• hollanda’da eski heineken fabrikası müze olarak para basıyor. hem müthiş bir tarih korunmuş, hem de şehire anlam katan yerlerden de biri olmuş.

bizde ise ülkenin tarihi bile göz göre göre yok ediliyor. restore etseler ayrı bir felaket, etmeseler, yıkıyorlar.

hainliktir.
  • ırak ve şam islam devleti tarafından önce diyanete devredilmişti, şimdi de yıkılmaktadır.
  • diyanet tarafından yıkılmıştır.

söylenecek söz yok. allah belanızı versin!

edit: bugün gittim baktım, bira fabrikası binası şu an için sağlam duruyor ancak yanındaki tahıl ambarı binası yıkılıyor gibi gözüküyor. tarihi bir değeri olmayan ambar binasının yıkılmasıyla bir problemim yok, ama tarihi fabrika binasına dokunan eller kırılsın.
  • semtin simge noktalarından bir tanesi daha siyasal islam sayesinde elimizden gitti. 130 yıllık binanın yıkımı başlamış. neden güzel olan her şeye düşman bu adamlar?
  • bundan sonraki adım dabomontiadanın kapatılması olacaktır büyük ihtimal. gitgide yaşam alanlarımızı kısıtlamak için her şeyi yapıyorlar. sonunda tüm ülkeden geriye koskoca bir mescit kalacak.
  • süren yargı sürecine rağmen devlet eliyle bir kültürel miras, emanet daha yıkılıp yok edilmiş. bitmedi beton aşkınız. gerçi kentsel, mimari, endüstriyel dönüşümden anladıkları sadece yıkıp geçmek olduğunu göz önünde bulundurunca yaptıklarına hiç şaşırmıyoruz.
  • türkiye cumhuriyeti'nin mihenk taşı olmuş yapıların, özellikle siyasal islam politikasının "derin" mesaj kaygılarıyla yıkılması toplumun gözden kaçırdığı en önemli husustur.

mesela taksim'de atatürk kültür merkezi'nin yıkım süreci ile hemen karşısında dev bir camii inşaatının başlaması aynı zamana denk getirilmiştir. caminin olduğu taraftaki atatürk heykelinin bölümüne dikkat edin.

beykoz'daki tekel fabrikası, mecidiyeköy'deki likör fabrikası ve buralara yapılanlara dikkat edin.

çok eskilerde bira fabrikası olan bomonti'deki bu binanın da yıkılmasını isteyen kuruma dikkat edin.
    adı atatürk olan yapıların başlarına gelenleri hatırlayın.
    atatürk havalimanı, atatürk orman çiftliği aklıma ilk gelenler...

bu yapılan sadece yapının yıkılması değil, zihnimizdekileri değiştirme, cumhuriyet izlerini silme çabasıdır.

olsun, ne yaparlarsa yapsınlar.
    bu ülke, topraktan doğdu, gerekirse yine doğar, yine güçlenir.
  • türkiye'nin ışid'i akp'dir.
  • siyasal islam barbarlıktır, bunu kabul etmediğiniz sürece bu tür haberlere şaşırmaya devam edersiniz

ortadoğu yüzyıllardır bu kafayı yaşıyor. yakıp yıkmaktan başka hiç bir şey bildikleri yok. farklı olan herşeye ve herkese düşmanlar.

benim yaşadığım şehirde insanların bir araya gelip eğlendiği her yer son 15 yılda teker teker kapandı. nasıl yapıldı biliyor musunuz? önce bu tür bölgelerin tam ortasına birer cami yapıldı. sonra da bu cami bahane gösterilip civardaki tüm mekanlar kapatıldı. üzgünüm ama bomontide de aynısı yapılacak. taksimde de...
  • karşı devrim'in bir aşaması daha.
hesabın var mı? giriş yap