• kaybedilen bir maçtan sonra ''bütün takım el ele hep beraber tribüne'' tezahüratı ile takımı tribüne çağırmak, takım el ele tribüne geldiğinde hepiniz orospu çocuğusunuz!!!'' tezahüratı ile futbolcuların gönlünü almaktır...
  • iyi futbolcu diye sahada her türlü karaktersizliği yapan orospu çocuklarını sahiplenmemek, bağrına basmamaktır. başarı için her şeye, herkese mübah dememektir. sahada beşiktaş'ı doğrayan hakem beşiktaş'a haksız penaltı verdiğinde "penaltı değilmiş, eyyamcı hakem" diye bağırmaktır. ve daha yüzlercesi.

yeni jenerasyonda bu duruşa sahip olmayan kardeşlerimiz var. etkileniyorlar galatasaray ve fenerbahçe'nin başarı kültürüne. bizim görevimiz de onlara beşiktaş duruşunu, seba'yı, şerefli ikincilikleri anlatmaktır.
  • tahminimce süleyman seba ve o dönemin futbolcuları olan metin tekin, ali gültiken, feyyaz uçar, rıza çalımbay, mehmet özdilek, gökhan keskin , kadir akbulut ve ulvi güveneroğlu gibi isimler sayesinde ortaya çıkan duruş. babamın anlattığına göre iş alımlarında bile beşiktaşlı olmak bir adım önde olmak demekmiş eskiden. saygılı, efendi birine beşiktalı mısın diye sorulurmuş. şaka değil bunlar. 2000'lerden sonra kalmadı tabi bu anlayış. o yüzden liseli ergenler dalgalarını geçiyorlar duruşa bak diyerek. tüpçünün olduğu yerde ne duruşundan bahsediyoruz.
  • ilhan mansız'ın hamile sevgilisine pankartlar hazırlayan... kardeşiyle-babasıyla maça gelmiş beyaz polarlı kızların gözünün içine bakarak tüm tribün 'dişi kartal sakso çeksene' diyen... 'piç süleyman' diye beste söyleyen... öldürdüğü beşiktaş taraftarına atıfta bulunup 'oktay öldü sıra sizde' diyen taraftara sahip takımı tutanlar bir zahmet edep-ahlak nutku atmasınlar bu duruş hakkında.
  • zamanında oktay' ın öldürülmesinden bir hafta sonraki basket maçında "oktay öldü sıra sizde" diye bağıranların, sonrasında "sen kara köle eğil efendinin önünde" pankartı açanların bel altına vurarak eleştirdiği duruştur. şüphesiz ali sami yen' e küfür etmek sayıgısızlığın ötesinde alçakça bir davranıştır ama başta forzabesiktas olmak üzere aklı selim beşiktaşlılar bu durumu kınamışken, iç hesaplaşmasını yapmaya çalışırken, bu konunun üzerine gidip hala aklı sıra laf sokmaya çalışmak art niyettir. "siz öyle biz öyle" ciliğe girersek kimsenin beşiktaş karşısında konuşacak lafı yoktur, son noktayı ultraslan değil herzaman çarşı koyar.
  • süleyman seba, metin, ali , feyyaz, serdar bilgili, rıza, mehmet, ertuğrul olmak idi. efendi adam olmak, takımını her daim desteklemek, cafcaflı transferleri değil altyapıdan gelenlere değer vermekti. başkanının diğer takımlarca da saygı gömesi idi. hafta sonunu iple çekmek, maçları heyecanla izlemekti. kulüp içerisinde ne yaşanırsa yaşansın dışarıya birlik mesajı vermekti.

peki ya şimdi?
  • an itibariyle; 7 senedir hırsız diye bağırdıkları adamın önünde doggy style şeklindedir.
  • bütün gece burada vakit geçirdim ve maçı düşünmemeye çalıştım; çünkü öldürüyor beni beşiktaş!

1-0 öne geçtiğimizde sevinçten çıldırdım, ama yan odada fatmagül'ün suçu ne'yi izleyen karıma ve kızıma pek belli etmedim. sonra golü yedik zaten. ikinci golden çok umutluydum ve nihayet geldi. ama ben yine soğukkanlılığımı korudum ve çıtımı çıkarmadım.

sonra bi' şey oldu: inanılmaz bir gürültü koptu yan binalarda: "goooool!"

o anda "sıçtık!" dedim içimden, "kesin biz yedik golü!" çünkü ben bir beşiktaşlı olarak hiçbir zaman böyle bir çoğunluğun parçası olamadım.

skora bile bakmadan yan odaya gittim ve kızıma, "gol yedik!" dedim. "2-2 oldu."

"olsun baba" dedi, galatasaraylı annesinin gözlerinin içine bakarak. "sevinmek için sevmedik!"
  • ezikleri fotoşoplara veya pankartlara resim çizmeye yönlendiren duruştur. photoshopsuz hali, orjinali ve hası buradadır;

http://www.tumspor.com/photos-inner/956367218.jpg
  • "hicbir zaman sahip olamayacaginiz o besiktasli durusu nedir merak ediyor musunuz? hep kiskanmaya mahkum oldugunuz o erdem; sampiyon olmasinin hemen 1 saat sonrasinda ezeli rakibini resmi siteden kutlayan camiaya sahip olmaktir. tesekkurler besiktas, gurur duy takiminla besiktasli!"

(bkz: beşiktaş/#23640740)
hesabın var mı? giriş yap