• şahsım tarafından gerçekleştirilen "eylem". vicdan desen daha rahat, bütçe desen ondan da rahat.
  • garip olmasının sebebini anlayamadığım durumdur...

strabucksda mı doğdunuz arkadaş... alt tarafı kahve ve kusura bakmayın da öyle pek de bir halta benzemiyor afedersin...

hayır madoda oturmayıp oranın şahane kazıklarını yemeyince o kazıklar bir tarafınıza mı giriyor anlamadım ki...

etrafta yüzlerce kendi halinde, etliye sütlüye karışmayan, kişilik sahibi cafe, restoran varken insan neden karton kutudan kahve içicem diye tutturur anlamam...

edit: kişilik sahibi derken kastettiğim şey şube şeklinde işlemeyen, yani tamamen bireysel zevklere göre döşenmiş daha hoş, daha renkli mekanlardır... franchsing olmayan, her biri diğerinin aynı olmayan yerler...
    bilginize...
  • şazilli hazır türk kahvesinin aslında o kadar kötü olmadığını keşfederek iş yerinde kolayca türk kahvesi içmeme sebep olmuş olaydır.
    ayrıca;
    1 milyoncudan 6 tl'ye aldığım filtre kahve cezvesi ve 15 liraya aldığım filtre kahve ile dışarıda edindiğim alışkanlığı evime ve işime ekonomik şekilde taşımayı öğrendim.
    yani 3 fincan kahve fiyatına 30 bardak kahve içebiliyorum.
    bu arada şehirde oturması keyifli halka açık alanlar keşfettim.
    param daha çok cebimde kaldı. kalan parayla şu sıcak günlerde buz gibi bir bira ısmarladım.
    parklarda oturmak daha eğlenceli hale geldi. yürümek de öyle.
    starbucks veya mado'ya takılan binlerce insan umrumda değil sadece cebimdeki paraya bakıyorum. belki onlar beni kaybetmekle zarara girmediler ama ben çoktan kara geçtim!

sıradaki planlarım: termoslu bardak içine ellerimle yaptığım frappeler ile istediğim açık alanda arkadaşlarımla oturup bedava sohbet etmek.

cimrilik fena alışkanlık yapıyor...
  • hayatımızdan hiç birşey eksiltmemiştir.
  • ikisine de hayatım boyunca hiç gitmediğim için şu an anlayamayacağım olay. belki aynı şey olmayabilir ama 1 aydır hanönü kıraathanesine gitmiyorum. arkadaşlar vardiyalı çalışınca zamanlar uyuşmuyor gidemiyoruz dayının kahvehanesine okey oynamaya.
  • aynı zamanda 1 aydır avm'ye gitmiyor ve yandaş marketlerden alışveriş yapmıyorsanız benim gibi, siz bu boykot işini baya ciddiye almışsınız demektir, bu da tutarlı ve duyarlı biri olduğunuzu gösterir.

ısrarla, (bkz: boykot listesi), (bkz: avm istemiyoruz avm'ye gitmiyoruz)
  • güzeldir.

ama benim için valla bunlarla sınırlı değil.

-yandaş medyanın sosyal, görsel, yazılı kanallarının tamamını çıkardım hayatımdan.
    -avm ve hiperübermega marketler yerine mahallemizdeki şarküteriyi, iş günleri de zincir restoranlar yerine yine civardaki esnaf lokantalarını tercih ediyorum.
    -tatli için istanbul içinde bir yere gittim sadece 2 gün kaldım. oysa bu yaz daha dolu planlarım vardı. kış çok yorucu geçmişti.
    -kıyafet alışverişini tamamen kestim ( ben yani düşün. body cenneti olan dolabim bile şaşkın)
    -tüketmemeye gayret ediyorum. işten eve. evden işe. kafe restoran seanslarım bitti gibi.
    -tek çılgın yanlışım haber almak için çok fazla nette dolaşıyorum. bu yüzden beynimin zarar gördüğüne eminim. bazen çatlayacak gibi oluyor.
  • 1 aydır yaşamadığın anlamına gelir. insan 1 ay starbucks ve madoya gitmeden nasıl yaşar? oldu olacak bir aydır havyar yemiyorum de şuracıkta bayılayım.
  • hala hiçbir haltın üzerine çıkıp büyük resme bakamayanların aşağıladığı boykottur.

yok "starbucks da senin 3 liralık kahvenle iflas edecekti" "amanın mado da karalar bağlamış sen gitmedin diye", "yazık ay onlar da seni soruyorlardı..." bilmemne.. tamam aşağıladın ne halta yaradı?

bu boykotu yapan adam starbucks'ın o gün iflas etmesini mi bekliyor zannediyorsun? hepimiz o derece geri zekalıyız, ve sadece sen akıllısın.
    bi bitmediniz gitti siz "akıllı"lar anasını satiyim ya.

bi basit matematik hesabı yap en azından. ben haftaiçi her gün 5 tl'lik kahve içen biri olarak bıraktım gitmeyi diyelim. 25 tl'den ayda 100 tl eder. sadece 10 kişi bile olsak, tek bir starbucks dükkanını ayda 1000tl zarara uğrattık bile.
    sen ne yaptın götüstü oturup aşağılayarak?
  • mado'ya zaten gitmezdim de starbucks'ı kesmek iyi geldi

edit: dün t-shirt almaya gittim. telefonum çaldı, arkadaşa forum'da olduğumu söyledim. adamın cevabı: çok ayıp boykot ne durumda? oldu. pazar fiyatına t-shirtü bırakıp çıktım. böyle boykota kafam girsin. parayı başkası kazanmış gibi harcamaya utanır olduk.

ne olursa olsun boykot iyidir.
hesabın var mı? giriş yap