• çoluğunuzdan, çocuğunuzdan çıksın o paralar... demek isterdim ama demiyorum. 1+1 eve gönderdiğiniz 236 liralık fatura ananızın amına girsin, demek isterdim ama terbiyem müsade etmez. itiraz ettiğimde; "saati sök getir hakemler baksın, o arada elektriksiz kal "filan diyosunuz ya, o saati sahibinizin götüne sokun demek isterdim ama halen terbiyemi bozmuyorum farkındaysanız.

bu arkadaşlar bir de, 15 gün gecikince fatura gelip kesiyolar, kesmeseler bile kesdik diye 20 lira koyuyolar. gecikme zammı dahil esktra 25 lira ödüyosunuz. analarını sikmiyim bunların ayıp olur...
  • kurum, cengiz-kolin-limak ortak girişim grubuna devredildikten sonra oldukça ibneleşmiştir.
    gelen gideni kesinlikle aratmaktadır.

son ödeme tarihi pazar gününe denk geldiği için cumadan saat mühürlemektedirler artık.
    yuh diyorum!
    son ödeme tarihi geçmeden saat mi mühürlenir lan şerefsizler?

ben internet bankacılığı kullanıyorum gece yarısı bile faturalarımı ödeyebilirim.
    niye sormadan etmeden, gelipte son ödeme tarihi de geçmeden üstelik saat mühürlüyorsunuz?

cengiz-kolin-limak denilen "son dönem ihale canavarları" bedaş' ı alıp yeni yatırımlar yapacağız, üreteceğiz, müşteri memnuniyeti çok önemli diye zırvalamıştı.

yeni yatırımlardan kasıt milleti elektriksiz bırakmak, kaçak kullananların yükünü düzenli ödeyenlere yansıtmak ayrıca yukarıdaki gibi orospu çocukluğu mu yapmaktır???

ben sizin gelmişinizi geçmişinizi!!!
  • türk-islam tipi özelleştirmenin en nadide örneklerinden biri.
    hizmetler kötüleşir, fatura kabarır, şikayet edecek merci yoktur, kar birilerinin cebine akar. o birileri de öbürküsüyle iyi arkadaştır.
    sonra bütün bu dayılar arada bir cuma namazı kılar, ortalık tertemiz olur.
  • başkent için konuşuyorum. bünyesinde çok sağlam orospu çocukları barındıran firmadır.

otomatik ödeme talimatı olan hesap müsait olmadığı için 30.07.2012 son ödeme tarihli fatura tahsil edilememiş, daha sonraki ay tahsil edilmiş olmasına rağmen, son ödeme tarihini 2 ay bile geçmemiş fatura yüzünden evin elektriğini kesmişler.

kessinler hiç mühim değil de 20 günlük tatil dönüşü buzdolabında bozulan şeylerin kokusu evi sarmış halde bulunca emeği geçen bütün orospu çocuklarının anasını sikme isteği uyandı bende. hele hele 4 aylık bebeğin ilerdeki ihtiyacını karşılamak için buzlukta depolanan anne sütlerinin bozulmuş olması hepsinin yedi sülalesini sikme isteği uyandırdı.

arkadaş orta çağda mı yaşıyoruz? amına koduğumun bi numarasından her gün sağlık bakanlığı beni arayıp sigarayı bırakmama destek veriyo. hem de sigara içmediğim halde. be hey amına koduğumun evlatları çok mu zor bi telefon etmek, bi mesaj çekmek? biz de yatıralım internetten ordan burdan.

4 aylık sabinin sütünün bozulmasında emeği geçen kim varsa yedi ceddinin amına koyim. yaptığı işi siktiğimin malları.
  • 28 aralık 2012 son ödemeli 61 liralık fatura otomatik ödemede ödenmediğinden eve bir evrak getirirler elektrik kesme ve mühürleme belgesi ve bu sikindirik belge karşılığında 61 tl + 20.98 tl (açma/kesme) ücret alırlar ha birde gecikme zammı alacaklardır.

bir eleman sallana sallana gelir ve belgeyi getirir açma kapama yapmaz. bunun karşılığı elektrik faturasının neredeyse %35'i. güzel iş, kolay para.

tamam benim hatam, hesaba bakmadım nasılsa para var diye ama diyelim param yok ödeyemiyorum o faturayı yok amk bildiğin parasızım o ay ve 15 gün gecikti diye parası olmayan faturayı bile ödeyemeyen insandan 21 tl ekstra para alacaksınız. neymiş açma kesme işlemi karşılığı. pardon ama bizim orada buna bir şey çocukluğu deniyor neydi o bak aklıma gelmedi! insan bir uyarır bir ikaz eder bir şey yapar.

gecenin bir saati çat diye elektik kesintisi yapar aradığınızda "bölgenizde bir çalışma var en kısa sürede giderilecek" der, gecenin o saatinde ne çalışması amk deme hakkınız yoktur. desenizde şikayet edeceğiniz bir merci yoktur çünkü tekeldir. istediği gibi açar, kapar, keser. ama ne faturaya ne kesintiye itiraz ettirmez.

(bkz: sonra küfüre günah derler)
  • bir sirket dusunun ki her gun ana avrad sovuluyor ve kufure doymuyor... gurursuz, onursuz modern hirsizlar surusu....
  • 186 hattında çalışanlarının insanı rahatlıkla sinir edebilecek yapıya sahip olduğu kurum.

bir cumartesi günü sabah 6-7 gibi kalkılmıştır, bir sürü iş yapılacaktır. fakat o da ne, elektrikler yoktur. neyse biraz daha uyuyayım bari denir, yatılır.

öğlen 1'de kalkılır, hala elektrik yoktur. "oha" denir, 186 aranır.

- alo iyi günler, şu şu mahallede elektrikler kesik sabahtan beri. durum nedir?
    + etrafınızdaki apartmanlarda durum nedir? sadece sizde mi yok elektrik yoksa tüm sokakta mı?
    - tüm sokakta yok.
    + şu anda bizde bir arıza gözükmüyor efendim. not alıyorum, ekiplere ileteceğim.

yuh be kardeşim. 6-7 saattir koca mahallenin elektriği yok ve sizin bundan daha haberiniz bile yok. ben aramasam haberiniz olmamaya da devam edecek demek ki.

neyse küçük bir arızadır diyip beklemeye koyuluyoruz soğukta. 1 saat geçer, 2 saat geçer elektrik gelmez. tekrar aranır 186:

- şu şu mahalledeki arızada durum nedir?
    + sufte beydi di mi? saat 1 civarında arıza kaydı bırakmışsınız. ekiplere ilettik çalışıyorlar.
    - ne zaman gelir elektrik? çoluk çocuk hasta ve soğukta bekliyoruz şu an.
    + ekipler çalışıyor efendim.

gelir heralde şimdi diyerek beklenir. elektrik hala yoktur ortada. bundan sonra yarım saatte bir 186 aranıp durum sorulmaya başlanır. artık çağrı merkezindeki elemanlar birbiriyle benim muhabbetimi yapmış olmalılar ki, açar açmaz "sufte beydi di mi" diyerek olaya girerler:

- arkadaşım arızada durum nedir? nedir bu 12 saattir çözülemeyen arıza?
    + ekipler çalışıyor efendim. (fiks cevap değişmiyor)
    - tamam kardeşim, yetkili biriyle görüşebilir miyim ben? siz "ekipler çalışıyor"dan başka bir şey söyleyemiyorsunuz.
    + yetkili yok efendim, yetkili benim şu anda.
    - nasıl yetkilisin kardeşim? sürekli aynı şeyi tekrarlıyorsunuz.
    + ekipler çalışıyor efendim.

binbir küfür edilerek kapanır telefon.

en sonunda akşam 9'da faturanın üzerinde yazan beyazıt işletme müdürlüğü aranır, belki bilgi sahibi bir adam çıkar diye.

- şu şu mahallede sabahtan beri elektrik yok.
    + doğrudur. (kesinlikle düz adam)
    - ne zaman gelecek? 15 saattir elektrik bekliyoruz.
    + şimdi malzeme gitti, 1 saate biter.
    - tamam teşekkürler.

gerçekten de saat 10'da elektrik gelir. 186'nın çok bilgili çalışanları arızayla ilgili hiçbir süre veremedikleri için bütün cumartesi evde "ha şimdi gelir, ha şimdi gelecek" diye elektrik beklenmiştir. allah belanı versindir bedaş!
  • 40 derece ateşle evde yatarken gelip evin elektriğini kesen, elektriği kesilince kombi de çalışmayinca beni kış günü mağdur etmis kurumdur.kesilme nedeni asil tepemi attiran. fatura odenmemesi gecikmesi vs. degil. 20 yıldır binadaki herkesin faturasi binayi yapan adam adına. kendi üstümüze almamiz icin bu yapilmasi gereken bir prosedurmus. ve hatta o gelip kesmeden ve sisteme girmeden biz gidip faturayi üstümüze alamazmisiz. bunu hangi akl-i evvel düşündü ise kendisine akil fikir ve vicdan diliyorum. sisteminiz batsin. kriptil anjin olmuş gunde iki tane igne yiyorum. kemiklerime kadar da üşüyorum. ben size ne diim?
  • gelmiş geçmiş en adi kurum. ağız dolusu küfür savursam hırsımı alamam. öyle lakayit öyle başı boş.
    bu kurumla 12 yıldır bitmek tükenmek bilmeyen mahkemeler, icralar ve borçlarla boğuşmaktayım. türlü türlü denemelerle anlaşmaya çalıştık. torba yasa çıktı, yasayı deldiler. bimer'e dilekçe verdim olumlu yanıt aldım. bu sefer beyler ''ama taksit yapmayız'' dediler.

hiç bir malımı satamıyorum 50 yere icra dosyası açmışlar. 22 yıldır aynı arabaya biner mi lan insan? satamassa biner. ulan alın arabayı borcuma sayın diyorum yok onu da yapmıyorlar, ama satamıyorum da üzerinde tedbir var diye.

en sonunda çizdim kafayı gittim bugün müdürlüğe. kardeşim size a'dan z'ye ne borcum varsa çıkarın. çıkan miktarın hepsine razıyım tiko hemen ödeyecem şimdi, sizde kurtulun bende dedim. yok amına koyıyım. adamlar borcu çıkaramadılar. yok o öyle olmuş, yok bu böyle olmuş. ona git, buna git çıkarabildikleri sadece 2013 dönemi. avukatlık bürosu cep telefonuma günlük ''gelin görüşelim ödeyin borcunuzu'' diye sms atıyor. gittim bugün ''izde herhangi bir dosyanız yok'' diyorlar.

lan soruyorum. ben borcumu ödemek istiyorum kime ödiceeeem? diye. yok a.k. muhattap yok. borç var ama tahsil edecek kimse yok. sinirden kendimi sikicem sonunda. inat ettim ödicem sonrasında sırf bunlar yüzünden anadolu yakasına taşıncam. o da olmadı elektiriksiz yaşıyıcam ak.
  • bugün sarıyer bölgesinde yaptıkları tam bir o. çocukluğudur. sabah 11'de elektriği kesip 186'dan arayınca "tahmini olarak saat 12:30 civarı enerji verilecektir" açıklaması yaptıktan sonra o enerji bir türlü gelmemiş, telefon açıklaması da sırasıyla 13:00, 14:30, 15:00, 16:00, 17:30 olarak değiştirilmiş, "ha geldi ha gelecek" diye bekleyen beni bütün gün eve hapsetmiştir.

lan yavşaklar bi arızanın tamir süresinde bu kadar sapma olur mu?!.. sabahtan bütün gün komple elektrik veremiyoruz kusura bakmayın dersin, biz de ona göre kendimizi ayarlarız. peki ben bunun üzerine ne yapabiliyorum? hiçbir şey! başka elektrik sağlayıcısı şirket var mı? yok. afedersiniz de sokayım öyle özelleştirmeye ben.
hesabın var mı? giriş yap