• bu albümün çıkmasıyla birlikte bir şekilde bir turneye çıkacaktır herhalde. canlı canlı dinlemek isteriz jack white'ı. hadi bakalım.
  • en basit şekilde özetlersek: sözler sertleşirken gitarlar yumuşamış. jack white boş geçmemeye devam ediyor.
  • çok tatlı bir albüm olmuş bu. burda hakkında 5-6 entry görünce bi tek ben mi beğendim lan diyerek kendimi sorgulatmıştır ayrıca.

olm güzel dinleyin laan.
  • çok da güzel bir şarkıdır albüme ismini veren... narin narin akar gider piyanosuyla...

sözlerini yazayım mı, bence yazayım;

i had my dream
    i held your hand
    on that broad avenue
    we crossed the road
    and never spoke
    to another as we flew
    we left your man
    alone in drag
    laughing there at us
    a romantic bust
    a blunder turned
    explosive blunderbuss

an ancient grand hotel of persian thread and ivory
    and when your man would turn his head i’d see you look at me
    pools of brown and sea of red
    and demons in your pocket
    that sang romance
    performed a dance
    inside of silver locket

da da da da
    da da da da

a corner exit not tall enough to walk out standing straight
    designed by men so ladies would have to lean back in their gait
    you grabbed my arm and left with me but you were not allowed to
    you took me to a public place to quietly blend into

such a trick pretending not to be doing what you want to
    but seems like everybody does this every waking moment

i laid you down and touched you like the two of us both needed
    safe to say that others might not approve of this and pleaded
    “so selfish,” then would be their cry and who’d be brave to argue?
    doin' what two people need is never on the menu.

da da da da
    da da da da
  • lazaretto'dan daha iyi albüm. net/com/org

içinde; freedom at 21, sixteen saltines, blunderbuss, i'm shakin, love interruption gibi müthiş şarkılar var... lazaretto'da; lazaretto, would you fight for my love ve high ball stepper dışında denim kulağımı hosnut eden bir şeye rastlamadım.

blunderbuss içindeki adını anmadığım diğer şarkılar da slında oldukça ortalamanın üzerinde... blunderbuss'a 5 üzerinden 4.5 veriyorsam lazaretto 3.5 alır anca... blunderbuss'ı baştan sona sıkılmadan şarkı atlamadan dinleyebiliyorum lazaretto'da böyle bir şey yapamadım henüz! bakalım belki de dinledikçe kulaklarımın kazandığı alışkanlık fikirlerimi değiştirir.
  • 2 single yayınlandı, heyecanla bekliyoruz, jack white'ın "biz çocuuuklaaaraa" 23 nisan hediyesi..
  • (bkz: alaybozan)
  • the dead weather gibi bir girişimden sonra beklenenden daha naif bir jack white albümü.
    geçtiğimiz sonbahar norah jones ile birlikte yer aldıkları danger mouse and daniele luppi iştiraki etkilerinin belirgin olduğu country ve folk kokuları üst notalarda yer alıyor.
  • http://www.columbiarecords.com/…kwhite/blunderbuss/

yazarın notu : bu entry albümün çıkışından bir müddet sonra kendini imha edecektir ya da etmeye de bilir.
  • pek keşfedilmemiş oldukça güzel bir jack white albümü biraz karanlık bir havası var özellikle hypocritical kiss ve love is blindness gibi parçaları favorim oldu. love is blindness coverı u2 nun yani orijinal versiyonundan çok daha iyi.albümle aynı isimli şarkıda güzel bir parça.
hesabın var mı? giriş yap