• kanada'da kütüphane'de calisirken balkan müzigine gönül vermis, orada calip söyledikten sonra yok ben kendimi vurayim balkanlara diyerek türkiye senin, makedonya benim gezmis dolasmis; her nevi balkan dilini cözüp yok olmaya yüz tutmus türküleri bulup selim sesler abimiz ile karsilama adli (kalan müzik) bir albüm yapmistir. 4 yil önce kendisini acik radyo müzik festivalinde canli izledigimde uzun süre yabanci oldugunu anlayamamis ve dumur olmustum. su siralar kanada'da yasasa da bazi projeler icin türkiye'ye geldigi de olmaktadir; takip etmek isteyenler icin en son örnekler baba zula ile 'üc oyundan on yedi müzik' ve muammer ketencoglu ile 'ayde mori' siralanir.
  • mimikleriyle bile türkçe konuşan, türkçe söyleyen kadın. ayrıca yüzünde hikayesinin kıvrımları gizli, hani bir kültürün, bir müziğin peşinden ta kanada'lardan balkanlara oradan türkiye'ye kadar uzanan hikayesinin. bu yönüyle brenna maccrimmon, sizi terk edeceğini bile bile aşık olacağınız, ardından acı çekseniz de güzel duygularla hatırlayacağınız bir sevgili izlenimi uyandırdı. istanbul hatırası'nda o, "penceresi yola karşı" gibi eğlenceli bir türküyü söylerken, nedense geçen zamanı hiç de iyi değerlendiremediğim duygusu geldi yokladı bedenimi ve bir düğün gördüm o gece düşümde, uzun yıllar öncesinden, sanki herkes beni bekliyor gibiydi, ama ben yoktum gazoz almaya gitmiştim.
  • tutup 'allaah' diye öpülesi kadın.
    nasıl coştum, nasıl seviyorum belli değil.
  • yağmur yağar taş üstüne dediğinde yağmur yağıyormuş. biliyorum ibretlik bir durum; ama ondan başka iki- üç kişinin daha yapabileceği bir iş bu. yürekten inandım.

http://www.youtube.com/watch?v=cenfxrhgeuc
  • şuradan görülebileceği şekilde türkçe'yi öğrenmekle kalmamış resmen ikinci anadili haline getirmiş kişidir.

vurgulara, kaşa, göze, mimiklere, jestlere dikkat.
  • bugünümde o söylesin, yarınımda o söylesin, düğünümde o söylesin, cenazemde o söylesin. öyle bir his, öyle bir ses. brenna'nın saçının teliyik.
  • içinde biyerlerde yanmış meşe odunu kokusu, biraz tütün belki biraz hanımeli olandır.getme gel
  • sabaha kadar o soylese de biz dinlesek dedigim insan.
  • mevlam kulu, sevdim seni diyorum kendisine.söyleyeceklerim bu kadar.şu zamana kadar ne büyük eksiklikle yaşıyormuşum.
  • kendisini babazulanın mad proffesorle yaptığı ruhani oyun havaları albumunde de dinlemek mümkün ama bambaşka şarkılarla,kendisinin de sözleri bulunmaktadır bu albümde ...çok eğlenceli.
hesabın var mı? giriş yap