• izmir'deki dükkanı kapatıp kiraya verecekmiş, kira parasıyla da urla'ya yerleşip inzivaya çekilecekmiş. belki ufak bir emlakçı açabilirim ilk zaman emeklilik zor gelirse demiş. bende nihan teyzelerden duydum az önce.
  • 2 adet fotoğraf makinesı, 1 adet scanner, sayısız flash bellek ve sd kart, birkaç film dvd'si, dyson elektirikli süpürge, 5+1 ses sistemi gibi alışverişlerim tek başına yetmemiş olacak ki türkiye'den gidiyorlarmış. şöyle bir baktım da, elimden geleni yapmışım. ortamı güzeldi. mediamarkt, teknosa vs. gibi pazar yeri kıvamlı değildi. içeride uzun vakit geçirmeye olanak sağlayan, rahat bir atmosferi vardı. hayır o değil, izmir'deki kocaman mağaza çevresinde toplanmış diğer dükkanlar ile beraber bir alışveriş merkezine dönüşmüştü. best buy gittikten sonra söz konusu avm'ye geliş ve gidişler epey düşecek, kısa sürede diğer mağazalar da kapanacaktır diye tahmin ediyorum.
  • mediamarkt'ın bu firma müşterileri için hazırladığı kampanya iğrenç, mide bulandırıcı.

best buy zaten piyasadan çekilse de bir firma ile anlaşarak veya devrettiği şirket üzerinden garantileri değerlendirmeye devam edecektir.

zaten rezil piyasa daha bir rezil oldu kanımca. bari düşene, piyasadan çekilene vurmayın yahu.

best buy yerinde olsam "sanane lan yarraaaaaam" temalı bir reklam yapardım.
  • kendileri bugün bana "3 - 9 mart arası geçerli best buy fırsatları" başlığıyla, aşağıdaki cümleyi birebir içeren bir e-mail attılar;

"samsung, full hd, 40" lcd tv, 1.899tl yerine sadece 1.999 tl!"

ne desem bilemedim.
  • türkiye'de tutunamamalarının tek sorumlusu kendileridir. siteden online satış yapmazsan, istanbul'a mağaza açmak yerine gidip izmir'de ankara'da takılırsan, üstüne üstlük amerika'daki şanına güvenip adam akıllı reklamını yapmadan pazarda yer almaya çalışırsan olacağı budur. türk insanı ne bilsin senin şanını. türk insanı peşin fiyatına vade farksız 12 taksitten anlar. 49 plus tax verip 2 year warranty diye bir şey türkiye'de zaten yoktur.

diyelim ki hedef teknoloji kullanan adam olsun, ab ya da en kötü c1 olsun diyorsun, online alışveriş yapsın, haberdar olsun, hayat standardını yüksek tutmayı çabalasın diyorsun. e nerede o zaman online alışverişin. ipini koparanın internet üzerinden bir şeyler sattığı bu pazarda sen dünya devi best buy bu seçeneği bilerek ya da bilmeyerek atlıyorsun.

kimisi diyor ki biz bilemedik adamların değerini. ya da işte türkiye'ye birkaç beden büyük geldiler vesaire. saçmalık. sitelerine girip ne sattıklarını, kaça sattıklarını görme şansımız dahi olmadı bizim. kendileri batırdılar, ya da çok önemsemediler apaçık. elveda bestbuy.
  • balçova mağazasında beni yakmışlardır efendim.şöyle ki;
    paşa paşa gezerken, rengi böyle insanı gözünü alan bir saç düzleştiricisi gördüm.açık bir şekilde duruyor.ben ne bileyim fişe de takılı olduğunu.avuçladım resmen cihazı.avuçlamamla öte yana fırlatmam bir oldu.tamam bende de öküzlük.tutulcak yerinden niye tutmuyorsun.ama benim gibi öküzler düşünülerek o cihaz öyle orada açık unutulmaz ki.vallaha iki gündür avuçlarım siyah kumaşa buharsız ütü basmışın gibi parım parım parlıyor.
  • - bana ayakta sikmenin resmini çizebilir misin abidin?
    + buyur abi: http://cache.gawker.com/…s/kotaku/2009/09/76sc6.jpg
  • 19 aralık 2009'da girdikleri türkiye piyasasından, 22 şubat 2011'de (yani yaklaşık 14 ay sonra) çıkmışlardır.

sonra da burada bazı arkadaşlar izmir'de açılmasının saçmalık olduğunu söyleyen bizlere "yaeee best buy çalışanları götüyle gülüyolardır size yaee, pazarlama mı öğretiyosunuz yaee" falan demişler..

he canım, 14 aylık yatırım yapmak tam bir yönetim şahaseri.. götünüzle gülmeye devam ediniz siz.
  • aynı mediamarkt gibi kampanya ürünleri haricinde hiçbir şey alınmaması gereken kazık mağaza...

2010'a sayılı günler kala birilerinin bu konuda teknosa'yı bile geçmiş olması çok duygulandırıcı... fiyatını iyi bildiğim birkaç ürüne baktım da:

-vatan bilgisayar'da 181 lira olan logitech mx air mouse best buy'da 289 liraydı.
    -dms mağazalarında 50 liraya, maxipaket.com'da ise 41 liraya satılan verbatim 100'lük dvd bestbuy'da 64 liraydı.
    -ayrıca mağazaya girmeden 1 saat önce best buy'ın hemen yanındaki balçova kipa'da gördüğüm 79 liralık hp tarayıcının, bestbuy'da 125 lira olması da dikkatimden kaçmadı.

hadi basın gidin ya...
  • müşteri memnuniyeti konusunda gerçekten aşmış firma. bu yaz kuzenime abd'den bilgisayar alacaktım ve bunların da student discount'ları vardı, ama tabii ki sadece amerika'da okuyan öğrencilere. mağazaya gittim, "ben aslında türkiye'de okuyorum ama buraya unc bünyesinde 2 aylık geldim" dedim, $100 öğrenci indirimi uyguladılar. bilgisayar ekranı dokunmatikti ve 2 hafta sonra bazen açılırken sanki biri parmağıyla sürekli tek bir noktaya dokunuyormuş gibi algılamaya başladı, ama yeniden başlatınca düzeliyordu. 15 günlük geri iade hakkı var normalde hiçbir şey olmasa bile, ama onu geçirmiştim. yine gittim, derdimi anlattım, bilgisayarı orada da açtım ama orada düzgün açıldı. vidyosunu çekmiştim öyle yaparken, onu gösterdim. türkiye'deki gibi "sen bize bırak, 2 ay sonra daha kötü halde alırsın" cevabını alıp evime geri dönmeyi bekliyorum. ilk başta "basit bir bilmem ne hatası, bize bırakın ve tamir edelim" dediler. "ama ben 2 hafta sonra türkiye'ye döneceğim. basit bir hataymış zaten, boş ver ya böyle kullanırım ben" dememe rağmen, "yok olmaz madem döneceksiniz, değiştirelim o zaman" dediler. ben "he yok ya önemli değil" dedikçe adam "sen merak etme ya değiştireceğiz, işlemlerini tamamlayayım ben" dedi ve yeni, sorunsuz bilgisayar 2 gün sonra elime geçti.

god bless best buy <3
hesabın var mı? giriş yap