• pkk'lilere terörist demiş, aman tanrım! orospu çocuğu demek varken neden terörist demiş ki?
  • sözlükte hakkında atıp tutan insanların açıp bir kere bile dinlemediğinin kanıtlar dercesine söylemlerde bulunduğu radyo.
    şehit haberlerinin olduğu günlerde sabah sizin daha kıçınızda pireler uçuşuyorken cem arslan programlarınde her sabah terörü lanetler,2 saatlik programında sürekli insanları bu lanet olaya karşı sağduyulu olmaya çağırır,öğleden sonra gönül dostu füsun yayın akışında hüzünlü şarkılar çalar ve bütün program boyunca o şen sesini dinleyicilerinden mahrum bırakır.
    akşam üstü ise ceyhun yılmaz devreye girer ve bizzat kendisi programını yayın akışından çekerek böyle günlerde yaptığı show programının bir anlamı olmadığını üstüne basa basa belirtir.

ha bugün yaptı bunca zamandır nerdeydi diyorsanız gidin biraz orada ki çalışanların nasıl sağduyulu insanlar olduklarını öğrenin.
  • hariçten gazel okumak yahut ciğerler yanmış herkes üzülmüşken fingirdek şarkılar çalmak yerine sözün bittiği yerde, sözünü bitirmiş radyodur.

yıllardır dinlediğim için bir kez daha kendimi şanslı hissettim.
  • yayın yapmadıklarını sözlükten öğrendiğim radyo. yani dinlemem etmem ama artık bir dinleyici daha kazandılar. hem de yayın yapmadan.
  • severek dinlediğim bir radyoydu. çok yerinde bir eylemde bulundukları için bir kez daha sevgimi kazandılar.
  • pkklı ise tahliye olan vatandaş, terörist faaliyet gösteren bir gruba mensup olmasından ötürü yine terörist olarak adledileceği için saat başı haberlerinde mantıklı haber yaptıklarını düşündüğüm radyo kanalı. aksini iddia edenlerin ne yapmaya çalıştıklarını da ben üzülerek anlayamıyorum. (bak anlamıyorum değil!)
  • vaktinde şehit haberi geldiğinde yayınını durduran kanal, bu sefer ne yazık ki beynini durdurmuş.
    çocukluğumun, ergenliğimin fon müziklerindendi; artık o günler için bile en ufak bir değeri yok gözümde.
    sadece rezilliğiyle hatırlayacağım.
  • akşam yemeklerinden sonra kitap okuyup radyo dinlediğim zamanlarda büyük bir takipçisi olduğum, mutsuz ve soğuk ankara günlerinde beni doyasıya güldüren ve geceleri rüyalar alemine hızlıca yol almamı sağlayan tek radyo kanalı.

sene 1998, akşam yemeğimi bitirmekle başlıyordu benim radyo tutkum. yaşıtlarım, akranlarım, show tv'de yayınlanan sıcağı sıcağına'yı, laf lafı açıyor'u izlerken, ben annemin gençliğinden kalma radyonun başına geçiyor, nirvana'ya eriyordum.

levent erim başlardı önce, o adam çevremde gördüğüm insanların, etrafında duymadığı esprileri yapar, gece yatmadan önce aptal aptal kendi kendime gülmemi sağlardı. sabah okula gittiğimde bu esprileri nasıl kullansam diye düşündüğüm bile olurdu. levent erim biterken, akabinde sarı tramvay başlardı eski zamanlar listesiyle. 1978 yılında harbiye'deki bir mağazanın 2 milyon lira ettiğini, tarih itibariyle günün en önemli olayının petrol kıtlığı olduğunu, ankara dikmen'de bir evin bombalandığını ve 2 öğretmenin öldüğünü anlatırdı sarı tramvay. sonra o günlerden nostalji çalardı ki yine ayla dikmen'i de tülay özer'i de, gökben'i de ilk burada öğrenmişimdir.

sarı tramvay biter, ben ise artık mavi pijamalarımla yatağıma kıvrılmış uyumaya hazırlanırken, melon şapka başlardı şiirleriyle. yüzünü hiç görmediğim, gözümde cem karaca hayaline oturttuğum o adam yine edebi dağarcığımı olduğundan daha geniş gösteren ender kimselerden biridir. ki okuma yazmayı anneannemin almış olduğu legolardan, sayı saymayı susam sokağından öğrenmiş bir neslin evladı olarak, mizah, şiir gibi kavramları da ben best fm'in akşam yayın kuşağında, levent erim - sarı tramvay - melon şapka'dan öğrendim.

o yüzden yeri çok ayrıdır bende.
  • saygi durusunu

"bazen farkında olmak yetmez bir de farkında olduğunu fark ettirmek gerekir...
    bugün o gün işte....
    türkiye teröre 26 kurban verdi bugün.
    dün bu rakam 5'ti,
    önceki gün 1...
    rakamları yazmak kolaydır,insan rakamlara kolay alışır,belki bizim içimizde de alışanlar vardır.
    best fm ailesi olarak buna tüm gücümüzle hayır diyoruz.
    her rakam aslında yaşanmamış bir hayat,kurulmuş ama gerçekleşmesine zaman bulunamamış hayaller demek.
    bu böyle olmaz,bu böyle devam edemez...
    o yüzden şimdi müziğin sesini kısıyoruz.
    şimdi silaha karşı sözün zamanı,
    sessiz çoğunluğun sesini en uzaklara duyurma anı...
    o yüzden şimdi ankara'dan ulusal yas ilan etmesini istiyoruz.
    başka hayaller yarım kalmasın,başka canlar yanmasın,söz ve duruş silahı yensin diye...
    farkındayız,farkında olduğumuzu herkes bilsin istiyoruz...
    biz de best fm olarak öncü olup yayınımızı durduruyoruz."

ifadeleri ile duyuran radyo. helal olsundur.
  • hayatımızdaki kötü olan şeyleri görmezden gelerek yenemeyeceğimizden dolayı bence başarılı bir harekette bulunarak yayınını bir günlük de olsa durdurmuş radyodur.

görmezden gelmek yerine tepkili duruşlarını tamamen destekliyorum.

yayını durdurarak dikkat çekmeyi amaçlayan radyonun muhtemel düşüncesi: bu ve bunun gibi duruşlarla teröre tepki gösterilmediğinde terör örgütünün dikkat çekmek için daha büyük eylemler planlayabileceğidir. etki tepki doğurur, basit mantıktır. sen tepki vermezsen tepki almak için daha yüksek dozajda etki yaratmaya çalışılabilir.
hesabın var mı? giriş yap