• geçmişe not olması adına thailand'ın sosyetik gece kulüplerinden flanger'da ex ile beraber ikram etmişlerdi bunu bana. en son bill gates'in sızdığını hatırlıyorum.
  • öksürük şurubunu andırdığını söylesem bana kızılmayacağını umduğum, şişesine bittiğim çek içkisi.
  • jagermeister'dan 10 kat daha güzeldir.
  • %38 olan alkol orani ve icinde kullanilan baharatlar sebebiyle ilk yudumda "bu ne lan" dedirten zamanla kendini sevdiren cek ickisidir.

yarin aksam maca giderken bunlardan bir tane iceyim diyorum mesela isten cikip bir seyler atistirip belki 2 tuborg gold ustune attarsam sicak tutar, bogazimi temizler, zihnimi acar.

gecen sene prag ziyareti sirasinda 5 cl minik siselerden 40 tane almistim. ese dosta dagitirim alin icin derim gibilerinden. hatta sisesini yogun pazarliklar sonucu 20 koruna (boyle mi yaziliyor bilmiyorum) almistim. aldigim yeri bile hatirliyorum yasli asyali bir teyze vardi o ingilizce bilmiyordu ben cekce hesap makinesi yordamiyla anlastik. 15 korun karsiligi da krusovice almistim o teyzeden. teneke kutuda. yolu dusen olursa adresi tarif edebilirim biraz kentin disinda ama ucuz fiyata icki su cikolata gofret gibi seyler bulunabiliyor. merkezde 5 cl icin yanilmiyorsam 60 koruna istiyorlardi o vakit.

turkiye dondukten sonra evde 10 tane falan kaldi. siseden icimi guzel. cogu sarhos eder kafa yapar demis ama 3-4 tuborg gold ustune icmisligim var. sadece biraz uyku yapiyor.

tatli icki sevmeme ragmen az miktar olmak kosuluyla (maksimum 10 cl) gayet guzel icilebilen ozelikle su mevsimde cepte tasinasi icki cesitidir.

(bkz: acil durumda kapagi ac)
  • listerine icmis gibi hissettiren yerel cek ickisi. christmas arifesinde tesco denilen supermarkette %30 indirimdeydi. napalim alalim deneyelim dedik. ama kismet yilbasi gecesineymis. becherovka lemond ve orjinal becherovka ile toplamda iki siseyi yalnizca ev arkadasim ve ben guzel bir yemegin uzerine uc saatte sindire sindire ictik. orjinal versiyonunu icmek zor geldi baslarda. bu nedenle jenga oynarken kaybeden listerin gibi olan orjinali icecek kazanan da limonlusunu icecekti. normal sartlar altinda jengada pek kaybetmezdim. ama o listerinin tamamina yakinini ben icmek zorunda kaldim. limonlu ictigim nadir anlarda cocuklar gibi sen oldum. ama ikisi de artik koymuyordu. likir likir yuvarlaniyordu shotlar, hatta sehir meydaninda havai fisekler patlamaya basladiginda bir saat kadar ara verdik sadece ve o fisekler baldan tatli kafami bir guzel acti sanirken gece yeni basliyormus meger. 2013 un ilk saatlerinde skype'dan ailemle konusup gecen yil yeni yila nasil girdigimizi, kiz kardesimin nasil sarhos oldugunu anlatan videoyu izlerken devam ettik. bir ara siselerin dibinde kalan son damlalari bir bardakta birlestirmeye calistigimi hatirliyorum. film izleyecektik ama bir sekilde kendimizi birbirmize sarki armagan ederken bulduk. uyumaya karar vermemiz de cok kolay olmustu. bol su icmeliydik. basimiz agriyabilirdi. bu taktikleri iyi bir icici olan sevgilimden aliyordum. uyandigimda develer kadar su icmedim ama ne ishal oldum ne de midem bulandi ama ne yazik ev arkadasim benim kadar sansli degilmis. her bunyede ayni islemiyor dedik ve bunu hangover izleyerek klasiklestirdik. klasik iyidir. tesekkurler legal guzellikler.
  • jager oksuruk surubu ise becherovka tam bir analjeziktir. iki shot'tan sonra ne agriniz kalir ne biseyiniz. 6. shot'tan sonrasini hatirlamiyorum sozluk
  • 1 shot becherovka 138 kcal dir
  • çek likorudur. oldu ki jagermeister ile karsilastirdik; becherovka'nin kesinlikle daha guzel oldugunu soyleyebilirim cunku icimi daha yumusaktir. ikisi de soguk olarak shot yapilabilir. bildigim kadariyla jagermeister %35; becherovka %38 alkol oranina sahip. shottan sonraki bogaz yanmasi ve agizda biraktigi tarcinli yogun baharat tadi iste bu dedirtir.
  • pragta bir restoranda kendisine küçük bir kimya laboratuvarı kurmuş olan garip görünümlü bir amca bize bu içkiyi sıcak olarak geniş ağızlı erlenmayer benzeri bir kapla ikram etti..sağolsun o öğlen güneşinde o buğuyu burna çekmek büyük tecrübeydi, hatta bir kaç dakika çekçe konuşulanları anlar gibi bile olmuştum.
  • (bkz: karlovy vary)
hesabın var mı? giriş yap