• benim için insan ayracıdır. beach house dinleyenle çok net olur.hep beraber yere uzanalım, dönen ışıkları seyrederken take care çalsın güzel insanlar.
  • bir gün intihar etmeye karar verirsem kulağımda dönecek grup.
  • yeni yeni tanımaya başladığım insanları hayatıma almadan önce benim için filtre vazifesi gören şahane müzik grubu.

evde takılırken çaktırmadan bu grubun albümlerini açarım. belli bir süre sonra çoğu insan 'üf bu ne ya mıy mıy mıy' demeye başlar. işte o insanlarla benim alakam olamaz. benim için basit bir tanıdık olarak kalır bu tipler.
    ama çok nadir de olsa 'oha müzik çok güzel' diyen insanlar da çıkar. ben onların canını yirim.

şu grubu dinleyerek saatlerce tatlı tatlı sohbet edebileceğiniz insanları kaybetmeyin. onlar az bulunur.
  • öyle böyle değil, çok iyiler. her türlü duygu halin için şarkıları var. mutluluk, salakça mutluluk, üzüntü, büyük üzüntü, arafta kalmışlık, üşengeçlik, aşık olmayı ummak, her hangi bir şeyi ummak, boşlukta olmayı sevmek, düşünmemeyi sevmek, uzaya çıkmayı istemek, güzel bir şey merak etmek, öğrenmeyi merak etmek, bir şey becerebildikten sonraki hissedilen şey ve daha nice duygu...

tek isteğim, 'bir grup keşfettim abi, müthişler' diyerek şu güzel insanları popülerleştirmeyin lütfen. kendinize saklayın bu sefer. bak o zaman daha güzel olacak. vallahi bak. yaklaşık olarak 2 yahut 3 yıldır dinliyorum şu güzel insanları, 2 kişiyle paylaştım sadece. sınırımız bu olmalı. take care of yourself o zaman hepinize.
  • take care adli parcalarini bikmadan usanmadan dinledigim grup.
    vosvosu aldigimdan beri ozellikle bu sarkiyla aralarinda bir bag kurdum her sabah calistirip her aksam temizledigimden midir nedir.
    evet sana hep iyi bakicam vosvos.
  • victoria legrand ve alex scally tarafından kurulmuş dream pop grubu. fransız-amerikan olan victoria legrand grubun söz yazarı, klavyecisi ve vokalistidir. farklı tarzı ve melodileri ile çok farklı duygular hissettiren, benzersiz ve insana marşmelov ekmeği arası ünicorn pastırması yedirme hissi yaratan gruptur. çok güzel gruptur, baş favori gruplarım arasındadır. lise yıllarımda benliğime yapışmıştır. melankoliyi renklendirir, aşkı şehvetlendirir ve acıların bitter tadını kırar. varoluşun panzehiri. sıkıcılığı bile renklendiriyor. yani beach house tablet ilaç olarak satılsa da biz de içsek. o derece bir grup. mesela ben psikolog falan olsam, varoluşsal sancı şikayetleri ile tedaviye gelenlere derim ki kardeşim bırak bu işleri de git beach house dinle. diğer tedavi alternatifi ise mezdeke müzikleri. shakespeare'in kitapları nasıl okutuluyorsa, genç nesillere de güzel sevmeyi öğretmek için beach house dinletmek gerekiyor bence. kitap denememde otuz dört tane farklı duyguya isim verdim. beach house'un büyük katkıları var bunlarda. ve bir klişe olarak; beach house bir kadın olsa da evlensem hehe. havanın sürekli gri olduğu, geniş kumsalı olan bir sahil kasabasında yaşardık. bu dehşet-ül vahşet grubun en sevdiğim albümleri depression cherry, teen dream, bloom ve 7. beach house hızlandırılmış starter pack için şarkı önerilerini yazacağım. en güzel olanlarının yanına +10 yazacağım ki önceliği onlara verin. grubun parçalarını dinlemek için en iyi ortam geniş bir kumsal ve disko topunun aydınlattığı bir oda bence. güney karolina'nın charleston adlı şehrinin sokaklarında yürürken beach house dinleme fırsatı da yakalayabilirseniz eğer huzur içinde ölebilirsiniz hihihi.

teen dream
    1.zebra +10
    2.take care +10
    3.walk in the park +10
    4.10 mile stereo +10
    5.silver soul
    6.norway
    7.used to be
    8.lover of mine +10
    9.better times
    10.real love

depression cherry
    1.levitation +10
    2.spark
    3.space song +10
    4.beyond love +10
    5.10:37
    6.ppp +10
    7.wildflower
    8.bluebird
    9.days of candy

bloom
    1.myth +15
    2.lazuli +10
    3.on the sea +15
    4.other people +10
    5.troublemaker +20
    6.wishes +25
    7.irene +15
    8. the hours +20
    9. wild
    10.new year

7
    1.lemon glow +25
    2.lose your smile +25
    bu albümden sadece iki tane parçayı beğeniyorum fakat en iyi parçalarından bence.
    ek olarak thank your lucky stars albümünden majorette ve all your yeahs.
  • dinlemeye doyamadığım grup. koştur koştur giderken, aval aval yürürken, derin düşüncelere dalmışken, başımdan geçenleri hatırlarken, geleceğin hayalini kurarken, hatta kati surette önüme bakmadan yürüdüğüm için takılıp düşerken ne bileyim, hep beach house çalsın. olmaz mı? hmm? norwaay, noorway falan?

o değil de, buradan pozitife sesleniyorum! mayıs'ta babylona gelse ya beach house? ha, nolur?!
  • bizi şımarttıkça şımartan grup. daha depression cherry albümünü sindiremeden thank your lucky stars çıkageldi. aynı zamanda kaydedilen albümlerin art arda çıktıklarını biliyoruz (ilk akla gelenler load-reload veya kid a-amnesiac) ama en az bir kaç yıl bekliyorlardı yayınlamak için. grubun en sevdiğim yanı da bu zaten; kendilerini kasmadan hareket etmeleri. bloom gibi alternatif/indie sahnesinin en acayip albümlerinden birini yaptıktan sonra yine kendi hallerinde takılıyorlar. iyi de yapıyorlar.

albüme dair sosyal medya ortamlarında görsel-işitsel fazla bir şey yok ama kutsal ses kaynağı spotify üzerinden kulak kesilebilirsiniz. bu arada thank your lucky stars ismini, 1943 yapımı bir müzikal komedi filminden almış ki bir albüme verilecek en iyi isimlerden biri herhalde.
  • dream pop efsanesinin üç yıl önceki olağanüstü güzelliği bloom'un ardından yeni albüm depression cherry taze müjdelendi.

ikili albüm ismi hakkında şunları söylemiş: "for us, depression cherry is a color, a place, a feeling, an energy… that describes the place you arrive as you move through the endlessly varied trips of existence…"
  • hed kandinin house complationlarından biri.. şu anda vol.1, vol.2, ve 02.04 adı altında 3 albümü bulunmakta
hesabın var mı? giriş yap