• emekçi bir kardeşimizdi. işçi bayramı kutlu olsun.
  • (bkz: dharma duman)
  • --- spoiler ---

önce manyak bir kadın tarafından annesi öldürülerek adaya hapsedilmiş, sonra salak kardeşi tarafından dumana dönüştürülmüş, tek isteği adadan çıkmak olan ve sürekli engellenerek manyak edilen, tüm bunlara rağmen bakıldığında yine de dizideki* en mantıklı karakterlerden biri olduğu görünen sözde canavar.

--- spoiler ---
  • bir tür flaşlı yazar kasa.
  • babası, aq parti'nin dağıttığı bedava kömür'dür.
  • --- spoiler ---

muhtemelen adadan çıkabilse gider doyasıya hamburger yer, ardından bi lunaparka gidip çarpışan otolara falan biner, sonra da kendine bir sevgili bulup mutlu mesut yaşardı. yok dünyanın sonu gelirmiş de, yok karanlık hakim olurmuş da..

--- spoiler ---
  • benim düşünceme göre black smoke adaya düşen ve içinde mr. eko'nun kardeşini taşıyan uçağın yanarken çıkardığı duman.

hiçbir dayanağım var mı? hayır.
    hiçbir mantıklı tarafı var mı? hayır.

ama uçağın dumanı da siyahtı be...
  • lostta senaristlerin tek acıklayamayacagı veya acıklarken sıcacaklarını düşündügüm siyah bir duman bulutu.
  • evlerden ırak olsun diye dua ettiren duman mıdır ne biçim pis bişeyse artık..

--- spoiler ---
    ilk kurbanı, adanın iç kısımlarına düşen uçağın ön tarafında buldukları pilottu yamulmuyorsam
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

6. sezon açılışında görüldüğü üzere özel formüllü bir külü çevrenize döküp o alana girince şerrinden korunabiliyorsunuz. ha depenize daş atıp küllü bölgeden sizi dışarı atar ise o zaman vay bana vaylar bana. toprağı bol olsun bram kardeş daşın geleceği yeri bilse çok farklı olurdu.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap