• bir borderline`ın günlüğü:

bugun is yerinde cok calistim ve calisirken ne kadar mutlu oldugumu dusundum. calismazsam bu enerjiyi nereye harcayacagimi bilemiyorum. calismayanlari hic anlamiyorum nasil yasiyorlar insan bos durmamali zaten .bos duran calismayan kisi aptaldir oldurmek istiyorum onlari. bos insan suruleri ..her yerdeler onlar yuzunden disarda yuruyemiyorum .. sabun yapsinlar onlardan !

yarin ise gitmek istemiyorum aslinda sabah erkenden kalkip gitmek olmasa ne guzel olur . 9 yerine 10 :30 da baslasa mesela ne kadar guzel olurdu . aslinda dusununce hayatim boyunca yatakta uyuyabilirim .yerimden kalkasim yok.yerimden kalkmadan nasil para kazanabilirim acaba istersem kalkabilirim hatta kendime sirket kurup kendi sirketimi bile acabilirim. ama sonra yaparim bugun cok calistim cunku ..evet evet cok calisiyorum ben insan kendini zinde canli hissediyor . spora yazilayim yarin!! yuzsem ? himm evet rahatlarim ama fit olmak istiyorum gym ama o hergun yapilmaz . kick box daha iyi hem boylece bana saldiran olursa kendimi korurum .her gun 2 saat iyidir .ama sali carsamba yorgun oluyorum. once 40 dk baslayayim sonra haftada bir 40 dk iyi iste haftaya kardesimi yollarim gider arastirir.olmadi o gider.

bugun hilal i dusundum simdi ben duzgun bir iliskim olsun istiyorum onunla ama herseyi ben mi yapmak zorundayim ?her zaman aramasi icin ben bekliyorum. oturup msj atmasini bekliyorum hep baskalarina bakiyor.hep yanimda olsun istiyorum baskasiyla olsun istemiyorum devamli disari cikmak istemiyorum ne olur sanki evde otursak konussak ?oyle cok seviyorum ki onu ondan baska olamaz gibi geliyor bazen
    haftada 3 kere goruselim diyorum kiziyor neyini anlamiyor ? dengesiz misim ? nerem dengesiz benim ? istedigim sekilde bir iliski isteyen es bulmam cok mu imkansiz ?ben istedigimde gorusecegim adam istiyorum ole her dakika her dakika civik civik duramam yaninda. sikiliyorum devamli yanimda durmasindan hele eve gelmesine tahammul edemiyorum. baska kadinlarla disari ciksin kizmiyorum ki diyorumda kendisine git cik diye cevap vermiyor....
  • "bu kişi, bir gün kendi kendini imha edecektir."
  • elini verenin kolunu kaptırdığı insan türüdür. hayatınızı işgal ettiğini farkettiğiniz ve kaçmaya çalıştığınız anda daha çok yapışır. bir tür enerji vampiridir.
  • genelde arafta olup zaman zaman cehennem ve cenneti ziyarete giden kişidir. ahhhh! sıcakla soğuk, siyahla beyaz, kalabalık ve yalnızlık
  • 10 yıl boyunca açışını gözlemlediğiniz bir gülün, açtıktan 2 saniye sonra solmasını görmektir*. bu insanlar sizi saniyeler içinde mutlu, saliseler içinde mutsuz edebilme yeteneğine sahiptir. bunu bilerek mi yaparlar, elbette hayır (kendi dediklerine göre). o zaman 2934234. defa ona kızmak faydasız olacaktır çünkü o birşey yapmamıştır, suçsuzdur, masumdur. sizi bir paçavra gibi kenara atıp güzeelce sövdükten sonra size "aşkım" diyebilme lüksünü kendinde bulabilen bir kişiliktir.

aslında çelik gibi bir sinir sisteminiz olmalı borderline'a karşı, bazen pamuk gibi bazen de taş gibi bir kalbiniz olmalı. yanında olmadığınız süre zarfında sizi özlemesi, hatırlaması kesinlikle muhtemel değildir çünkü. eğer yanında onu normal birisi olarak gören bir aile bireyi varsa ve borderline kişisini tedavi olmaya yönlendirmiyorsa, önünüzde pembe ve gri haftaların birbirini takip ettiği gelgitli aylar ve hatta yıllar var demektir. şu aşkınız da olmasa çekilecek ızdırap değildir.
  • "kaybettikçe korkan korktukça sevdiklerini kaybeden kişilik bozukluğu"
    bu hastalığa sahip insanlarda çokça görülen belirtiler arasında şunlar gösterilebilir :boşluk, hiçlik, kendine zarar verme, yeme bozukluğu; dengesizlik ve aşırı kaybetme korkusu ve sürekli olarak terk edilme duygusunun yarattığı panik hali. diğer bir deyişle fırtınalar içinde yaşayan insan tipi.
  • ikizler insanlarında doğuştan açık halde geliyor sanırım. buna kanaat getirdim yıllarca süren gözlemlerimle.

(bkz: nerden mi biliyorum)
  • chris de burg şarkısı olup melodi yükü ve duygusu açısından
    a spaceman came travelling kadar güzel ve özel şarkıdır...
    merak edenler için
    sözleri de şöyledir :

i'm standing in the station,
    i am waiting for a train,
    to take me to the border,
    and my loved one far away,

i watched a bunch of soldiers heading for the war,
    i could hardly even bear to see them go;

rolling through the countryside,
    tears are in my eyes,
    we're coming to the borderline,
    i'm ready with my lies,
    and in the early morning rain, i see her there,
    and i know i'll have to say goodbye again;

and it's breaking my heart, i know what i must do,
    i hear my country call me, but i want to be with you,
    i'm taking my side, one of us will lose,
    don't let go, i want to know,
    that you will wait for me until the day,
    there's no borderline, no borderline;

walking past the border guards,
    reaching for her hand,
    showing no emotion,
    i want to break into a run,
    but these are only boys, and i will never know,
    how men can see the wisdom in a war...

and it's breaking my heart, i know what i must do,
    i hear my country call me, but i want to be with you,
    i'm taking my side, one of us will lose,
    don't let go, i want to know,
    that you will wait for me until the day,
    there's no borderline, no borderline,
    no borderline, no borderline...
  • tove styrke nin arıza şarkısı;

the voice of the empire, the scene is on fire
    pull the plugs higher, ı spit fire
    trance of the empire strangle my desire
    pull the plugs higher, and ı'll spit fire

ı'm borderlıne happy, and ı'm borderlıne sad
    ı'm borderlıne good and ı'm borderlıne bad
    and ı can't get rid of this singing fear
    you saw me out and my head gets clear
    ı live my life in shackles, but ı'm borderline free
    ı used to be blind and ı still can't see
    ın a round and round till you change your mind
    as long as nobody breaks my sight

shakes of the empire, make me happy can't say ı'm higher
    higher they're away higher, fools of the empire
    ı went to school in the empire
    like the rules from a bradsire
    ı be a fool of the empire
    till ı break loose, breath fire
    burn it down!

ı'm borderlıne happy, and ı'm borderlıne sad
    ı'm borderlıne good and ı'm borderlıne bad
    and ı can't get rid of this singing fear
    you saw me out and my head gets clear
    ı live my life in shackles, but ı'm borderline free
    ı used to be blind and ı still can't see
    ın a round and round till you change your mind
    as long as nobody breaks my sight

http://youtu.be/7zhwihaxmli
  • susayaci ve benim eski grubumuz. (bkz: ruhuna el fatiha)
hesabın var mı? giriş yap