• kirsten lepore tarafından tasarlanan, kurgulanan ve yönetilen, stop-motion tekniği ile hazırlanmış bir kısa film.
  • duru bir anlatım ile çarpıcı bir sona sahip kirsten lepore kısa filmi. sona dair yapılan yorumlar, insanın hayata bakış açısına ışık tutuyor gibi sanki.
  • çok tatlı, biraz buruk ama kesinlikle izlemeye değer; cici bir kısa film.
  • ingiliz ingilizcesinde argoda "tırsma" ya da tersine "taşaklı olma" anlamları taşır.
    -she's got some bottles. (taşaklı kız)
    -he bottled out. (tırsıp kaçma durumu)
    -he bottled it. (yine tırsıp yapmama hali)

amerikan ingilizcesindeki kuzeni için (bkz: moxie)
  • yalnızlık, arkadaşlık, buluşma üzerine; gayet güzel işlenmiş, zeka ürünü kısa film.çekenleri baya kıskandım.
  • kullanması basit ve son derece hızlı bir python web frameworku.

bottle.py
  • sanki ortaçgil'in sevgi isimli şarkısına yıllar sonra çekilmiş bir klip gibidir. hatra geldikçe hislendiren kısa filmdir.

yanıma gelirsen eğer
    içimde eritirim seni
    kardan sonra güneş
    günden sonra gece de öyle
    ben eritirken
    sen erirken
    seveceğiz birbirimizi

yüzüme bakarsan eğer
    dokunurum sana
    hava ile kuşlar
    denizle kıyı da öyle
    ben dokunurken
    sen dokunurken
    duyacağız birbirimizi

şarkımı söylersen eğer
    kaybolurum sende
    denizde damla
    şehirde insan da öyle
    ben kaybolurken
    sen ararken
    bulacağız birbirimizi
  • choke'la eş anlamda kullanılan halinin, gördüğüm en iyi tanımını reddit'te bir eleman yapmıştır;

"mağlubiyeti, zaferin pençeleri arasından kapmak."
  • yan yana gelmemiz mümkün olmasa bile bir şişeyle vermeye ve almaya devam edebiliriz. bu alışveriş bizi insana benzeten şeydir. bu şişeyi ise iletişim olarak yorumlayabiliriz sanırım. mesela geçmişten bir yazarın, bir şişe ile bize gönderdiği mesaj kitabıdır. ve bize bir kaş veya göz olur. kendisi ile fiziksel olarak kavuşmamız da tıpkı bu kısa filmdeki gibi doğa tarafından yasaklanmıştır.
  • sadesinden bir adet texture like sun parçası
hesabın var mı? giriş yap