• bir compilation albumu olan relics'te, ba$ka bir albumde kendini gostermemi$ tek pink floyd parcasidir. beste ve vokal waters'in, ama gilmour da altta kalir mi? mis gibi bir solo ceker parcaya.

pink floyd'un blues'a en cok girdigi eser biding my time kanimca. e gec bile kalmi$lar. pink floyd'un isim babalari bluescular pink anderson ve floyd council de bekliyorlardir "ne zaman bu cocuklarin bir olayini gorecegiz" diye herhalde. bu zirtapozlar yuzuznden kac kere "bizim zamanimizda boyle miydi azizim" muhabbetlerine dalmi$lardir kim bilir.. ama en sonunda yuzlerinin guldugune eminim..
    edit: summertime'a benzemiyor mu yahu bu $arki?

-oyle degil mi azizim floyd?
    -bence de pinkcigim. bu arada senin ismin biraz efemine degil mi?
    -asil ismim pinkney, floydcugum.
    -o daha betermi$ pink efendi
    -dogru dersin floyd karde$, ama bak floydla bir araya gelince ne ho$ oldu degil mi?
    -pek mustesna..
  • pink floydun gerçekten de saklanmış, meşhur relics albümündeki en muhteşem en kral şarkılardan biridir kannımca. bir ağacın dibine bezgince oturup dinlemek muhteşem keyif verir. bayık bir şekilde "takmıyorum ben abicim, bezdim ben artık" havası verir ilk başta, sonra manyak solo girince de böyle "ah ulan ne çılgındım ben bir zamanlar, gaza geldim lan eskisi gibi olucam hülehaeyt" dedirtir... böylesine ilginç bir şarkıdır, herkes için farklı anlam taşıyabilen bir parçadır.
  • kenarda kalmasına rağmen güzel pink floyd şarkılarındandır. pek eğlencelidir söylemesi.
  • kıyıda köşede kalmış bir pink floyd şarkısı..
    wasting my time,
    resting my mind
    and i'll never pine
    for the sad days and the bad days
    when we was workin' from nine to five.
    and if you don't mind
    i'll spend my time
    here by the fire side
    in the warm light and the love in her eyes.
    and if you don't mind
    i'll spend my time
    here by the fire side
    in the warm light of her eyes
  • cok underrated bir parcadir kendisi. neden bu kadar kesfedilmemis oldugunu merak ettigimdir.
    riffleri oldukca basarilidir.
    sozler de son derece saf ve basit olmasina ragmen kanimca cok anlamlidir.
  • bunu bilip de seven insanı öpüp başınıza koyun, öylesine underrated ve öylesine güzel bir pink floyd parçası.

(bkz: relics)
  • pink floyd'un, diğer şarkılarına nazaran çok daha az bilinen ve dinlenen bir jazz blues rock karışımı parçadır. böylesine müthiş bir parçanın bilinmemesi kendi içinde kısmen marjinal yapsa dahi, pek fazla dinleyeni olmadığı için konserlerde çalınmaması çok üzücü. alışılmış pink floyd sound'ının dışına çıktığı için, diğer şarkılardan sonra bu dinlenince baş döndürebilecek seviyededir.
  • pink floyd'un relics albümünde bulunan waters'a ait parça. 1971 yılı yapımlıdır.
  • 1971 yılında pink floyd'un 1960'lı senelerde yaptığı şarkıların best of niteliği olarak piyasaya sürülen relics'te, biding my time kaydedildiği dönem yayınlanmamış ve bu toplama albüme tek yeni bir parça olarak girmiştir.

gruptaki esas jazz meraklısı rick wright olmasına rağmen, bu jazz rock kategorisine girebilecek şarkıyı besteleyen roger waters'tır. ayrıca david gilmour'un çaldığı blues tarzındaki gitar solo ve bas gitarın onu arkadan takip edişiyle parça blues rock halini alır.

roger waters'ın pink floyd'da kronolojik olarak ilk defa kendine güvenen bir vokal sergilediği biding my time, single olarak yayınlanmaması ve grubun aynı yıl meddle'ı kaydetmesiyle kıyıda köşede kalan bir şarkı olmuştur.
  • pink floyd'un nadir rastlanan blues $arkılarından biri.
hesabın var mı? giriş yap