• "ulan ben hangi mevkideyim bugun ya...
    neyse surda kale var, oraya atayim.
    burda da varmis, oraya da atayim saglam olsun"
  • adamin mac sectigi filan yok. buyuk mac - kucuk mac ayrimini kendisi yapmiyor. buyuk takimlar kapanmiyor, adam bosluk buluyor ve ok gibi firlayabiliyor.

kucuk takimlar kapaniyor, baris alper'in oyun stiline tamamen aykiri.

bu kadar basit bu ayrim. bu adamin oynayabilmesi icin bos alan, cizgi halinde one cikan defans lazim. dolayisiyla buyuk maclarda ilk 11, anadolu takimlarina karsi ondeyken farki acmak icin ikinci devre oyuna girmeli.
  • son beşiktaş maçında ceza sahasına girdiğinde necip topa müdahale edip topu kornere gönderdi. sonrasında yakın çekimde necip'i tebrik edip, süpersin dediğini gördük. sonra iki futbolcu el sıkıştı.

bir sonraki pozisyonda omar colley yine topuna müdahale etti ve barış alper yine rakibini tebrik etmek isterken anlamsız bir saldırıya muhatap oldu.

durum tersten olsa barış'ın ne ırkçılığı kalırdı ne saldırganlığı. üzerine pfdk 5 maç ceza verirdi.
  • bu akşam maçı tutan oyuncu boey, çeviren oyuncu da barış. barış girdikten sonra galatasaray oyunda hakimiyeti ele aldı. önce kalecinin çelip keremin dışarı attığı pozisyonu yaratıp ortayı yaptı. sonra 2. golde tactan topu isteyip çok güzel üstünden atladı, pası da çok iyi çıkardı. 1 tane de boey'in kaçırdığı pozisyon var. doğrudan 4-5 gol pozisyonu yarattı. ve bunları yaparken öyle hızlıydı ki manchester defansı yetişemedi bir türlü. bu maçta 3 puanda tüm takımın katkısı oldu ama barış ve boey'in takımın kalanının toplamı kadar katkısı oldu.
  • bu çocuktaki azimi çok seviyorum. sadece çalıştı ve eline gelen her fırsatı çok iyi değerlendirdi. geçen yıl bjk maçı, fb maçı, sivas maçı gibi çok fazla maçta direk etki yaptı ama bence yeterli değeri görmedi.

bu yıl önüne ziyech, tete alındı; kanat rotasyonunda 1231249. alternatifliğe düştü ama yine küsmedi pes etmedi savaştı. ihtiyaç sol bekse yine oynarım dedi.

ve şu an hepimiz takımda 2 barış alper olsa 2'si de oynar diyoruz. hata yapmıyor mu yapıyor. hala tercih hataları yapmıyor mu yapıyor. ama o kadar yürekli ve o kadar stabil şekilde gelişiyor ki, gönülden bir alkışı hak ediyor.

helal olsun gerçekten, yıllar sonra futbolla ilgili bir entry giriyorum. yürek dolusu alkışlar.
  • 89. dakikada sol çaprazdan sol ayağıyla gelişine yapıştırdığı golle ülke genelinde en az 1 milyon kişinin "ananıskiiiiiim" tepkisini vermesine sebep olan futbolcu. ne yedin ne içtin de bu hale geldin amk. solak adam bile o dakikada oradan öyle vuramaz. ne diyelim helal olsun valla.
  • dangalağın biri karaktersiz yazmış. tam tersi baya karakterli bir çocuk.

ilahi adalet elini sıkmayan colley'i haklı bir şekilde attırmıştır.

barış'ın hakemle rakip oyuncuyla çok dalaştığı oluyordu ama bariz bir şekilde törpülemeye çalışıyor. gün geçtikçe daha az görüyoruz. mental olarak da kendini geliştiriyor. helal olsun.

ayrıca bi kaç maç önce top benden çıktı diye hakeme söylemişti.

yine takımda herkesle çok iyi anlaştığını görüyoruz. mesela geçen sene rashica'nın yedeğiydi ama en iyi arkadaşı rashica'ydı. başkası olsa kıskanırdı.

çalışkan, dürüst, örnek sporcu.
  • bugünkü maçta hayvan gibi performans sergilemiştir. kaçırdığı gol çok basitti, onu atmalıydı pek tabii ancak düşünün ki rakip teknik direktör ibrahim üzülmez direkt isim vererek övmüştür kendisini. bulunduğu kanadı o kadar hırpalıyor, o kadar yoruyor ki, 60. dakikadan sonra o kanattaki rakip oyuncular perte çıkıyor. inanılmaz bir gücü, harika hızı, mükemmel defansı ve neredeyse her bölgede çok iyi oynamasıyla günümüz futbolunda bütün takımların listesine girebilecek bir yeteneği var. eskiden biraz pas yapmakta zorlanıyordu, şimdi onu da çok iyi yapıyor. şu opta verilerine bir bakın;
    görsel
    bakın bu verilerin sadece iki tanesinde sahanın en iyi 2. ismi. geri kalan hepsinde sahanın en iyi ismi.

daha önce söyledim, yine söyleyeyim, bu ülkede sacha boey'in transfer rekorunu kırabilecek bir futbolcu varsa bu barış alper yılmaz'dır. fifa'da, pes'te bile hiçbir futbolcu bu kadar hızlı yükselemez.

debe editi: entry debe olmuş haberimiz yok.

bu vesileyle bütün çocuklarımızın 23 nisan ulusal çocuk bayramını kutlarım. atamızın yolunda, aydınlık gelecek için umudumuzsunuz.
  • 25 ocak 2024 galatasaray istanbulspor maçında da iyi performans göstermiş oyuncu. bu maçta dikkatimi çeken bir şeyi paylaşmak istedim. sol tarafta gelişine vurularak uzaklaştırılacak bir topa öyle bir vurdu ki sağ açığa pas olarak gitti. dedim bala göte iyi pas çıkardı. sonra yine solda 2 kişi çalımlayıp yine sağ açığa çok uzun bir pas attı. o zaman ilk tercihin de kasıtlı olduğunu anladım. çoğumuz maçı izlerken görmüşüzdür, belli bir kanada yığılan bir oyun sekansında, ters kanat açığı bomboştur ama oraya uzun pas hiç gitmez. oradaki oyuncuya neden pas çıkarılmadığını merak ederiz. çok riskli olması ve yatay düzlemde oyunun bizim gördüğümüz gibi olmaması ilk akla gelen cevaplar. barış'ın bu tercihini kolayca yapabilmesinin arkasındaki sebep, adamın asıl mevkiinin pas çıkardığı ters kanat olması. maç içinde orada ne kadar çok boş kaldığını bildiğinden; adam aslında sol bekteyken sağ açıktaki kendisine pas çıkarıyor. * demek o pasların çıkması için böyle bir yaşanmışlık gerekiyor. bu detay gülümsetti.
  • bu nasıl fizik kalite hayvan herif ya.

3.gol sonrası edit: ahahhahahahha karşısına aldığı savunmacıyla dövüşe dövüşe getirdiği topta asist yaptı. manyak bu çocuk.

edit2: boey, rashica ve adını hatırlayamadığım bir gs topçusu ile birlikte avrupada bir şirket ile atletik performans gelişimi konusunda çalıştığını okumuştum bir yerde. hakkını da veriyor görüldüğü kadarıyla. az da sudoku çözse baya bir şey olacak gibi.
hesabın var mı? giriş yap