• ser bronn of the blackwater

--- spoiler ---

- eyrie'de tyrion'un şampiyonu olarak dövüşle yargılamada hayatını kurtardı.
    - blackwater savaşında stannis'in donanmasını kül eden ok atışını yaptı.
    - kılıç eli kesilen jamie'yi gizlice kılıç çalıştırdı.
    - dorne'da jamie'ye myrcella'yı kurtarma operasyonunda eşlik ederek hayatını kurtardı.
    - the spoils of war'da ejderha vurdu, yetmedi yine jamie fookin lannister'ın hayatını kurtardı.

adamın her pozisyonu jeneriklik, hala mı bi kale haketmedi lan bu adam!?
    kaç para ulan bi kale?!

--- spoiler ---
  • dini imanı para olan komik paralı asker.

tyrion lannister: "tell me, bronn. if i told you to kill a babe . . . an infant girl, say, still at her mother's breast . . . would you do it? without question?"

bronn: "without question? no. i'd ask how much."
  • kesinlikle en sevilen game of thrones karakterlerinin basinda geliyor. adamin sanki taksimetresi var, surekli calisiyor, super. shae'den tokadi yiyince donup tyrion'la gozgoze geldiler ya, o anda bunun icin de bikac altin isteyecegini bekledim acikcasi ama istemedi. yalniz, seviliyor ya, uc vakte kalmaz bunu da oldururler kesin.
  • koskoca highgarden lordu olmuş, hazine eline verilmiş... adam diyor ejderha kerhanelerimi yıktı yenisini yapalım.

millet aç aç
  • her gördüğü olayla dalga geçebilecek kafada olan ama aynı zamanda anlık dövüşler için sürekli tetikte olan game of thrones karakteridir. kesinlikle cüssesi küçük olmasına rağmen çoğu kişiyi harcayacağını düşünüyorum.
  • bana fena halde barış falayı hatırlatan game of thrones karakteri.

burdan ve şurdan ne kadar benzediğini anlayabilirsiniz.
  • hayatta birisini örnek alacak olsam, hatta arttırıyorum, direk birisinin yerine geçme şansım olsa, kendisinin yerine geçmek isteyeceğim asoiaf evreni karakteri.
  • game of thrones'ta en sevdiğim karakter. her olayda bir espri araması, sürekli taşşak muhabbeti yapması filan çok hoşuma gidiyor. jaime, oberyn martell, tyrion, bronn, daario gibi karakterlere bayılıyorum arkadaş. en güzel kafa bunlarda var, gerçi böyle dediğimiz 3 gün sonra ölüyor.
  • açık ara dizinin en sevdiğim karakteri bu herif. dünya sikime minare götüme tavrı, küstahlığı ve cesareti ile tam bir karma karakter keşke her bölüme sıvışsa. adamı izlerken moralin düzeliyor resmen şaka gibi.
hesabın var mı? giriş yap