• bu adami dunyanin oteki ucunda, ingiltere'de bir evde, 3-5 kelime turkce bilen bir brezilyalidan ogrendim. * sarkisini ezbere soylemisti eleman. iste boyle de international bi adamdir.

yalniz hakikaten o cocuk bu adami nereden biliyordu amına koyim, ben daha yeni ogrenmisim.
  • uzun yıllar sonra seni seviyorum klibini tekrar izlediğimde, cennetteki huriler misali yeşil çayırlara yayılanlardan birinin nejat işler (uzun saçlı haliyle) ve aliye dizisinde meriç karakterini oynayan hanım kızımız olduğunu keşfettim...siz sevgili sözlükçülerle de paylaşayım istedim...
  • cicek dilligil'le evlenmisti. hala da evliler herhalde.
  • geçenlerde buradan bir yazar arkadaşın yardımı sayesinde sahne aldığı yeri öğrenip eşimle beraber bursadan kalkıp dinlemeye gittiğimiz kişi. performansı falan güzeldi ama kendi şarkılarından çok hep cover söylemesi beni üzdü. kendisine viski gönderip peçeteye yazdıkları garip şarkıları seslendirmesi falan yine üzdü. sonrasında kendi şarkısı olan "gideceksen git" i peçeteye yazıp ikramsız kendisine iletmemiz sonucu şarkıyı seslendirmemesi yine üzdü.

kısaca eğer ki çocukluğunuzun şarkıcıları kadıköyde bir barda sahne almaya başladıysa gitmeyin, bırakın çocukluğunuzdaki gibi hayalinizde yaşasınlar.
  • türkiye'deki en iyi erkek seslerinden biridir. ancak çok fazla popüler olamamıştır.
  • evlendi coluk cocuga karisti. bir donem bayramoglundaki palmiye club da cikar sarki soylerdi. heyki hey
  • geçen pazar radyonun birinde 90'lar pop programında "seni seviyorum" şarkısının çalması ile duygu hissetmemesi için kablolarını söktüğüm kalbimin normalden hızlı çarpmasına neden olmuştur.

90'lar pop, çocukluğum, reçelli ekmeğim..
  • durduk yere içimde hortlayan adam.. yahu bu adamın acayip iş yapması lazım. başıma bela mısın kaderi dinliyorum.. ses zaten süper, alt yapısı güzel, sözler sağlam..

nolur, babalar gibi dönsün müziğe. piyasaya mı küstü, başka bi durum mu var bilmiyorum ama önce seni seviyorumu dinledim; üstüne de bunu.. içim hoş oldu; ruhum hoş oldu. kaç sene geçmiş, hala gideri var bu şarkıların.

ha bu arada kendisini kaan adlı abiyle canlı izlemişliğim var vakti zamanında.. nası bi kazındıysa aklıma, hala bandana kafalı adamın* iticiliğini hatırlıyorum.

o yüzden tek tabanca, forza bora!
  • başıma bela mısın kader
    güneşe aya sözüm geçer
    tutarsa beter ahım tutar
    gönül yine yollara düşer
    ölümüne sabredip kaderde varsa elbet gün geçer

tanım: çoğu şarkısını bilip adını çok sonradan öğrendiğim ( hala pişmanım, vurmayın) benim için 90'ların can sanatçılarından olan şahıs.
  • gelmiş geçmiş en iyi türk müzisyenlerinden biridir. kıymetinin bilinmediğini tekrarlamak istemiyorum. son parçası mesela inanılmaz olmuştur. keşke radyolarda da daha çok duysak.

sözleri:
    o günden beri sende aklım nedendir acaba
    normal mi acaba
    bırak beni desem çaresi yok mudur acaba
    desem mesela
    üstüne ilaç sürülmez ki bu meretin
    geçsin diye ki geçmedi
    üstüne soğuk su içilmez ki bu ateşin
    sönsün diye, ah sönmedi
    eğer böyleyse bırak düşünme
    kader ne derse o
    ama yok gelmezse hayata küsme