• national geographic ve discovery channel gibi belgesel içerikli kanallarda ağırlık birimi için kullanılan nesne.

........burada görmüş olduğunuz makinenin ağırlığı üç adet boeing 757 nin ağırlğına eşittir.......
  • havayolları icin "money printer" tarzı uçak. 757-300 versiyonu standardında 222 ekonomi, 15 business yolcuyu 2x pratt & whitney pw2040 ile 3310 nm öteye uçurabilirsiniz. saatte 3640 kg yakıt tüketir bu alet ve a ve b kontrol masrafları buna yakın ebatlardaki uçakların kilere göre çok daha ucuzdur. 0.80 mach hızla uçabilir, sıfırını 76-77 milyon dolara alabilirsiniz veya o kadar paranız yoksa aylık 800000 usd'ye filan kiralayabilirsiniz. o kadar da paranız yoksa bu entryi okumayın bile, ben n'apayım.
  • adresdeki low pass videosunun mutlaka görülmesi gereken çift motorlu canavar.

http://www.alexisparkinn.com/…006-757_departure.wmv *

*
  • 757-300 modelinin 289 yolculu olan charter versiyonunda aradaki galley'ler de kaldirilmistir. en arkadan bakip, cockpit'in kapisini gorebilirsiniz.
    o kadar da uzundur yani. 747'den bile uzun.

aylar sonraki edit:
    o gazla sallamisim 753 modeli 55 metreymis, 747 ise 70 metredir.
  • uçmaktan en çok keyif aldığım uçak. zamanında atlasjet ile bu uçakla 2 kez uçmuştum. artık firmanın filosunda boeing bile kalmadı. 737'nin dedesiymiş gibi biz izlenim vermişti bana. 737 ise bildiğimiz 737 amk. doblo gibi her yerde.
  • kendien munhasir bir ucaktir 757. oyle ki, wide body klasmanindaki tek tek koridorlu ucaktir. yukarlarda deginildigi gibi, bunun sebebi bir nevi ucan bir kalem gibi olmasidir. ince ama kabine gore cok uzun. ayrica a321 buna biraz yakin gibidir ama yine de bu 757 gibi degildir. onceleri basik burnu nedeniyle estetigini kotu bulurdum ama ince ve yerden yuksek govdesi, yuksek kuyrugu ile sempatimi kazandi sonralardan. ayrica amerikan baskan yardimcisinin ucagi bir modife 757 olan c-32 tipi ucaktir.
  • ne airbus , ne boeing , ne de diger bir havacilik sirketinin halen alternatifini uretemedigi ucaktir.
    ayrica boeing 767 ile ayni rating'e sahiptir. bir nevi tek egitim ile cift ucak izni aliyorsun.
  • 757-300 modelinden pilot jargonunda "flying pencil" olarak bahsedilir.
    o kadar da ince uzundur yani.
  • cenabet bir uçaktır. garip garip kazalara karışmıştır. 11 eylül'de kaçırılan uçaklardan ikisi olmasından tutun, pitot tübüne arı yuva yapmasına, hava kontrolörünün hatasından dolayı havada başka bir uçakla çarpışmasından, static portlarında unutulan banda gibi, aslında uçağın mekanik olarak problemi olmadan düştüğü birçok kazası vardır.

uçaklardan çok anlayan biri değilim ama ince uzun, narin yapısı ile fiziksel olarak en beğendiğim uçaktır.
  • sektörden çok deneyimli biri tarafından ' havacılığın porschesi ' olarak tanımlanmış uçaktır.
hesabın var mı? giriş yap