmesi gereken bu iki karakter gene 5. sezon haberlerinden anladığım kadarıyla gözükmeyecek. e o zaman ne bokuma diziye soktunuz bu adamları, hadi edmure red wedding için gerekliydi ama blackfish'e ne oldu? 5. sezon hikayesini çöpe atıp direkt the winds of winter'daki (olası) bilmediğimiz bi noktasına mı geçecekler nedir, ne iş anlamadım, madem kullanmayacaksınız adama niye o kadar karizma kastırdınız 3. sezonda mk.

--- kitap spoilerı ---
  • --- spoiler ---

adamın dizide insanlara öyle bir bakışı var ki; sanarsın sıçtıktan sonra klozetin içindeki boka son bir bakış atıyor. hele kalenin surlarından boğazına bıçak dayanmış yeğenine felan bakarken aboww..

reis bence ölmedi. en azından öyle umuyorum.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

kendisi hala işemektedir. sidiğiyle twins'i su altında bırakıp intikamını alacaktır
    --- spoiler ---
  • clive russell'ın başarılı bir şekilde canlandırdığı asoiaf karakteri. kitaplardaki karizmayı dizide de hissettiriyor.
  • son bölümde jamie lannister ile olan diyaloğunun altına youtube'da yapılan bir yorum tam da bu karakterin hakkını vermektedir:

--- spoiler ---

how can this man walk so easily ? ı mean he is fucking fast carrying those 2 heavy balls .
    --- spoiler ---
  • ölüm sahnesi çekilmeden ölecek bir karakter değildi hadi hayırlısı.
  • kıydıklarını düşünmediğim karakter. bir blackfish kolay olunmuyor.

bu dizide cesedini görmeden kimsenin öldüğüne inanmayan bendeniz, bu abimizin de öldüğüne inanmamaktadır. the hound'un da ölmediğine emindim zira.

zaman bizi haklı çıkarır mı, göreceğiz...
hesabın var mı? giriş yap