• ciktigi ay kullanmaya basladigim ve o anki panik ile alacagim koliyi de sayarsak, uretimi durduktan 10-15 yil sonrasina kadar filan kullanmaya devam edecegim, kimligimin bir parcasi olan parfum.
  • bu kokudan daha iyisi olamaz, daha boşuna uğraşmasın kozmetikçiler.
  • bu kokunun etki alanı sınırlıdır hermes gibi girdiğiniz mekanın kokusunu değiştirmez fakat gerçekten elit bir kokudur.imzanız sayılabilecek ve sizinle birlikte anılabilecek kokulardan biri. pek kimseyle çakışmazsınız, başka bir deyişle kullananı adır bu kokunun. son olarak 3 yıldır kullanıyorum ve henüz olumsuz bir yorum almadım düşünenler kör alışı yapabilir.

içindekileri de yazayım da tam olsun:

üst nota: hindistan cevizi, zencefil, sandal ağacı, paçuli,
    kalp notası: yasemin, nane, greyfurt, vetiver, citruses,
    alt nota: tütsü, sedir ve pembe biber
  • bugünkü hürriyete tam sayfa reklam vermişler. hem de arka sayfaya. amına koyayım şanel. en az 2 milyon kişiye ulaştı o reklam. bu kokuyu da ortalık malı yaparsanız depresyona girerim. özel bir koku. edt'si daha güzel. edp olan haliyle daha kalıcı ama ağır.

edp için hazırladıkları reklam da güzel olmuş;
    https://www.youtube.com/watch?v=a8fvbrikfdy
  • champs-elysees sephora'da en çok satan erkek parfümleri arasında 2. sırada olan kalıcılığı ve kokusu gayet başarılı parfüm. kızlar üzerindeki etkisi, avel avel yürürken 2 alman kızın beni durdurup selam vermesi ve konuşmanın devamında çok güzel koktuğumu söylemeleri ve parfümümün markasını sormaları akabinde test edilip, onaylanmıştır.
  • şanele dava açmama sebebiyet veren döla perfume. iki gramlık aklım vardı onu da yere düşürdüm zayi ettim sayelerinde.
  • jacques polge ustanin yeteneklerinin sinirlarini zorladigini goruyoruz. her iyi parfumun kendine has ozellikleri vardir, bleu de chanel de bu kurala bir istisna degil. eger teninize de uyarsa, kalici, taze, kafa donduren bir parfumunuz olur. icinde neler mi var? citrus, yasemin, nutmeg, pink pepper, greyfurt, laden, zencefil, güve otu, nane, paçuli, sandalwood ve sedir. sisenin sade ama bir sekilde kendisini gosteren ve oldukca kullanisli dizayni da ayrica bir arti. bu parfumu seven bunlari da sevdi, kullandi, kullanmaya devam ediyor: issey miyake l'eau d'issey pour homme, armani code, davidoff cool water, acqua di gio by giorgio armani, cool water by davidoff.
  • ilk çıktığından beri kullandığım koku. 10 sene eternity kullandıktan sonra chanel'i denedim ve o günden beri severek kullanıyorum. şu gerçek ki 2 senedir hiç sormadıysa 20 kişi kokunun ismini sordu. hatta bugün birkaç dakika sohbet ettiğim bir bayanın ayrılırken ettiği iltifata mahzar olmamı sağlayan koku diye tanımlayabiliriz.
  • edp alınması gereken parfüm. takım elbise giyen insanlar için daha iyisi yok gibi.
  • başlardan sıradan bir tıraş kolonyası hissi veren ancak sonradan aşık olunası bir hal alan kokudur. en popüler doldurma / taklit parfüm üreten 5 ayrı markadan koklamış biri olarak diyebilirim ki kesinlikle taklitleri asla orjinaline yaklaşamıyor. orijinali ise parfüm dünyasında bir başyapıt hiç değil hatta vasat bile denir ama kesinlikle çok hoş bir koku.

mesela erkek kardeşime almıştık ve ilk aldığında resmen nefret ettik. 1 hafta zor kullandı sonra da 2 ay nefretle dolaba bıraktı. ben de sevmedim ve sıradan buldum. ama zaman geçtikçe evde önce benim zorumla "aman o kadar para verildi, kullan şunu" zoruyla kullanıldı. derken burnumuz alıştı ve sonunda bingooo. lan bu çok güzel kokuyor hem de sırnaşık bir şey çabuk da çıkmıyor kumaştan dedik.

özellikle siyah veya koyu renk saçlı, çok esmer olmayan hatta azıcık açık tenli ve bir de üstüne renkli gözlü yakışıklı bir erkeksiniz kadınlar karşınızda zor durur. sonra demedi demeyin.

taklitleri ve tıraş kolonyası tarzından dolayı burnunuzu baştan tırmalayabilir ama güzel kokudur. orjinalini de alıp beğenmediyseniz, aradan geçen sürede de beğenmiyorsanız kullanmayın zaten ayağa düşmesin.

edit : yorumda ekler yapıldı.
hesabın var mı? giriş yap