• incilde geçen baş iblislerden
  • yine yıllar önce bir şekilde, muhtemelen yanlışlıkla, keşfettiğim muhteşem ötesi belçikalı, minimal pop grubu. şahsım nazarında en mükemmel eseri this's a flirt isimli kopmalık şarkılarıdır.

web siteleri ise şöyle; http://www.balthazarband.be/

kafa sallayarak kışkırtıcı bir şey dinlemek isteyenlere tavsiye edilir.
  • 20'li yaşlarımda neredeyse her gün yeni bir grup katılırdı müzik dimağıma. her hafta yeni bir indie gruba takar, etrafımda herkese ballandıra ballandıra anlatır, gece gündüz dinlerdim.

son 2 haftadır the clash dinliyorum ve resmen "orta yaş bunalımına girdim bunalımı"ndayım. artık hiçbir yeni grup güzel gelmiyor, aksine "öfff bu ne" diye hemen sıkılıyorum.

derken balthazar'a denk geldim. hatta bunca senedir dinlemediğim için de çok utandım. bunker şimdilik favorim.

"artık dinlediğim hiçbir yeni grup güzel gelmiyor, yaşlandım, dinozor oldum" bunalımlarıma ilaç olan şahane belçik grubu.
  • belçikalı muhteşem indie müzik grubu. 2012'nin kasım ayında yeni albüm çıkardılar "rats" diye.
  • 20 kasım 2021'de volkswagen arena'da konser verecek olan indie rock grubu

link
  • keşke tekrar gelseler de konserlerine gitsek dediğim. losers ve halfway çok güzel şarkılar olmuş. albümün tamamını sabırsızlıkla bekliyorum.
  • sonra izlenecekler listeme nasıl ve ne zaman eklediğimi hatırlamadığım "do not claim them anymore" adlı şarkıları sayesinde keşfettiğim grup.

allahım beyle şeyler bulunca nasıl mutlu oluyorum anlatamam. klibi de güzel zaten. buyurun şarkıya; balthazar - do not claim them anymore

güzel bir şarkının ruhu olan bir canlı üzerindeki etkisi asla azımsanmamalı bence.

hepinizi seviyorum ballarım.
  • (bkz: bunker)
  • bunker şarkısı ilk bir dakikası ile harika hisler uyandırıyor.
  • garip bir şekilde, canlı performansları yaptıkları müziğe göre aşırı iyi olan grup. grubu çok severim, uzun süredir takip ederim, hatta grup üyelerinin diğer yan gruplarını da takip ederim vs. 3 tane konserlerinde bulundum. balthazar'ın tarzı genel olarak "canlıda pek gitmez ya" bir tarz bence, ama bu adamların canlı performansları aşırı iyi, çok garip. ki bence bunun sebebi, canlı performanslarda kullandıkları sound albüme göre çok daha sert ve aynı şekilde çalımlar yine daha sert, özellikle davul böyle bir gruptan beklemeyeceğiniz kadar daha sert ve agresif halde çalınıyor canlı performanslarda; bass'ın soundunu bir metal konserinde kullansanız sırıtmaz; gitarlar da çok daha drivelı. yani adamlar albüm ve canlı performans olayını çok iyi çözmüş. albümler genelde daha yumuşukken, canlı performansları çok daha agresif, bu da nispeten bayık bir tarzı olan grubu taş gibi bir canlı performans grubuna çeviriyor. tebrikler valla, türkiye'nin yeni mfö'sü olabilirler bir de, her sene geliyorlar maşallah.
hesabın var mı? giriş yap