• ağa dizilerinin pıtrak gibi çoğalmasından yakındığı televizyon röportajında bir ara "çekeceğimiz dizi bir efe dizisi olacak", diğer bir ara da çok yayvan bir gülümsemeyle "ağa oynamak için ağa doğmak gerekir" dediğini duyduğum yeni model gıdılı.
    ulan ağa oynamak için ağa olmak gerekiyordu da armageddon'daki bruce willis'in astronotluk brövesini sen mi teslim ettin? farinelli rolündeki adamın taşaklarını sen mi burdun? arnold avusturya'da bir polisin oğlu olarak değil de kimmerya'da kan gölü içinde doğduğu için mi conan oynadı? örnekleri uzatmaktan sen de benim kadar nefret ediyor musun?
    ayrıca sen efe olarak doğdun da poturunu, cepkenini, peycamanı bizler mi göremiyoruz?

(bkz: efe özal)
  • ne iş yapar, neci dir hiç bilmiyorum. eşine ve diğer kadınlara çok saygılı (?) biriymiş ama.

"eşi fatoş hanım'la paris'te sahne aldığı bir düğünde tanıştığını anlatan berdan mardini, "onu orada gördüm ve hemen anneme babama 'isteyin' dedim. flört etmedik, ben evliliği çok ciddiye alan bir insanım. o yüzden hemen çocuk sahibi olmak için evlendim. nikahı ise paris'te kıyacağız. en az 3 en fazla 5 çocuk istiyoruz" diye konuştu."

evliliği ciddiye almasaydı ne olacaktı, çok merak ediyorum.

ayrıca, flört ettiği eşi ile evlenen ciddiyetsiz ve cibiliyetsizleri de "evliliği ciddiye almadıkları" için kınıyorum.
  • son albüm kapağında, huriye teyze ile ortaçağ savaşçısı arası bir görünüme sahip şarkıcı.

http://imageshack.us/…images/832/berdanmardini.jpg/
  • adını ilk duyduğumda italyan sandığım gubik şahsiyet.
    (bkz: paolo maldini)
  • çok uzun zamandır istanbul avcılar'da yaşayan, mardini belkide birkaç kez görmüş, asıl adı engin olan, lise yıllarında ve sonrasında hep kibarlığıyla ve efendiliğiyle hatırladığım eski mahalle arkadaşım. insan imaj maker'ların eline düşünce bu kadar mı değişir dedirtmiştir bana. kibar feyzo gitmiş kabadayı halil gelmiştir. magazinciler ne isterse o yapılmıştır, serenlerle cerenlerle aşklar yaşanmıştır. efendilikten eser kalmamış, gürbüz bir delikanlı çıkmıştır ortaya, top sakal düşmüş, pala bıyık almıştır yerini. ve memleketim delikanlı türkücü ihtiyacı bu sefer de böyle giderilmiştir.

yakında pabucu dama atılacak ve onun yerine dizilerde bayhan gurhan oynamaya başlayacaktır. ve bize bu güneydoğulu efe'yi bile özletecektir.
  • enteresan isimli şahsiyet. gergedan urfası gibi şeyleri hatırlatıyor.
  • kendisi gibi bir soyadım olsa ilk uçakla italya'ya uçup, araba üreticiliğine soyunacağım kişi. bu gitmiş aman aman aman. neyse.

(bkz: enzo ferrari)
    (bkz: feruccio lamborghini)
  • adı italyan ayakakabı markalarına benzeyen türkücü
  • bu adamın albümünü almak da ayrı bir mesele; kasetçiye gidip "abi senden çocuğum olsun istiyorum" diye nasıl diyeceğiz?
hesabın var mı? giriş yap