• tom hanks'in ilk unlendigi filmlerden, muhtesem komedi.
  • çocukca olmasına karşın izlemekten sıkılmadığım fantastik komedi. insanın içindeki ukteleri öne süren film.
  • azerbaycan televiziyasında seyretmek ayrı bir zevktir.
    -ana niye böyle ediysen men senin balan değil miyem?
  • normal süresi 104, extended edition'u 130 dakika olan film.

80'lerin sonunda 90'ların başında çocuk olanların en sevdiği filmlerdendir.

her ne kadar sinema tarihine şu sahnesiyle kazınmış olsa da benim zihnime zoltar ile kazınmıştır.

tom hanks yıllar sonra zoltar'ı bulmuş ve 30 yaşına dönmeyi dilemiştir ancak bu sadece filmlerde olur. maalesef sadece filmlerde.
  • 1988 yapımı muhteşem tom hanks filmi. bi filmin de kötü olsun be kardeşim.
  • 13 yaşındaydım.. veya daha küçük..
    televizyonda gördük bir akşam ailemle..
    izledik beraber.. ben bayıldım.. unutmadım.

büyüdüm.. aklıma geldi geçen. adını felan bilmedim hiç, sadece konusunu hatırlıyorum.
    yaza yaza buldum googledan.
    uzun uzun yıllar sonra izledim tekrar. hem de tam tom hanks yaşında.

çok başka bir tat bıraktı bu sefer.
    zoltarsa zamanmış meğer.
    büyümüşüz belki ama, içimiz her dem 13....
  • tom hanks'in en güzel filmlerinden.hem aile hem de yetişkinlere hitap eden bir klasik.bundan tam 7 yıl önce show tv bir gece yarısı oynatmıştı bunu.geçtiğimiz günlerde cevahir avm d&r da dolaşırken şans eseri vcd sini buldum ve hemen arşive indirdim
  • hem ingilizcede hem de eski türkçede büyük anlamına gelen ilginç kelime.
    işin ilginci beg, bey ve bigümek -> büyümek -> büyük kelimeleri dahi buncağızdan türemiş olabilir.
  • `104 dakikalık, 1988 yapımı film.

80'li yılların sonu, 90 lı yıllar gerçekten sinema tarihi açısından fantastik ve orijinal üretimlerle doluydu. zevkli filmimiz de bu eksende yer alan seyirlik, insanı kendi çocukluğunu ararttıran, düşündüren, sorgulatan bir yapım olmuş. tom hanks'i henüz bebe çağlarında görüyoruz.

netice itibari ile oldukça zevkli, yer yer de komik bir yapım. o dönemin müziklerine; şehirlerine dönüş.

7 / 10.

imdb`
  • askerden dönmesinin üzerinden geçen iki küsur yılda bir türlü dizi çekmeyen gong yoo'nun dönüş projesi.
    tabi arada sinema projeleri oldu hakkını yemeyelim.

gong yoo tv'lere dönüş yaparken sanırım ben de kdrama'lara dönüş yapacağım. hem gong yoo için hem de dizinin senaryosunu yazan hong kardeşler için. hong kardeşler için ben diyeyim my girlfriend is a gumiho, siz deyin choigowei sarang, öyle müthiş senaryolar yazarlar.

big'in konusu özetle şu şekilde. 18lik delikanlı kang kyung joon (shin won ho) birden kendisini 30 yaşındaki doktor seo yoon jae'nin (gong yoo) bedeninde bulur. yoon jae başarılı bir doktordur ve lisede öğretmenlik yapan gil da ran (lee min jung) ile nişanlıdır. gil da ran, kyung joon'un da öğretmenidir. yoon jae'nin bedenine sıkışmış kyung joon bir de başka bir kıza, jang ma ri'ye (miss a grubundan suzy canlandırıyor) aşık olmaya kalkınca olaylar gelişir.

aslında tanıtım hiç ilgi çekici değil. gong yoo'nun oynadığını ve hong kardeşlerin yazdığını bilmesem bu diziye hayatta şans vermezdim. şimdilik özeti kulağa çok klişe geliyor.
    ancak dediğim gibi hong kardeşleri tanıyorsam bu konuyu işler, parlatır, hepimizi yerlere yatıracak şukela bir dizi haline getirirler, gong da oyunculuğuyla uçurur diyorum. kısacası kesinlikle izleyeceğim dizidir.

buyrunuz yayınlanan ilk teaserını şuradan izleyebilirsiniz.

dizinin posteri şurada.
    gong yoo'nun o kıyafetler içinde liseli ergen triplerini izlemek çok eğlenceli olacak, inanmayan şu ve şu ve de şu fotolara bakıp, teyit edebilir.

başrollere daha yakından bakarsak yeon jae, gil da ran, jang ma ri, kang kyung joon.

dizi kore'de 4 haziran'da yayınlanmaya başlayacak ve henüz doğrulanmasa da 16 bölüm olacak, 20'ye uzama ihtimali de var.
    merakla bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap