• hakkaten göt kadar yer. mesela mektepten arkadaşlarla buluştunuz, istanbuldan, izmirden, gavur diyarlardan bi ton eleman bi araya geldiniz, dediniz bahçeli olsun yerimiz, herkese yakın olsun zart zurt. e bahçeli deyince memleketin en hırbo mekanı marco pasha'ya gidecek haliniz yok ya, nereye gideceksiniz; bigos. yalnız 4 kişiden fazlaysanız, boku yediniz afedersiniz. hayır yani, masa birleştirme falan olmuyor. masalar max. 4 kişilik. öyle. yapısal olarak öyle. inanılmaz.
    vay amına koyayım dingilterede bütün publar böyle de, laf etmeyin cart curt derseniz zıçarım ağzınıza. biz kalabalık milletiz kardeşim, buluştuk mu kabile gibi buluşur, oturduk mu otağlan otururuz. geleneğe itaat edin, delikanlı olun.

ha on numero yer, o ayrı.
  • bahşiş bırakmayan müşterilerin arkasından homurdanan bunu da diğer müşterilerin duyabileceği ses yüksekliğinde yapan çalışanları olan mekan. hesap öderken de rahatsız edici bakışlarla başınızda beklerler . bahcelideki şubesinden bahsediyorum .
    üniversite 1. sınıftan bu yana (17-18 yıl) bahcelide takılırım eskisi kadar olmasa da yine de epeyce bu çevrede vakit geçiririm görmediğim mekan kalmadı diyebilirim ama böyle davranan çalışan görmedim .
  • ankara bahçelievler 6.cadde'de bulunan orgazmik restaurant. texmex'e benzemekle birlikte kendi özgün tarzlarını da yakaladıklarını söyleyebilirim ki kendilerini vintage olarak nitelendirmişler. kendi yaptıkları 180 gr'lık köftesi ile hamburgerleri oldukça iddialı. ayrıca enchiladaları harbiden sanat eseri. bir yandan yemek yiyip bir yandan sevinç gözyaşları dökmek insanın elinde değil.

ankara'da yaşayıp bu tür yerlere merakı olan bütün küçük vedat milor'lara tavsiyemdir. ben de tavsiye üzerine gidenlerden biriydim.

ekleme : jack daniels barbekü soslarını yemek yanında tadabildiğiniz gibi mekandan satın da alabiliyorsunuz.

incelemek isteyenlere : http://thebigosdiner.com/
  • fiyatlara zam gelmesine rağmen porsiyonların küçülmesinin önüne geçilememiş. soslar hesaba ekstra olarak yazılmaya başlanmış. garsonların yaş ortalaması gitgide düşüyor zaten, yaz tatiline giren lise öğrencileri muhtemelen tümü. 4-5 garsondan ayrı ayrı barbekü sos getirmesini istemenize rağmen kimsenin getirmeyip birde üstüne masanızdaki bufalo sosa göz dikmeside cabası.

ilk açıldığı zamanki bigosla hiç bir alakası yok şimdikinin. sözde kurumsallaşma süreci falan filan.
  • kızılay şubesinin servisi kaplumbağa hızıyla ilerliyor.
  • en az iki günde bir ankara'da herhangi bir şubesini ziyaret ettiğim işletme.

meşhur cajun baharatlı tavuk sepeti isimli ürünlerinde çakal çakal porsiyonun boyutunu küçültmüş olan işletmedir kendileri ayrıca. fakat bu küçültme aniden olmadı, azar azar ve yavaş yavaş oldu. *

peki bu yaptığın oldu mu bigos? ayrıca son zamanlarda yiyeceklerin kalitesi de git gide düşmüş durumda. bari cajun baharatını daha çok koyun da lezzetli tavuk eti yediğimizi zannedelim.
  • bir arkadaşın "ayyy yemekleri çok lezzetli" tavsiyesi üzerine gittiğim mekan. çok lezzetli bir yemek göremedim, sıradan işte. bahçeli şubesinde masa bulup da oturmak için bir hayli zaman harcamak gerektiğinden insanlar çok acıkıyor ve yemek çok lezzetli geliyor heralde... tıkış pıkış piyasa mekan işte.
  • sıra sisteminin ercan diye bi lavuğa bağlı olduğu mekan.öyleki burda kac kişi sıra bekliyor olursa olsun ercan lavuğunu tanıyan kişiler hep sizden önce gelmiştir.sizin ercan lavuguna "biz daha önceydik ama" demeniz sadece aynı yalanı bir kezde sizin yüzünüze söylemesinden başka hiç bir şeye yaramıycaktır.calışanların da sizin önde olduğunuzu söylemesi, ercan lavuğunu yüzündeki gülümsemeyle birlikte yeniden sizin daha sonra geldiğinizi söylemekten alıkoymıycaktır.tamtamına bu olay 2 (iki) kez üstüste gerçekleşebilir(aynı sıra için).tabiki burda suç ercan lavuğunda değil, onu bu mekana şef yapan işletmecidedir.
  • bugün ilk defa burger yedim ve bir daha bigosta burger yemeyeceğime yemin edebilirim.
    oldukça vasattı.
    lezzetsiz et, poğaçadan hallice ekmek...

ankarada iyi burgerci arayışlarımız tüm hızıyla sürüyor.
  • menüsü güzel, patatesleri lezzetli, ortamı keyifli, garsonları sevimli mekan. her gelen misafirimi burada ağırlamaya karar verdim çünkü kendisi ankarayı sevme nedeni.
hesabın var mı? giriş yap