• kullandigi derileri iskandinav bölgesinden alan araba markası. bu bölgede tarım yapilamadigindan çit yokmuş. çit olmadığı için de hayvanların derileri cizilmiyormus. vay babanın kemiğine....
  • bu arabalarin icindeki ahsap bolumlerin tamami tek bir agactan cikmakta ve ileride bu bolumlerin o ya da bu sebeple degistirilmesi gerektiginde kullanilmak uzere kutug*un kalan kismi fabrika tarafindan ozel depolarda saklanmaktadir.
  • benim qanqa bunlarin mayfair ofisinde calisio. para parayi ceker diye dun aksam bi ugradim. bentleyleri yeterince kurcaladiktan sonra etrafa bakinirken gunes gozluklerini gordum cam dolabin icinde. bi baktim fiyati £1750. oha dedim kendime. qanqam gelince bu ne lan olm bu ne fiyat dedim. bana dondu ve dedi ki gel sana her musteriye acmadigimiz digerlerini de gosteriyim. bu kez ki gunes gozlugu fiyatlari 12bin ile 30bin pound arasinda. way alisamiyen dedim. senin gibi pis fakirler icin degil tabii ki dedi. ben de hersey para mi dedim. o da bana yalan dunya hersey bos hanci sarhos yolcu sarhos dedi. sonra beraber cikip 200 mt yukardaki mcdonalds'a gidip 1er poundluk cheeseburgerlardan yedik.

(bkz: bu da boyle bi animdi)

tanim: gunes gozlukleri de satan marka.
  • enzo ferrari'nin zamanında hakkında "bunlar dünyanın en hızlı kamyonlarıdır" lafını ettiği otomobil. bu lafın üzerinden geçen 70'den fazla sene sonra bile bir conti gt'nin 2.5 ton olduğunu düşününce enzo babamız hakkında adamın dibi ibaresini kullanmaktan tekrar bir kıvanç duyuyorum.
  • bentley'lerin armasında bulunan siyah renk performansı, sarı renk konforu, kırmızı renk ise ikisinin arasını simgeler. tabi bu tabirler insanda yanlış izlenimler uyandırmamalıdır; zira bu araçların her biri hem korukutucu derecede performanslı, hem de inanılmaz derecede lüks ve konforludur. karşılaştırmalar bentley'in kendi içinde yapılmıştır, lütfen başka otomobillerle karıştırmayınızdır.
  • premium'da analog saat'in ne olduğunu bilmeyen kamiller için çağın gerisinde olduğu iddia edilen araba ve uçak motoru üreticisi efsane firma.
  • ceo'su aston martin'e geçmek üzere bu sabah işten ayrılmış. aston kesme şeker kıtırdatır gibi ceo yiyo bayağıdır valla bana sorsa yapma derdim.
  • türkiye distribütorlüğü ferit şahenk tarafından alınmış lüks araba markası. işin ilginci, doğus grubu, bentley'in türkiye'de ki tanıtımı için görkemli bir açılış gecesi planlamakta idi. 2006-2007 yılı için türkiye'ye 20 arabalık ayrılan kotanın 17 tanesi daha arabalar gelmeden sipariş edilince böyle bir geceye gerek kalmadı tabi.
  • ingiltere'deki fabrikası otomobil mabedi gibidir. bir bentley müzesi de bulunan fabrikada, kanımca en ilgi çekici yer zırhlı araçların üretildiği restricted area'dır. zırhlı araç bölgesinde fotoğraf çekmek yasak olduğu için orada bulunduğumu kanıtlayamıyorum. içeride keleşlerle cam tarıyor adamlar. kalite kontrol.
  • paha biçilebilir araba. continental gt 360.000 euro civarında satışa sunulacak, 420.000 euroya kadar da yolu var. doğuş grubu türkiye distribütörlüğünü almadan önce araştırmaya göre türkiye'ye gelmiş 4 adet bentley varmış. şu anda türkiye'de yollarda 11 bentley var yanlış hatırlamıyorsam.
hesabın var mı? giriş yap