• an itibariyle klay thompson'dan daha az ribaund alıp daha fazla üçlük atan milwaukee bucks pivotu.
  • kariyerinin ilk 6 sezonunda toplam denediği kadar(7) dün üçlük isabeti bulan oyuncu. 7.sezonunda 10 tane denemiş. 8.sezonunda denediği 14 üçlük kadar da dün geceki maçta denedi. (7/14)

brooklyn'in ilk 17 sayısının 16'sını attı.(4 üçlük, 2 ikilik) tamam ilk üçlük isabetini pop-up yapıp açılınca boş kaldı, o yüzden attı da diğerleri bir pivot için baya acayip şutlar. 4.üçlüğü, çizginin 1 metre gerisinden. 6.üçlüğü daha takım yerleşmeden attığı şutla soktu. falan filan işte. çoğunu düzendışı atıyor yani.

dün geceyle beraber bu sezon 41 maçta 77/217 üçlük oldu. maç başına 5.2 üçlük demek bu. nba'de en çok üçlük deneyen 30. oyuncu. neyse çok konuştum, ben buraya highlight linki bırakmaya gelmiştim.

7 üçlük-33 sayı
  • yanında 27.sıra pick'iyle lakers'a takas edilmiştir. karşılığında da d'angelo russell ve timofey mozgov aldı nets.

edit: sonda lakers yerine nets yazmam gerekiyordu, 3 yazar uyarmış anında ahaha eyv.
  • nba'de sezon oynanmayacaksa gelişiyle beşiktaş'ı şampiyonluğun en büyük adayı yapacak oyuncu.tabi seneye bunlar dönünce play-off'a dahi kalamayabiliriz de bu kaosta aradan şampiyon olarak çıkalım bizi 5-10 sene götürür bu.bu arada yapmayın etmeyin odom'u da center yaptınız.ayıptır.
  • nba'in en underrated pivotu listesinde zirveye oynayan basketbolcu. bu sene sakatlıktan sağlıklı dönebilirse kendisinden bir patlama bekliyorum.
  • bu sezon, kobe bryant'ın herhangi bir sezonda ulaştığından daha fazla üçlük isabetine ulaşıp; kevin garnett'in de herhangi bir sezonda yaptığından daha fazla blok yapmış.
  • abartıldığı kadar kötü bir ribaundçu değil. ribaundda hissetmek ve pozisyon almak kadar bunları yaparken çok fazla da enerji sarf etmeniz gerekiyor. lopez'in fizik gücü belli, ayrıca sakatlıktan yeni döndü ve enerjisinin çoğunu hücumda kullanıyor. bu bir eksik tabi, ama nba'de sadece 4. sezonu, ilk iki sezonunda 8 üstü ribaund ortalamasıyla oynadığını ve şu anda yanında nba'in en iyi ribauntçularından kris humphries'in olduğunu düşünürsek, bu sezonki ribaund rakamları yanıltıcı olabilir. yine de önemli olan takımın bir bütün olarak ribaund performansıdır.
  • bu sabaha karşı oynanan ve 109-106 skoruyla brooklyn nets'in miami heat'e yenildiği maçta 33 sayı atan ve bunun 21'ini üçlük çizgisinin ardından bulan oyuncu. şaşırtıcı olansa bu 7 üçlüğü 14 denemede bulması. kariyerinin başında üçlük denemezken şimdi yeri geliyor stephen curry'den daha fazla üçlük deniyor. bu sabaha karşı hornets maçında 6/12 üçlükle oynadı curry de.

tuhaf gerçekten. ama kendisinin varacağı en üst seviye de bu. ribaund çekmezdi zaten de üçlük çizgisinin oralarda sünepe sünepe beklemeyi iyice alışkanlık haline getirdi.
  • 4 yıllık 52m dolarlık bir kontrat ile milwaukee bucks'ta kalan dev.
  • az önce nets karşısında 24/10/9’luk performansıyla triple double’ı son anda kaçırdı. 9 olan blok bu arada.
hesabın var mı? giriş yap