• çok eğlenceli telefon. bilgisayarımla yarıştırdım geçen. telefon açılana kadar bilgisayarımı 5 defa kapattım açtım. kahkahalara boğulduk evde.
    senin ben telefon donduğunda dönüp duran minik saatini skim.

not: klavye hariç. klavye iyi.
  • ey bilekberi
    nolur gel geri
    taşşak oğlanı oldun
    3 günden beri.
  • evimde yasaklamayı düşündüğüm cihaz. ulan herkesin elinde bundan var, vik vik uğraşıp duruyorlar amınakoyım. gömülmüşler ekranına, eğmişler kafalarını... iki tane yüze hasret kaldım yemin ediyorum. ulan bi' çift muhabbet edemeyeceksen sikerim ben böyle arkadaşlığı dostluğu, ne lan bu!? yasaklansın arkadaş, her yerde yasaklansın. olm bi' bakın lan allah aşkına, yumurta yaptım size piçler!!
  • aslında iphone ile karşılaştırılması hata olan cihaz. üretim amaçları farklıdır öncelikle. iphone eğlence sunan bir cihaz, türlü türlü oyunlar, garip garip uygulamalarla elden düşmemektedir, arayüzüyle, çeşitli cambazlıklarıyla elden düşürtmemektedir kendisini. blackberry ise son zamanlardaki popülerliğini gözönünde bulundurmazsak kurumsal kullanıma yönelik bir cihazdır. en önemli özelliği hatta varoluş sebebi e-maildir. her an e-maillerine ulaşması gereken plaza insanlarının elinden düşmez, düşemez, düşmemelidir. çünkü o blackberry yöneticiler tarafından her an mailler ulaşsın, her an kullanıcı çalışsın diye verilmiştir. son dönemde herkesin elinde olmasının sebebi ise sanırım bbm ve küçük sırlar. yoksa işin içine bes yada şirket maillerinin geldiği bir bis girdiyse o artık bir telefon değil dijital prangadır.
    yine de bir iş insanı için blackberry candır. hiçbir senkronizasyon vb ile uğraşmadan ajandanız, telefon defteriniz, notlarınız, mailleriniz, bilgisayarınız, hatta exchangeiniz, notesunuz ile senkrondur her zaman. ama iphone bunlara ihtiyacı olmayan birçok kişi için candır. videolarınız, müzikleriniz, resimleriniz yanınızdadır. ha bunları bb yapamıyor mu, elbette yapıyor ama bunlar iphoneda çok daha eğlencelidir. her ne kadar video, mp3, kamera vırt zırt olsa da blackberryde, hala o ciddi kurumsal havadadır daima.
    benzetme yapacak olursak, biri futbol topuysa, diğeri golf topudur. nihayetinde ikiside toptur ama hitap ettikleri kitleler ve işlevleri farklıdır.
  • 2 yıldır blackberry 9780 modelini kullanan ve elektronik aletlerde memnuniyet eşiği çok düşük olan bir insan olarak bir sonuca vardım.

blackberry'nin en güzel yanı ne biliyor musunuz? bir sonraki telefonun blackberry olmayacak olması.
  • telefonun açılış süresi hakkında şöyle bir şarkı yapılmıştır:

yüce hakan sefere gitmiş
    bilge hatun dokuz doğurmuş
    dokuz oğlan beş yaşına gelmiş
    blackberry anca açılmış
  • bunu yüzüne yakın tutup çatır çutur bişey yazan adamlar ne kadar da sincapa benziyorlar anlatamam.
    tam olarak fotosunu bulamadım ama şöyle çift el yazarken:
    http://i.ehow.com/…cguides/1989/1989-main_temp1.jpg

işte aynen şuna benziyorsunuz sevimli dostlarım:
    http://www.hayvanlar.org/files/image/sincap-5.jpg
  • asagidaki benzin istasyonu diyaloguna sebep olmustur:
    - abi ne ilginc telefon o??
    - haa evet ya.. (sallamiyo modunda)
    - (cebinden ericssonun 95lerdeki bi modelini cikarirken) ya ben de bi tek benim telefon antika zannederdim, seninki benimkinden daha antik kuntik bisiymis ya!!
    - ?!?
  • yurtdisinda is hayatini ofisten tuvalete, gunde 10 saatten yedi gun 24 saate tasiyan bir iskence aleti.

adama tatile gidiyorum, turkiye'de olacagim diyorsun. cat email geliyor blackberry'e: "blackberry'in turkiye'de roaming'e acilmistir. sevgiler" diye.

bu ne demek simdi? kendini vermissin gunese; cayirda cimende kumda bir yerde yatiyorsun. dit dit, dit dit "mesaj" sesi veriyor alet. ama sanki mesaj sesi vermiyor, anana bacina kufur ediyor.

aaa bir bakiyorsun, "iyi tatiller marlboro insani, umarim iyi zaman geciriyorsundur. proje takimlarindan birinin suna suna ihtiyaci var. uygun bir zamaninda ilgilenirsen sevinirim" diyor patron.

lan? ne oldu tatil? pic oldu, ibis oldu.

sokarim boyle teknolojiye ben arkadas.
hesabın var mı? giriş yap