• erkek bir köpektir. yıllardır bütün yaralarımı kıyın kıyın sarar. gözümün içine bakar, geç geldiğimde hesap sorar, bağırır, havlar. bazen küser, konuşmaz benimle, ama çok sever, karşılık beklemeden sever beni. benim annem, canım annem, aslında erkek bir köpektir.
  • okumanın yaşı yoktur diyerek üniversiteyi 30'lu yaşlarının sonunda bitirmiş, öğretmen olmuş ama 40 yaşından gün aldığı için atanamamış kadındır. atanamadığı için utanan, " kadroya geçebildin mi " sorularına utana sıkıla cevap veren bir öğretmendir.

sen utanma annem, sizi bu hale getirenler utansın.
  • "benim" annem olduğu için ve herkeslerden kıymetli olduğu için, bu yaşıma kadar ömrümü, gecemi gündüzümü adadığım, her ne olursa olsun kıyamadığım, canımın içi kadındır. bu yaşımdan sonra da beni kendi ömrümü yaşamam için teşvik eden, benim mutluluğumla mutlu olan, üzüntümle kaygılanan en birinci insandır. beni geç yaşında (43) dünyaya getirdiği için asla pişman olmamış, belki de diyabet olmasının sebebi ben olsam da bunu asla aklına bile getirmemiş ya da yüzüme vurmamış, dünyanın en iyi niyetli ve de en çocuk ruhlu insanıdır benim annem. sonsuza kadar koşulsuz seveceğim tek kadındır hem de.
  • her anne gibi değerli ve her anne ile kıyaslanamayacak kadarda özeldir.
  • yatılı okulda okuyan çocukların ölümcül acı çekme şarkısı.

karanlıkta kimse yokken söylerdik, karabük ışıklarını kapatmış olurdu. daha ilkokulu yeni bitirmiş bir oda dolusu çocuk. üstünü başını giyip çıkartmaktan aciz. ağlayanlar yorganın altına kapanırdı. hemen hepimiz her haftasonu evimize giderdik. bazıları gidemezdi. ayda bir kez, bazen. onlar daha sessiz ağlardı.

yasaklasınlar ulan bu şarkıyı..
  • cocuklugumdan kalma siyah beyaz bir filmin adi ve muzigiydi bu.boktan birseyler oluyor ve cocugun annesi oluyor gibi bir senaryo hatirliyorum.o zaman bayagi bir aglamis sonrasinda da aklima geldikce ve duydukca huzunlenmeye devam etmistim.icim ciz etti simdi de.

dusununce aklima geldi.blok flutle caldiririlardi bunu okulda.calarken aklima gelir ve miziklanirdim sonra burnum akar ve calamaz hale gelirdim.cocuklugu zehir etmis bu sarki bana simdi farkina variyorum ama simdi de notalarini cikardim gitmez aklimdan.
  • osmanlı'da saygın tutulup, nesilden nesile ulaştırılmış alışkanlıkları, bilgiyi, töreyi ve davranışları barındıran; onurlu, osmanlı toplumununun genel düşünce ve davranışlara uymalarını sağlamak amacıyla alınmış önlemlerini önemseyen; eksiksiz, kusursuz donatılmış, harikulade varlık.

edit: sevgili canan uyardı, tatlı dilli ve hazır cevap*
  • benim annem yüz lisan bilir;
    yüzü de güzel.
    her bedende bir insan bilir,
    sözü de güzel.
    sözü de güzel, özü de güzel..
    benim annem yüz lisan bilir,
    yüzü de güzel..

benim annem yüz mevsim açar;
    yüzü de bahar.
    kan ağlasa da gülücük saçar,
    sözü de bahar.
    sözü de bahar, özü de bahar..
    benim annem yüz mevsim açar;
    yüzü de bahar..

benim annem yüz can kuşanır;
    yüzü de melek.
    her biri bir ömür yaşanır;
    sözü de melek.
    sözü de melek, özü de melek..
    benim annem yüz can kuşanır,
    yüzü de melek..
  • bazilari icin hep soylenen sarkidir,

benim annem, guzel annem, beni al kollarina

bazilari icin yalvaris.

cunku annelik bazi kadinlarin beyninde kisa devre yapar. beyin baglantilarini devre disi birakip tamamen sacmalayabilirler.
    isin ilginci bunu da annelik ugruna yaparlar.

isin ilginci bunu bir evlatlarinin gozunun onunde, her seferinde onun canini yakarak diger evlatlari icin yaparlar.

anne, sen onun annesi isen, benim annem kim?

(bkz: kuzey guney handan hanim)
  • saksıda domates biber yetiştirir.
hesabın var mı? giriş yap