• daha küçücükken güzelliği istismar edilmiş, oyun çağlarındayken vücudunu teşhir edeceği sahnelerde oynatılmış, henüz reşit değilken blue lagoon gibi kostüm masrafsız bir filmin baş öznesi olmuş masum yüzlü insan; pedofil yapımcı + bilinçsiz ebeveyn kurbanı aktris.
  • seksenli yillarda
    güzel kadın = brok sheilds gibi bi kavram vardı. iso standardı gibi bişiydi.. "abi gecen gun bi kız gördüm brook şhileds kadar güzeldi valla bak ekmek musaf çarpsın" gibi..

şimdi bu kız günde yarım kilo sıçsa şu an 36 yaşında olduğunu varsayarsak çarp bakalım kamil içler dışlar çarpımı
    şu ana kadar 6570 kilo tezek üretmiştir. ben bu tezekten yapılmış binada oturmak için trilyonlar dökecek insanlar tanıyorum. o kadar sevilirdi.
  • 8 yaşımda aşık olduğum kadındı.. gördüğüm ilk kadın mıydı yoksa gördüğüm en güzel, en alımlı kadın mıydı bilemiyorum ama 8 yaşında bir çocuğun güzellik anlayışı ile -o zaman müstakbel miydi yine bilemiyorum- japon imparatoru nun güzellik anlayışı bire bir örtüşüyormuş bak.. ikimizin de evlenme teklifini reddetti o zaman.. sonra işte acımasız 20 sene saçlarını tarumar etmiş, kraliçe olarak, imparatoriçe olarak, sultan olarak yerleştiğin her gönül bir çizik atmış yüzüne.. bende de saç kalmadı pek buruk, eskisi gibi değilim, boyum da çok uzadı hem.. gel inat etme, 150 yaşına gelmeden evlenelim, tutarız alemdağ dan iki göz kutu gibi bi ev, ariston buzdolabı, spottan en kıral çekyatlar, telli dolaplar, ne istersen, şerefsizim..

(bkz: nostalghia)
  • marmara tıp fakültesi'nde plastik cerrahi dersinin ilk slaytında fotoğrafı görülen kadın.yıllardır aynıdır,şimdi değişmiş midir bilemiyorum...hoca bu ilk slaytla derse şöyle başlar: ''indeed,beauty is universial...'' sonra da genelde her sınıfta bulunan bir afrikalı öğrenciye brooke shields'ı güzel bulup bulmadığını sorar.bir kez hayır diyen çıkmamıştır...gerek göt korkusundan,gerek kadın hakikaten de güzel olduğundan...beni bırakacak yer mi bulamadı annem babam bilemiyorum ama sinemada blue lagoon'u izlemeye beraber gitmiştik.tabii sekstir mekstir anlayacak yaşta değildim o zamanlar,el kadar idim.ama buğulu bir anı olarak onu hatırlıyorum ve onun güzelliğini...şimdiki nip tuck atölyesinden çıkma,solaryumlu,kozmetikli yavrulara bin basar...
    küçükken resimlerini öperdim bir de,hususi hastayımdır kendisinin.susan gelse aniden,suddenly susan yapsa...gerçi kartladı ama neyse...severim yine de.
  • testosteron düşüklüğünden mi şüpheleniyorsunuz? kadın erkek hiç farketmez; kendisini the blue lagoon'da izleyip aşık olmayacak, içi kıpraşmayacak insan tanımıyorum. o kadar duru, o kadar güzel. kalın kaşın yakıştığı belki de tek insan evladı.

not: tabii o filmdeki hali için söylüyorum.
  • friends dizisinde joey tribbiani'nin sapik hayrani rolunu oynayan aktris. mavi gol ile gonlumuzu celdigi yillari unutmak mumkun degildir. (bkz: mazi kalbimde bir yaradir)
  • "sigara öldürür... ve eğer ölürseniz hayatınızın çok değerli bir parçasını kaybedersiniz..." özlü sözünün sahibi bayan.
  • yıllarca testiküler feminizasyon olduğu rivayet edilen, 2 çocuk doğurmasıyla bunun aksini ispatlayan hatun kişi.
  • artık yıllara meydan okuyamasa da, zamanının en güzel kadınlarındandır. güzel olduğu kadar zekidir de. princeton'da öğrenim görmüştür.
  • the blue logoon filmindeki hali, benim için bir kadının olabileceği en muhteşem hal. yanlış hatırlamıyorsam yaşı 14 civarı. ulaşılabilecek maksimum güzellik budur. daha üste çıkabilmek mümkün olmadığı için geçen yıllarla birlikte grafiğin düşüş göstermesi normal tabi. yükselse insandan insanüstü varlığa geçiş yapabilirmiş.
hesabın var mı? giriş yap