• adalet bakanı bekir bozdağ'ın başbakan yardımcısı mehmet şimşek'in tweetlerine tam tersi tespitlerle cevap vermesi.

mehmet şimşek'in ak dediğine kara demiş. mehmet şimşek'e operasyon kabine cephesinde de başladı. sıra reisin iki dudağının arasına kaldı. geçmiş olsun.
  • (bkz: mehmet şimşek'i de harcayacaklar matmazel)

daha önce harcanan akp'nin diğer bir liberal ismi için:

(bkz: ahmet davutoğlu)
  • bekir bozdağ: ilahiyatçı, yozgatlı, iyi derecede arapça bilmektedir.
    mehmet şimşek: ekonomisttir, ingilterede yüksek lisans yapmış, eski merril lynch başkanlarındandır, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

bu şartlar altından bekir bozdağ'ın öngörüleri bana daha sağlam gelmektedir. evet ab batıyor ve biz avrupa'dan yüz çevirerek müthiş bir devlet olabiliriz.

edit: bu arada adamlar mars'a seyahat planı falan yapıyorlar. komik işte :(
  • lütfen birbirinizi yerken, ağzınızı şapırdatmayın ve etrafı çok kirletmeyin.

afiyet olsun
  • yeni yılda ete zam gelecek herhalde. para vermeyi düşünmüyorlar pek.
  • yazmayım yazmayım diyorum da vicdan işte rahat edemiyorum.

mehmet şimşek'i yakından tanıyorum. akp'ye çok fazla zaten. bir alışveriş merkezinin ortasına sandalye, masa atıp akşama kadar bıkmadan, yorulmadan insanlara ekonomiyi anlatacak kadar işine aşık bir adam.

düzenlediği toplantılarda nefes almadan saatlerce konuşabilecek kadar donanımlı, bilgili bir adam.

fazla, çok fazla akp'ye. rüşvet skandalında ses kayıtları vardı. teklif edilen rüşveti geri çeviren tek bakandı.

neden yıllarca onların yanında durduğuna hiç anlam veremedim. şimdi kendisi de anlam verememeye başlamış olacak ki içinde tutamamış bazı şeyleri.

harcayacaklar mehmet şimşek'i. hatta donanımına rağmen türkiye'de iş bulamayacak, yurtdışına gidince vatan haini, kaçtı diye yaftalayacaklar.

bekir bozdağ ise bol keseden sallasın, nasıl olsa rüzgar onun tarafından esiyor. şimdilik...
  • dördüncü tweet'e kadar "lan adam haklı mı acaba" diye okuyordum ki neyse ki dördüncü tweet geldi.
  • içinde bolca " büyüyen,gelişen ve güçlenen türkiye" lafı geçen cevaptır.
    pazartesi dolar kuru ne olur bilen? bugün 3,40 civarlarındaydı.
    hangi kafayla memleket yönetiliyor anlamak mümkün değil.
  • o kadar büyüdük ve geliştik ki, cuma akşamları iş çıkışı tank kovalıyoruz matmazel.
  • 11)ab;türkiye düşmanlarının,türkiye'ye ihanet edenlerin,türkiye'de terör eylemi yapan terör örgütlerinin ve teröristlerin sığınağı olmuştur.

12)avrupa parlamentosunun türkiye kararı,tarihi bir hatadır; büyük bir yanlıştır;adil/objektif değildir ve türkiye'ye yapılmış haksızlıktır.

bu iki tweet arasında fark yok mu? sadece bana mı var gibi geliyor. hem avrupa'nın türk düşmanları ile dolu olduğunu, türkiye'ye ihanet edenler ile dolu olduğunu söylüyorsun hem de böyle bir oluşumun içine 2004'den beri girmek için süreci hızlandırarak çırpınıyorsun hem de aldığı karardan dolayı türkiye'ye haksızlık yaptığını söylüyorsun. madem bu adamlarn türk düşmanı olduğunu ve bize karşı her türlü terörü desteklediklerini iddia ediyorsun neden girmek için yıllardır çaba sarf ediyorsun? neden, ''almıyoruz kardeşim anlayın artık'' dediklerinde eteğimize basılmış gibi ciyaklıyoruz?

bir söz vardı. nasıl dı o??? kedi uzanamadığı ciğere miydi? neydi?
hesabın var mı? giriş yap