• roc nation'la imzaladıktan sonra bir günde dört adet şarkı yayınlayan ve bu şarkılar arasında en çok eski sevgilisi naya rivera'ya diss attığı i don't fuck with you ile dikkat çeken rapper. bu hadiseden sonra ariana grande ile sevgili oldukları ortaya çıkmıştır zaten. rap müzik dünyasında bu salak magazin saçmalıklarının yeri ne anlamıyorum ama neyse..

her ne kadar eski sevgilisine seviyesiz ve çocukça bir şekilde diss attığı bir şarkı olsa da idfwu bana kalırsa ilginç bir eser. öncelikle prodüksiyon olarak bir rick ross ve kanye west şaheseri olan sanctified'da duyduğumuz kanye'nin soul kökenli prodüksiyonu ile dj mustard'ın klasik sound'unu bir araya getiriyor. şarkının başında ve sonunda parçaya kanye tarafında entegre edildiği gün gibi açık olan çok hoş bir soul sample'ı var, sonrasında ise 100 kilometreden "ben dj mustard prodüksiyonuyum" diye bağıran kitler ve sound devralıyor. bu sound'un şarkıda konuk sanatçı olarak yer alan bay area efsanesi e-40'nin hyphy janrına ne kadar uyumlu olduğu da epey önemli bir detay. dediğim üzere sevgilisinden ayrılması sonucunda son derece saygısız ve de salak bir tutumla yazılmış bir şarkı olsa da hem nakaratı, hem de prodüksiyonu ile şu sıralar amerika'da epey iş yapmakta bu şarkı.
  • 2007 yılında kanye west'e sadece 16 bar'lık -yani yaklaşık 1 dakikalık- bir rap okuyan ve bu kısa şansını çok iyi değerlendirerek onun beğenisini kazanan rapper. sonrasında ise kanye ile şarkılar yaptı, 3 adet mixtape yayınladı ve geçen hafta ilk stüdyo albümü olan finally famous'u piyasaya sürdü. albüm için (bkz: finally famous/#24375216).

eski mixtape'lerinde de güzel şarkılar bulunur. özellikle memories ve what u doin gibi şarkıları iyidir. kendinizi what u doin'i günde 10 kere dinleyip kafanızı sallarken yakalamanız pek olasıdır*.

bu da jimmy fallon'ın talk show'undaki bir konuşması. eleman epey sempatik:
    http://www.rapbasement.com/…ce-on-jimmy-fallon.html
  • control şarkısı lirikal anlamda fazla sağlamdır. kendisine kendrick lamar ve jay electronica eşlik etmektedir. şarkı çıkalı bayağı oluyor bu arada birkaç sene falan.
  • kendrick lamar'ın son 2 parçasında drake ile kendisine giydirmesine rağmen hakkını yediğini düşündüğüm rapçi.

en underrated overrated rapçi desek bu adama cuk oturur. özellikle mike will made-it'in ransom 2 albümünde "on the come up" parçasıyla yardırmıştır.
  • naya rivera'nın eski nişanlısıdır kendisi.

edit: sevinç içerisinde yapılmıştır.
  • 2007'de kanye west'le sözleşme imzaladıktan sonra uzun süredir beklenen ilk stüdyo albümü finally famous the album'ü dün çıkartan rapper.

daha yaşı genç ve ben kendisinden umutluyum. albüm çıkmadan önce internete düşen parçalar fena değildi. albümü daha tam olarak dinleyemedim ama dinlediğimde buraya edit gelmesi muhtemel.
  • drake ve kanye ile blessings* adli cilgin eseri yapmis rapper.

(bkz: sean michael leonard anderson)
  • (bkz: ucuz) (bkz: mc)
    (bkz: wack) (bkz: mc)
    (bkz: cılız)(bkz: mc)

gerçekten bu kadar dandiğini görmemiştim, dinlememiştim. kliplerini ve dilinden düşürmediği "ass" lerini alsın siktirsin.
  • eminem'in detroit vs. everybody şarkısındaki verse'ü ile beni benden alan şiirsel dahi. zannımca şu ana kadar yazdığı en iyi verse'dür:

boy, ı need no halves and halves, ı want the game in entirety
    hundred percent cut; no stitches required
    welcome to detroit, where if you get that promotion
    don't worry, man, them bullets will still be at your ass firin'
    ı still call it safe, ı would suck if ı was umpirin'
    boy, ı hit the beat, ı just treat that shit like a diary
    ı'm offended if you hear my new shit
    and you ain't rewindin' me
    self-made, ı never needed your bail or a wire, see
    ı'm never callin' collect, ı call to collect
    my homie wanted a chevy, so ı put my dog in the 'vette
    ahh! plus ı'm so loyal that that paper, boy, is all that ı fetch
    ıf the ball in my hand, then the ball in the net
    bitch, ı'm the d, can't no offense dunk on me
    ı'm mr. big shot, these hoes get drunk off me
    ı'm overrespected
    my mama gated community's overprotective
    so futuristic ı'm already over my next bitch
    reminiscin' on listenin' to 50 fifty times a day
    back when tenth grade was like fifty days away
    tryna get paid fifty ways a day
    used to put fifty on the layaway
    now my closet fifty shades of grey
    26, and ı done lived a lifetime a few times
    from futons to grey poupons
    ın church, tryna get a little savings, yeah, a coupon
    ı spit that a1 every day, ı'm hittin' new primes
    now the stakes high, niggas surprised at the new lines
    takin' down my number, like, "you still ain't got a new line?"
    nah, it's the same, we been laborin' for years
    ı know it took way longer than nine months
    but fuck it, it's all in due time
    ı turned a blunt to a roach, with dreams of bein' a beatle
    don't want to, ı need to, ya gotta learn to keep it cerebral
    when you come up in a place
    where everyone got a piece but ain't peaceful
    this is just part one, wait 'til the sequel, lil' bitch!
  • elde patlayan bir diğer rapper.hall of fame albümüyle gelecek vaat ediyordu ama ne olduysa piyasada kendine yer bulamadı.

belli ki kanye west ve şirketi big sean'ı kurtarma planları yapmış ve işe yarıyor.

(bkz: i dont fuck with you)
hesabın var mı? giriş yap