• teomanın düşen bir adam gibi, aylin aslımın doğrulan bir kadın gibi söylediği şarkı.
  • aylin aslım yorumu sanki saatlerce ağladıktan sonra toparlanıp söylenmiş gibiyken teoman, sanki bu şarkıyı birini ağlatmadan önce söylemiş gibidir.
    ve her ikisi de ayrı ayrı lezizdir.
  • teomanın bir roportajına "konserde çok rağbet görmemesine rağmen benim evde en çok dinlediğim en sevdiğim şarkıdır, konserde söylerkende bir o kadar zorlanıyorum, söylemesi zor." dediği şarkısı.
  • teoman bu sarkiyi yazmak, aylin aslim da soylemek icin dogmustur. ben bizzat sahidim.
  • bazı yalanlar güzel
    bazı gerçekler acıymış..

birgün giderken bu dünyadan, hani olur ya malum olur torunlara falan gelip de sorarlarsa; özetlesene hayatı derlerse bak bu iki dize çok da güzel olur aslında.. sonra biraz daha afilli olsun diye araya şunu da sıkıştırırsın;

birsey sevmeye degerse,
    ölmeye de deger mi?

...değermiş. dersin; ''değermiş eğer gerçekten seviyorsan ama.''

bir kaç kalp agrisi
    bir kaç imdat çagrisi
    elimizde bunlar var
    mutlu olmaya yetmez ki ask... (yetmez mi?)

yıllar yıllar sonrasına sakladığım muhteşem teoman şarkısı..
  • türkiye sınırları içinde yapılmış açık ara en iyi şarkıdır.
  • "bazi yalanlar güzel
    bazi gerçekler aciymis..."kısmında telefonun gelmesiyle stopa basıp yakın bir akrabanın ölüm haberini aldıktan sonra yaşanan şoku* atlatıp tekrar playe bastığımda
    "bazi ölümler uzun
    bütün hayatlar kisaymis..." kısmının çalmasıyla yeniden ağlatmış, acı hatırası olan şarkı. kesinlikle güzel
  • teomanin en iyi sarki sozu yazarlarindan biri oldugunun en buyuk kaniti.bu sarkisindan sonra bir de paramparca sarkisinin sozleri takdire- sayandir ki,insanin icini acitir hatta kavrulursun dinlerken.
  • sözleri hiç eskimeyecek güzellikte teoman eseri.
    ..."bir kaç yarali ruh
    bir kaç bira sisesi
    elimizde bunlar var
    mutlu olmaya yetmez ki ask"...
  • yaşamın bir özeti olan şarkı. ''çalışmış kaybetmiş koşmuş yorulmuştuk...''diyor teo. hayat bundan ibaret. teoman'ın iyi bir şair olduğuna kanıttır bu yapıt.
hesabın var mı? giriş yap