• entryleri okudum, iyi-kötü her şey kabul tabiki, ama halis karataş ve begüm atmanın evlilikleri için ticari gibi bişidi demiş biri, yemin ediyorum yüreğime taş oturdu. ne kadar üzücü.
    kelimelerle anlatamam bu filmin bendeki etkisini. iyi ki bi parçası oldum.
  • bir sahnesinde (bkz: 70. gazi koşusu) gerçek halis karataş’ın jokey olarak gözüktüğü film.küçük ama güzel detaydı benim için.
  • --- spoiler ---

en beğendiğim aktör sorulduğunda kekelemeden “al paçino” diyen ben, artık “at” diyorum. evet. bu filmdeki at.

ismi ne lan bu atın?
    --- spoiler ---

filmde oynayan atin adi ganesh. bold pilot ın 2009 dogumlu yavrusu. ayni babasi gibi esgale sahip. fakat bold pilot in ulastigi basarilara yetisemedi yavrulari. 2 kez start almis olup cok yorulmadan kosulardan cekilmis.

link
  • kral film olmuş. her başarının ardında bir dram vardır sözünü doğrulayan bir film daha yapmışlar. emek verenlere teşekkürler.

--- spoiler ---
    -yok babam! ben bold pilot'un yanına at yazmam, kupon yatarsa da yatsın.

--- spoiler ---
  • at yarışlarını hiç sevemedim, atlar da öyle çok fazla anlam yüklediğim canlılar değildir. filmde sümüklerim akarken "yürü be oğlum!" diye bağırmamak için kendimi zor tuttum. sanırım ne demek istediğimi iyi özetledim.
  • 1998 yılıydı, inform'a yeni başlamış biraz tecrübe kazanmak için montaj bölümüne verilmiştim. burada yanyana çalıştığım arkadaşlarımdan birisi vardı ki adamın hayatı at yarışı ve altı ganyan üzerineydi. bulduğu her fırsatta veliefendiye gider, gidemezse ganyan bayiinde idare ederdi. yine böyle yanyana çalışırken bu arkadaş kendi sesiyle bizlere at yarışları anlatır; anlattığı yarışlarda hep 1996 yılı gazi koşusu olurdu. o yıllarda çoğu kişinin evinde boldpilot posteri, çoğu arabanın arka camında da boldpilot yazısı olurdu. benim gariban 83 model kambur kasa kartalıma da ben yazdırmıştım; bold pilot diye. bize at sevgisini aşılayan o arkadaşım eray karataş malesef gölcük depreminde vefat etti. bende onun hatırasını yaşatmak için hep at yarışı anlattım her anlatışta onu andım. bu gün filme gittiğim lk sahneden itibaren göz yaşları içinde izledim filmi. eray dostum yukarda biyerde bizi izliyorsan, bu filmi izlemen lazımdı be adamım. bu filim halis için değil sanki senin için çekilmişti...
  • bold pilot ölmeden önce "filmimi çekmeyin" diye vasiyet ettiği için izlemeyeceğim filmdir.
  • bunu beğenmeyen neyi beğeniyor merak ediyorum. ülke sineması adına umut veren, eli yüzü düzgün bir film olmuş işte. kafalar, enes batur gibi youtuberlara kalan popüler türk sinemasının çıtası, bu filmin oldukça altında.başarılı ve duygusunu iyi veren, güzel bir film olmuş. izleyin, izlettirin.
  • izlemekten büyük keyif aldığım sonucunda bold pilot'a hayran olduğum film. öyle ki motosikletimin siyah olmasi nedeniyle yanlarına bold pilot yazdiracaktim. filmi izledikten bir gün sonra sabah orospu çocuğu bir taksiciyle kazaya karışıp motosikletimi kaybettim. ruhun şad olsun bold pilot, ananı sikeyim taksici. :(
  • çok güzel anlatılmış hikaye. o ata aşık oldum. halis karataş'ın gerçek hayatından uyarlanmış. şampiyon bold pilotın oğlu olan atı oynatmışlar. film bittiğinde ağlıyordum salondaki diğer seyircilerle beraber.
hesabın var mı? giriş yap